روش های دیجیتال مارکتینگ و کاربرد هر کدام

روش های دیجیتال مارکتینگ

در دهه گذشته، بازاریابی دیجیتال یکی از اجزاء حیاتی در تدوین استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ سازمان ها محسوب می‌شد. استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ، به شرکت ها اجازه می دهد تا برنامه های خود را برای رسیدن به یک مخاطب خاص تنظیم کنند؛ همچنین آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ باعث شده تا شما با استفاده از پلتفرم های مختلف، به تبلیغات کسب و کار خود بپردازید. بازاریابی دیجیتال، طیف گسترده ای از تاکتیک ها و فناوری های بازاریابی را در بر می گیرد که برای دستیابی به مشتریان آنلاین از آن استفاده می شود. روش های مختلفی که در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، این امکان را به کاربران می دهد که برای هویت سازی برند خود از بهترین راهکارها استفاده کنند.

جدید ترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

هدف ما در این مقاله بررسی روش های مختلف برای دیجیتال مارکتینگ و چگونگی تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ می باشد. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید بدانید که برای موفقیت در فضای دیجیتال باید از چه روش هایی متناسب با تجارت خود استفاده کنید. اینکه شما از کدام یک از روش های دیجیتال مارکتینگ یا پلتفرم های مختلفی که وجود دارند استفاده می کنید، می تواند در موفقیت، فروش بیشتر و افزایش مخاطبان شما تاثیر گذار باشد. بازاریابی دیجیتال راهی موفق برای دستیابی به نتایج عالی در تجارت است اما برای رسیدن به آن، باید با استراتژی دیجیتال مارکتینگ آشنا باشیم. اگر خواهان این هستید که مشتریان و آگاهی از برند خود را افزایش دهید و مخاطبان بیشتری را درگیر محتوای خود کنید، داشتن اطلاعات از روش های دیجیتال مارکتینگ ضروری است. در ادامه با انواع روش های دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهیم شد.

روش های نوین دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ

هر کسب و کاری برای موفقیت و طی کردن پله های ترقی، نیازمند یک سری قوانین و اصول می باشد که دیجیتال مارکتینگ هم از این قاعده مستثنی نیست. به صورت کلی برای موفق بودن در این زمینه باید بدانید که دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد و بعد از آشنا شدن با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ، اقدام به ارائه راه حل ها و تدوین استراتژی مربوطه کنید. به صورت کلی مراحل اصلی دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

  • تعیین استراتژی برای کسب و کار
  • طراحی سایت یا اپلیکیشن
  • بازاریابی و تبلیغات
  • آنالیز داده ها

برای آشنایی با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ، پیشنهاد می کنیم مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه کنید.

انواع دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، دیجیتال مارکتینگ یک حوزه بسیار گسترده می باشد که شامل تخصص های مختلف است و انتخاب اینکه کدام یک از این روش ها را برای معرفی کسب و کار خود انتخاب کنید به نوع فعالیت شما بستگی دارد. در ادامه با انواع مختلف دیجیتال مارکتینگ و مزایا و معایب هر کدام آشنا خواهیم شد.

طراحی و توسعه وب سایت در دیجیتال مارکتینگ

یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ، طراحی و توسعه وب سایت می باشد. با توجه به زیاد شدن رقبا، حضور و فعالیت در دنیای دیجیتال موجب پیشرفت شما خواهد شد؛ علاوه بر اینها برای ماندن در عرصه اینترنت و شناخته شدن شما به عنوان متخصص، نیازمند طراحی سایت می باشید. لازم به ذکر است که تنها داشتن یک سایت کافی نیست، بلکه شما باید برای حفظ جایگاه خود شناخت کافی از رفتار کاربران داشته و متناسب با نیازهای آنها اقدام به توسعه سایت کنید؛ همچنین سایت ها یک بستر مناسب برای فعالیت می باشند که هزینه های شما را کاهش خواهند داد.

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی سایت SEO

هنگامی که شما شروع به نوشتن محتوا در سایت خود می کنید، مخاطبان شما باید با سرچ کردن در موتورهای جستجو گوگل، محتوای سایت شما را مشاهده کنند؛ به همین دلیل شما نیازمند داشتن اطلاعات کافی از سئو می باشید. بهینه سازی محتوا این امکان را برای شما فراهم می کند که محتوای شما در رتبه برتر گوگل قرار بگیرد. برای این کار شما نیازمند این هستید که کلمات کلیدی را به خوبی بشناسید و محتوای خود را بر اساس این کلمه بنویسید.

بازاریابی موتور جستجو گر

بازاریابی موتورهای جستجو یا به عبارتی (Search Engine Marketing (SEM، به شما کمک می کند هنگامی که مخاطب هر کلمه ای که با حوزه کاری شما مرتبط است را سرچ می کند، وب سایت شما در رتبه های برتر قرار گیرد. بازاریابی موتورهای جستجو گر یک نوع بازاریابی با استفاده از تبلیغات پولی است که در این روش توجه به دو فاکتور حداکثر قیمت (CPC (Cost Per Click و مرتبط بودن تبلیغات شما با جستجوهایی که انجام می شود مورد توجه قرار گیرد.

مزایا: این نوع استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ رایگان بوده، و هنگامی که سایت شما در رتبه های برتر گوگل قرار گیرد، موجب افزایش اعتماد مخاطبان خواهد شد.
معایب: استفاده از این استراتژی نیازمند صبر و زمان است و به تلاش زیادی نیاز دارد. با توجه به بروزرسانی های الگوریتم های گوگل، رعایت کردن اصول سئو در تولید محتوا، می تواند در موفقیت کسب و کار شما با استفاده از این روش موثر باشد.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا شامل تولید و پخش انواع محتوا به صورت های مختلف می باشد. شما به عنوان یک فرد متخصص در دیجیتال مارکتینگ، به جای استفاده از متن تبلیغاتی، از بازاریابی محتوا کمک بگیرید. با توجه به اینکه بسیاری از بیزینس ها به تولید محتوا در زمینه فعالیت خود روی آورده اند، تولید محتوا با کیفیت که متناسب با سلیقه کاربران باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

اهمیت فعالیت در شبکه های اجتماعی بر هیچکس پوشیده نیست. هنگامی که به پیج تک تک بازاریابان سر میزنید، متوجه خواهید شد که علاوه بر روش موجود برای تبلیغات، حضور پررنگی در شبکه های اجتماعی دارند. امروزه اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی عالی برای فروش یا معرفی محصولات و خدمات شما می باشد که سازمان های بزرگی برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود اقدام به استخدام ادمین های حرفه ای در این زمینه کرده اند.

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی در شبکه های اجتماعی، یکی دیگر از روش های دیجیتال مارکتینگ است که در این نوع بازاریابی، دو روش پر کاربرد وجود دارد که عبارتند از:

  • اینفلوئنسر مارکتینگ: در این روش تبلیغات خود را به افرادی می سپاریم که در زمینه متناسب با کار شما فعالیت کنند و از آنها می خواهیم تا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، ما را تبلیغ کنند.
  • افیلیت مارکتینگ: در روش Affiliate Marketing از اینفلوئنسرهای معروف که تعداد دنبال کنندگان زیادی دارند می خواهید که کسب و کارتان را معرفی کنند. البته لازم به ذکر است علاوه بر فعالیت در شبکه های اجتماعی، یکی دیگر از اجزاء افیلیت مارکتینگ رپورتاژ اگهی می باشد

بازاریابی موبایلی یا تلفن همراه

با توجه به اینکه اکثر افراد وقت خود را صرف استفاده از تلفن های همراه می کنند،موبایل مارکتینگ یا بازاریابی موبایلی از اهمیت بالایی برخوردار است. با شناخت مخاطبان هدف و طبقه بندی آنها می توانید بیشترین کاربران را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. ریسپانسیو بودن سایت شما از جمله نکاتی است که باید در بازاریابی موبایلی مورد توجه قرار گیرد.

تکنیک های جدید بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی ایمیلی

استفاده از ایمیل در بازاریابی، یکی از روش هایی است که منجر به افزایش فروش و مخاطبان شما خواهد شد. از بازاریابی ایمیلی یا همان Email Marketing، می توانید اقدام به معرفی خدمات، محصولات و تغییراتی که اخیرا در سازمان شما رخ داده است استفاده کنید. بهترین نتیجه در بازاریابی ایمیلی زمانی بدست می آید که شما اعتماد مشتریان خود را با استفاده از محتوای با کیفیت بدست آورید. برای بهتر نتیجه گرفتن در این زمینه، بهتر است هنگام ثبت نام مخاطب در سایت، اطلاعات کاربردی آنها را دریافت کرده و برای هر کاربر یک ایمیل شخصی ارسال کنید.

بازاریابی PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)

این نوع بازاریابی به معنی پرداخت به ازای هر کلیک بوده، که بسیار شبیه به تبلیغات طبیعی است با این تفاوت که این نوع تبلیغات در بالای صفحه نمایش داده میشود. مزایای استفاده از این روش دریافت ترافیک بالا می باشد؛ اما شما باید با توجه به نوع کلمه کلیدی و مهم بودن آنها، می تواند برای شما گران تمام شود، همچنین بسیاری از کاربران از سایت هایی که با استفاده از تبلیغات در رتبه های برتر قرار دارند گریزان هستند و ترجیح می دهند از خدمات سایت هایی که به صورت طبیعی در رتبه های برتر قرار دارند استفاده کنند.

وایرال مارکتینگ، یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ

یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ، Viral Marketing می باشد که اگر روشی را برای وایرال شدن برندتان پیدا کردید، بهتر است روی آن متمرکز شوید؛ لازم به ذکر است که رسیدن به یک محتوا وایرال کار ساده ای نیست و نیازمند تفکر و زمان کافی برای پیدا کردن ایده مناسب می باشد. بازاریابی ویروسی یا همان وایرال مارکتینگ، می تواند ترافیک وب سایت شما را در کوتاه ترین زمان ممکن افزایش دهد. درست است که انجام این نوع از بازاریابی دشوار است اما مزایایی که به همراه دارد، ارزش وقت گذاشتن را دارد. از جمله شرکت هایی که بیشترین بهره را از این روش می برند، شرکت های B2C می باشند، یعنی سازمان هایی که یک طرف ارتباط آنها مخاطبان و مردم عادی است.

وایرال مارکتینگ، یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات بنری، یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ

منظور از تبلیغات بنری یا Banner Advertising، آگهی هایی است که هنگام مراجعه به سایت های مختلف با آنها روبرو خواهید شد. اگر کسب و کار شما توسط سایت های پر بازدید معرفی شود، می تواند به موفقیت بیشتر شما کمک کند. شرکت های مختلفی اینکار را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند تا به معرفی خدمات و محصولات خود بپردازند. پیشنهاد ما به شما این است که برای استفاده از خدمات تبلیغاتی در این سایت ها سعی کنید آنهایی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند را انتخاب کنید. یکی دیگر از روش های تبلیغات بنری، تبلیغات همسان است که در این روش بهترین مطلب شما در سایت های پر بازدید تحت عنوان پیشنهاد برای مطالعه قرار میگیرد و با کلیک کردن مخاطبان بر روی آن، از شارژ شما کم خواهد شد.

بازاریابی ویدیو یا ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ می باشد که شما می توانید برای نمایش محصولات و خدمات خود از آن استفاده کنید. تولید محتوای ویدیویی به دلیل اثربخشی بالا، قابلیت جذب مخاطبان بیشتری را دارد. اگر چه تولید محتوا ویدیویی زمانبر می باشد اما تاثیر به سزایی در جذب مخاطب دارد. انتقال پیامی که ممکن است درک آن برای مخاطبان سخت باشد، با کمک ویدیو امکان پذیر است چرا که وقتی مخاطب با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند، نام تجاری شما راحت تر در ذهن او خواهد ماند.

روش بازاریابی دیجیتالی

رپورتاژ آگهی در دیجیتال مارکتینگ

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری، همانطور که از نامش پیداست برای اطلاع رسانی استفاده می شود. این روش که برای بهبود کیفیت سئو سایت شما نیز مورد استفاده قرار میگیرد، در واقع یکی از روش های موثر در دیجیتال مارکتینگ می باشد. فرض کنید افراد زیادی مطلب شما را در سایت های بزرگ مشاهده کرده و با استفاده از لینک های ایجاد شده در مطلب، وارد سایت شما شوند. کسب و کارهای مختلفی با اهداف متفاوت اقدام به انتشار محتوا در رسانه ها می کنند که این کار موجب افزایش آگاهی از برند، اجرای کمپین های روابط عمومی و افزایش فروش شما خواهد شد. با ثبت رپورتاژ آگهی در سایت های پربازدید، علاوه بر اینکه محتوای شما توسط افراد مختلفی دیده می شود، به بهبود سئو سایت شما نیز کمک خواهد کرد.

مهمترین اصل در انتخاب روش های دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که کسب و کاری را راه اندازی می کنید، مسئله ای که می تواند به عنوان یک دغدغه برای شما محسوب شود، انتخاب بهترین روش برای بازاریابی می باشد. در اینجا کمک گرفتن از یک مشاوره خوب و با تجربه، می تواند در انتخاب بهترین روش به شما کمک کند. داشتن یک استراتژی اصولی و کمک گرفتن از مشاوران با تجربه می تواند مانند یک چراغ، روشن کننده مسیر کاری شما باشد. کمک گرفتن از مشاوره برای کسب و کارتان، باعث شده تا در زمان خود صرفه جویی کنید چرا که نداشتن یک مشاوره حرفه ای، باعث طی کردن مسیر غلط شده که در نهایت باعث ضررهای زیادی خواهد شد. ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ سرو، در کنار شما خواهیم بود تا مسیر های ناهموار در کسب و کارتان را هموار کنیم.

سخن آخر

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، برای بازاریابی دیجیتال روش های متفاوتی وجود دارد که انتخاب هر کدام از این روش ها به نوع کسب و کارتان بستگی دارد؛ همچنین شما می توانید از مشاورانی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز راهنمایی بگیرید. تیم ما در دیجیتال مارکتینگ سرو با در نظر گرفتن حوزه کاری، استراتژی مناسبی را برای بیزینس شما در نظر می گیرد. پیشنهاد ما به شما این است که برای اینکه به صورت موثر در فضای آنلاین فعالیت کنید، حتما از کارشناسان و مشاوران مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *