تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام

تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام که در چهار فرمت وجود دارد، در سال های اخیر مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. اینکه کدام فرمت برای کسب و کار شما مناسب است، به درخواست کارفرما و برنامه ریزی های شما بستگی دارد؛ ممکن است در استراتژی شما جایی برای تولید محتوا در رسانه های اجتماعی مختلف وجود داشته باشد یا شاید تصمیم بگیرید که فقط بر روی یکی از آنها متمرکز شوید. حدود 64 درصد از مشتریان پس از تماشای محتوای ویدیویی، اقدام به خرید از شما خواهند کرد و این بدان معنا است که تولید محتوای ویدیویی علاوه بر اینکه از محبوبیت بالایی برخوردار است، تاثیر فراوانی بر مخاطبان شما خواهد گذاشت. بعلاوه اینکه مغز انسان ها فیلم را سریع تر از متن پردازش خواهد کرد.

در این مقاله به بررسی تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام و ابزارهایی که برای تولید محتوا به آنها نیاز خواهید داشت می پردازیم.

انواع محتوای ویدیویی در اینستاگرام

تولید محتوای ویدیویی قادر خواهد بود مخاطبان بیشتری را به کسب و کار شما جذب کند اما اینکه از کدام نوع تولید محتوای ویدیویی استفاده خواهید کرد، به نوع کسب و کارتان بستگی دارد. در این بخش با انواع تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام آشنا خواهیم شد.

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

استوری اینستاگرام

استوری های اینستاگرام یکی از راه هایی است که می تواند به افزایش سرنخ ها و تبدیل های ارگانیک به شما کمک کند. در هر بروزرسانی، قابلیت های جدید اینستاگرام افزایش می یابد که می تواند در بهبود عملکرد محتواهای شما موثر باشد. طبق نظرسنجی انجام شده در فیس بوک، بیش از 50 درصد از افراد بعد از دیدن یک استوری، از وب سایت یا برند مورد نظر بازدید خواهند کرد. علی رغم کم بودن زمان استوری ها، روزانه بیش از 500 میلیون نفر از استوری ها بازدید خواهند کرد و از وب سایت مورد نظر برای دریافت خدمات بازدید خواهند کرد.

 

ویدیوهای اینستاگرام

انتشار ویدیو در اینستاگرام، با بروز شدن قابلیت های اینستاگرام بروز تر شد؛ بدین صورت که در گذشته افراد توانایی انتشار ویدیو های یک دقیقه ای را داشتند، اما با پیدایش IGTV، کاربران توانستند ویدیوهایی با مدت زمان بیشتری تولید کنند.

لایو اینستاگرام

Instagram Live به کاربران اجازه می دهد تا از راه دور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برگزار کردن وبینارها، مصاحبه ها و کارگاه ها در لایو اینستاگرام، یکی از راه هایی است که می توانید در تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام استفاده کنید. لایو های اینستاگرام نیز با بروز شدن الگوریتم های اینستا، بروز تر شدند تا جایی که برای راحتی کاربران قابلیت های متفاوتی به آنها اضافه شد.

Reels

آخرین فرمت تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام، Reels می باشد که با الهام گرفتن از Tik Tok ایجاد شده است. این محتواها نیز مانند سایر فرمت های ویدیویی می توانند شامل هشتگ ها، برچسب های محصول و سایر ویژگی هایی که در محتواهای ویدیویی وجود دارند می باشند؛ همچنین افراد می توانند با لایک کردن این محتواها، به افزایش بازدید و نرخ تعامل آنها کمک کنند.

تولید محتوا در اینستاگرام

12 ابزار عالی برای تولید محتوای ویدیویی

بازاریابی ویدیویی به دلیل محبوبیت بالایی که دارد، توانسته شبکه های اجتماعی زیادی را تحت کنترل خود درآورد. وقتی برای تولید محتوای ویدیویی خود موضوعی مناسب انتخاب کردید، حال نوبت آن خواهد رسید تا آن مفهوم را زنده کنید. ابزارهای زیادی برای تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام و سایر پلتفرم های اجتماعی وجود دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

Splasheo

ابزار Splasheo یک برنامه ساده برای استفاده بازاریابان محتوا می باشد که می توانید از آن برای قاب بندی ویدیوهای خود برای تاثیر بصری بیشتر استفاده کنید؛ همچنین با توجه به اینکه زمان بیشتر ویدیوها کمتر از دو دقیقه می باشد، می توانید با این ابزار، محتواهای یکپارچه تولید کنید. ابزار تولید محتوای ویدیویی Splasheo با افزودن زیر نویس های جذاب، به شما کمک می کنند تا مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنید.

ابزار تولید محتوا ویدیویی

تولید محتوای ویدیویی با Wistia

Wistia برنامه ای فراتر از یک ابزار سفارشی سازی ویدیو است که می تواند برای هر برندی، محتوای ویدیویی متنوعی را میزبانی کند. کاربران می توانند تصاویر کوچک و رنگ های سفارشی را در این ابزار انتخاب کرده و به راحتی لوگوها و شخصی سازی های خودشان را اضافه کنند. قابلیت ادغام این برنامه با سایر پلتفرم های بازاریابی برای تجزیه و تحلیل، یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ابزار می باشد که باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد.

تولید محتوای ویدیویی

ابزار تولید محتوا Camtasia SnagIt from TechSmith

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که سفیران برندها و بازاریابان محتوا ممکن است بخواهند آنچه را که روی صفحه نمایش آنها اتفاق می افتد ضبط کنند و سپس آنها را با جهان به اشتراک بگذارند. با استفاده از این ابزار می توانید با آزمون ها و سایر قابلیت ها، محتوای تعاملی ایجاد کنید تا به جذب مخاطبان شما کمک کند.

ابزار تولید محتوای ویدئویی

ابزار تولید محتوای ویدیویی Vidyard

این ابزار دارای سه بخش اصلی می باشد که شامل: میزبانی ویدیو، ضبط و اشتراک گذاری صفحه و شخصی سازی ویدیو می باشد. این ابزار قابلیت تجزیه و تحلیل عمیق را برای شما فراهم خواهد کرد تا بتوانید مخاطبان خود را بهتر بشناسید. شخصی سازی ویدیو ها با استفاده از ابزار تولید محتوای ویدیویی Vidyard، یکی از قابلیت هایی است که برای بازاریابان محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که از این روش می توانند به بهبود تبدیل ها، ایجاد و حفظ مخاطبان و کیفیت ارتباط با آنها، به شما کمک کنند.

ابزار تولید محتوای ویدیویی Vidyard

ابزار PlaceIt

در بسیاری از موارد، شروه پروژه بازاریابی محتوایی خود از ابتدا، منطقی نیست؛ به همین دلیل در اینجا ابزار PlaceIt به کمک شما خواهد آمد. این پلتفرم که به عنوان بزرگترین مخزن قالب های بصری اینترنت به حساب می آید برای افرادی که انواع مختلفی از ویدیوها را طراحی می کنند مناسب می باشد. PlaceIt با ارائه بیش از چند صد الگو، می تواند برای ایجاد فیلم هایی با ظاهر حرفه ای، بسیار مناسب باشد.

تولید محتوای ویدیویی با Wirecast

برندهای مشهور و زیادی برای معرفی خدمات یا محصولات خود، اقدام به تولید محتوای ویدیویی می کنند. ابزار Wirecast با تبدیل کامپیوتر شما به یک دستگاه تلویزیون، به شما کمک می کند تا برای معرفی برند خود یک دورهمی داشته باشید. به صورت کلی، ابزار Wirecast ابزاری عالی برای ضبط بی وقفه رویدادهای زنده، افزودن انتقال ها، افکت ها و پخش مستقیم آنها در فیس بوک، توییتر و سایر پلتفرم ها می باشد.

ابزار تولید محتوای ویدئویی در اینستاگرام

Videoshop

یکی دیگر از ابزارهای تولید محتوای ویدیویی که با ارائه امکانات کامل، نتایج خوبی را به شما نشان خواهد داد، ابزار Videoshop می باشد. این برنامه که برای دو نسخه iOS و Android تولید شده است، با ایجاد نسخه های مختلف از یک ویدیو، کار شما را آسان تر خواهد کرد.

تولید محتوا ویدیویی در اینستا

ابزار Magisto

بازاریابان محتوا می دانند که ویرایش یک قطعه از محتوا که بتواند در جذب مخاطبان شما موثر باشد، تا چه اندازه سخت است، اما ابزار Magisto توانسته تا این بار سنگین را از روی دوش شما بردارد. این ابزار تولید محتوای ویدیویی، رویکردی متفاوت برای ویرایش ویدیوها دارد، بدین صورت که این ابزار با استفاده از الگوریتم های هوشمند، بهترین عکس ها و ویدیوهای شما را انتخاب کرده و از آنها برای تولید محتوای ویدیویی جذاب استفاده خواهد کرد. Magisto این قابلیت را دارد که با استفاده از هوش مصنوعی، سفارشی سازی بیشتری برای شما انجام دهد.

ابزار Magisto برای تولید محتوای ویدیویی

از جمله ویژگی های این ابزار عبارتند از:

 • امکان دسترسی به کتابخانه برای آپلود ویدیوهای مورد نظرتان
 • تنظیم کردن سرعت برای حرکات آهسته و سریع
 • پشتیبانی عالی از وضوح HD
 • انتخاب فیلترهای متعدد
 • اضافه کردن انیمیشن

تولید محتوای ویدیویی با ابزار Promolta

همانطور که دریافتیم، برای تولید ویدیو کارهای زیادی انجام میشود، اما تبلیغ ویدیو از جمله کارهایی است که می تواند در معرض دید قرار گرفتن محتواهای شما موثر باشد. این ابزار یکی از برنامه های تبلیغاتی است که با قابلیت ادغام با یوتیوب را داشته که می تواند در افزایش بازدیدکنندگان شما موثر باشد.

ابزار Stacker

یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی برای بازاریابان ویدیویی، Stacker می باشد که با استفاده از این ابزار شما می توانید به صورت همزمان اقدام به انتشار پست کنید؛ همچنین زمانبندی پست ها با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، یکی دیگر از قابلیت های ابزار Stacker می باشد. این ابزار تولید محتوا، تمامی نظرات و پیام هایی که محتواهای شما دریافت می کنند را جمع آوری کرده و آنها را در یک صندوق ورودی ذخیره می کند. ارائه گزارش برای بهینه سازی بیشتر محتواها، از دیگر ویژگی های ابزار Stacker می باشد.

Canva، ابزاری برای تولید محتوای ویدیویی

Canva یکی از محبوب ترین ابزارها برای تولید محتوای ویدیویی می باشد. در حالی که بسیاری از بازاریابان از این ابزار برای طرح های گرافیکی استفاده می کنند، Canva این قابلیت را دارد تا طرح های استاتیک شما را به صورت GIF و ویدیو ارائه دهد.

ابزار Animoto

ابزار Animoto این قابلیت را برای شما فراهم می کند تا با استفاده از نشانگر، ویدیویی را با کشیدن و رها کردن ایجاد کنید. طبق تجربه افرادی که از این ابزار استفاده کرده اند، ابزار انیموتو می تواند عکس ها و متن های ثابت را به راحتی به ویدیوهای جذاب تبدیل کند تا آنها را در رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار دهید.

ابزارهای تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام

حال که ویدیو مورد نظر خود را برای انتشار در اینستاگرام انتخاب کردید، اکنون وقت آن رسیده که از ابزارهای تولید محتوا ویدیویی برای اینستاگرام استفاده کنید تا محتوایی با کیفیت بالاتر و کاربر پسند تولید کنید. برخی از این ابزارها عبارتند از:

Adobe Spark

از ابزار تولید محتوای ویدیویی Adobe Spark می توانید برای اندازه گیری خودکار ویدیوهای اینستاگرام استفاده کنید؛ همچنین اضافه کردن عناصر تعاملی و استفاده از عکس و صوت، از دیگر قابلیت های استفاده از این ابزار است.

Hootsuite، ابزاری برای تولید محتوای ویدیویی

پلتفرم Hootsuite برای محتواهایی که نیاز به کار گروهی و تایید دارند، ایده آل می باشند؛ همچنین می توانید تمام مطالب ویدیویی خود را در کتابخانه این ابزار مدیریت کنید. قابلیت برنامه ریزی در این ابزار، باعث شده تا بتوانید زمان انتشار محتوا را مشخص کرده و شکاف های موجود در محتوا را شناسایی کنید.

تولید محتوای ویدیویی با ابزار Clipomatic

Clipomatic برای اضافه کردن زیرنویس زنده به ویدیوهای اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی این ابزار بدین صورت است که زمانی که شما صحبت می کنید، قادر خواهد بود به محتوای شما زیرنویس اضافه کند. این ابزار به بیش از 30 زبان زنده دنیا موجود است و همین امر موجب محبوبیت آن شده است.

ابزار Horizon

این برنامه که برای تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام می باشد، به شما در ویرایش ویدیوهای اینستاگرام کمک خواهد کرد. اکثر کاربران اینستاگرام ویدیوهای خود را در حالت عمودی ضبط می کنند چرا که بهترین گزینه برای اینستاگرام است و کاربر می تواند ویدیوی شما را به صورت تمام صفحه مشاهده کند. ابزار Horizon یک نسخه رایگان برای کاربران اندروید ارائه می دهد، با این حال دارای محدودیت هایی است و شما می توانید فقط کلیپ های 15 ثانیه ای را ضبط کنید.

تولید محتوای ویدیویی با InShot

برنامه ویرایش ویدیو InShot برای کاربران آیفون و اندروید ساخته شده است تا بتواند ویدیوها را به سرعت ویرایش کند. با وجود محدودیت هایی که این ابزار دارد، طرز استفاده از آن بسیار آسان است. ساخت کلاژ و اضافه کردن فیلتر به ویدیو، از جمله ویژگی های این ابزار می باشد.

ابزار تولید محتوا iMovie

iMovie برای کاربران iOS طراحی شده است و ممکن است این برنامه ساده ترین ابزار ویرایش ویدیوی اینستاگرام برای شما باشد. این برنامه یک رابط کاربر پسند و سازماندهی شده است که به شما کمک می کند ویدیوهایی با کیفیت خوب با بسیاری از ویژگی های ویرایش عالی ایجاد کنید.

VideoShop

VideoShow یک ویرایشگر ویدیوی همه کاره است و یک راه حل عالی برای ویرایش ویدیوهای اینستاگرام است. این ابزار به شما این امکان را می دهد فیلم های جذاب و خیره کننده بسازید. این ابزار دارای قالب های آماده ای است که می توانید از آنها برای ایجاد فیلم ها در کمترین زمان ممکن استفاده کنید.

تولید محتوای ویدیویی با برنامه Quik

یک برنامه ویرایش ویدیو که توسط GoPro ایجاد شده است. شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن و با جمع آوری فیلم ها در کنار هم، ویدیوهای حرفه ای بسازید. این برنامه می تواند تا 500 ویدیو را به صورت همزمان دریافت کند؛ بنابراین برای افرادی مناسب است که قصد ساخت یک ویدیو برای IGTV اینستاگرام یا چندین صحنه را دارند. هنگام استفاده از این ابزار، شما نیازی به تجربه ویرایش ویدیو ندارید، زیرا با این برنامه میتوانید مجموعه ای از کلیپ ها را در کنار هم قرار دهید.

ویژگی های ابزار Quik:

 • انتخاب مدت زمان ویدیو بر اساس پلتفرم های رسانه اجتماعی
 • خروجی فیلم در فرمت های MP4، MOV، H264
 • پخش موسیقی به صورت سریع یا آهسته
 • امکان اضافه کردن متن و موسیقی
 • قالب بندی برای اینستاگرام
 • وجود فیلترهای متعدد

ابزار Adobe Premiere Rush

این ابزار که قبلا تحت عنوان Adobe Premiere Clip نامیده شده است، یک برنامه ویرایش ویدیو رایگان است که با Adobe Premiere Pro مرتبط می باشد. این برنامه دو شکل ویرایش را برای برآورده کردن نیازهای شما ارائه می دهد: فرم آزاد و خودکار. حالت FreeForm به شما این امکان را می دهد کنترل را در دست بگیرید و همه ویرایش ها را خودتان انجام دهید، در حالی که حالت خودکار ویدیو را با انتقال صاف و برش فیلم انتخاب شده، برای شما ایجاد خواهد کرد. اگر قبلا با برنامه های Adobe کار کرده اید، این برنامه از نظر ویرایش برای شما آشنا خواهد بود. حالت آزاد انها یکی از همه کارترین ابزارها برای ایجاد ویدیوهای سفارشی و با کیفیت بالا می باشد. ویژگی های این برنامه شامل:

 • کار شما را به Adobe Premiere Pro منتقل می کند تا ویرایش های نهایی را انجام دهید.
 • به شما این امکان را میدهد تا همه چیز را با ابر همگام سازی کنید.
 • در هر دستگاهی دانلود خواهد شد.

Clipomatic، ابزاری برای تولید محتوای ویدیویی

یک ویرایشگر ویدیوی هوشمند که کلمات شما را به کپشن برای ویدیو مورد نظرتان تبدیل خواهد کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه Record را بزنید و صدای خود را ضبط کنید. با استفاده از این ابزار می توانید ویدیوهای خود را سفارشی کنید. این ابزار که بیش از 30 زبان را پشتیبانی می کند، به شما امکان می دهد تا ویدیوهای خود را کاملا شخصی سازی کنید. این ابزار برای افرادی مناسب است که به دنبال آموزش به مخاطبان خود می باشند که با استفاده از این ابزار، بیشترین سود را از این امر خواهند داشت.

جمع بندی

برای تولید محتوا ویدیویی، ابزارهای مختلفی وجود دارد که در این مقاله به بهترین ابزارهایی اشاره کردیم که می توانید برای تولید محتوای ویدیویی مورد استفاده قرار دهید. استفاده از ویدئو در پلتفرم های مختلف، باعث افزایش مخاطبان شما خواهد شد، چرا که تولید محتوای ویدیویی برای انتقال مفاهیمی که در نظر دارید بهترین روش می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *