قابلیت‌های جدید اینستاگرام

8 قابلیت آپدیت جدید اینستاگرام 2023

اینستاگرام، یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین برنامه ها می باشد؛ که از آن برای تولید محتوا، معرفی خدمات یا محصولات خود به کاربران می توانید استفاده کنید. یکی از مشکلات به هنگام بروز رسانی اینستا، عدم کار کردن قابلیت های جدید اینستاگرام می باشد؛ آشنا بودن با قابلیت های جدید اینستاگرام، باعث می شود از رقبا خود پیشی گرفته و از این قابلیت های جدید برای جذابیت صفحه خود استفاده کنید. که در این مقاله ویژگی های جدید اینستاگرام و نحوه کار کردن آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

8 تا از ویژگی های جدید اینستاگرام که در سال 2023 منتشر شده اند، عبارتند از :

 • داشبورد حرفه ای
 • ریلز
 • قابلیت های جدید استوری اینستا
 • لایو
 • بروز رسانی های Insight
 • الگوریتم های اینستاگرام
 • موقعیت مکانی
 • پرسش و پاسخ در لایو اینستاگرام

با ما در این مقاله همراه باشید تا 8 مورد از قابلیت های جدید اینستاگرام 2023 را با هم بررسی کنیم.

آپدیت داشبورد حرفه ای

یکی از ویژگی های جدید اینستاگرام، داشبوردهای حرفه ای آن می باشد. نحوه کار کردن این داشبورد ها به این صورت است که عملکرد شما در اینستاگرام، رشد کسب و کار، فعالیت های دنبال کنندگان، نحوه تعامل شما با فالوورها، ساعت مناسب برای انتشار پست ها با توجه به آنلاین بودن مخاطبان شما، و موارد بسیار دیگری را نشان میدهد. در کنار همه اینها ابزارهایی برای محتوا وجود دارد که می توانید از آنها برای رونق کسب و کارتان استفاده کنید.

داشبورد تحلیل اینستاگرام

با توجه به نکات زیر، میتوانید بهترین استفاده را از داشبورد حرفه ای اینستاگرام داشته باشید.

مقاله های آموزشی (Stay Informed): این بخش از قابلیت های داشبورد اینستاگرام، که توسط خود اینستا جمع آوری می شود، مربوط به مقاله هایی است که در خصوص یکسری نکات و ترفندها می باشد؛ که بهتر است این مقاله ها بروز شوند تا کاربران از آپدیت های جدید اینستاگرام آگاه باشند.
زمان انتشار پست: این قابلیت، توانایی این را به شما میدهد تا از بهترین زمان برای انتشار پست مطلع شوید. نکته مهم در این قسمت این است که بهتر است از 15 دقیقه قبل از زمان پیشنهادی، محتوا خود را منتشر کنید.
فروش محصولات: یک بخشی در داشبورد اینستاگرام وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به راحتی محصولات خود را از طریق پست و استوری، به مخاطبان هدف خود نمایش دهید. استفاده از این قابلیت جدید اینستاگرام، به شما کمک می کند که محصولات خود را به راحتی به فروش بگذارید، و دنبال کنندگان شما نیز به راحتی آنها را مشاهده کنند.

برای توسعه تجارت خود با استفاده از قابلیت های جدید اینستاگرام، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله چگونگی استفاده از استوری اینستاگرام برای توسعه کسب و کار می باشد.

قابلیت جدید لایوها در اینستاگرام

یکی از قسمت های جذاب اینستاگرام، لایو اینستا می باشد؛ که شما می توانید به صورت گروهی با عزیزان خود ارتباط برقرار کنید. استفاده از این قابلیت جدید اینستاگرام، به نوع کسب و کار شما بستگی دارد. برای مثال، اگر شما قصد فروش محصولات خود را دارید، می توانید با استفاده از لایو، محصولات را به مخاطبان خود نشان دهید. در ادامه با بعضی از نکاتی که چگونگی استفاده بهتر از این قابلیت را به ما می آموزد آشنا خواهیم شد.

آپدیت جدید اینستاگرام

اضافه کردن افرادی به لایو: شما می توانید سه نفر را به لایو خود اضافه کنید؛ که استفاده از این قابلیت در صورتی امکان پذیر است که یکدیگر را فالو داشته باشید.
شرکت در لایو دیگران: اگر برای شما سخت است که در پیج خود لایو برگزار کنید، می توانید در لایو دیگران شرکت کنید. البته ذکر این نکته الزامی است که برای شرکت در لایو دوستانتان، آنها باید این اجازه را به شما بدهند.
دانلود لایو اینستاگرام: گاها ممکن است شما نتوانید لایو مورد نظر خود را مشاهده کنید؛ اما باید به شما بگویم اصلا جای نگرانی نیست، چرا که یکی از قابلیت های اینستاگرام این است که اگر شما میزبان یک لایو باشید، می توانید با فعال کردن گزینه بازپخش ویدیو لایو، امکان مشاهده ویدیو را تا 24 ساعت بعد از پخش زنده برای مخاطبان خود فعال کنید؛ همچنین اگر شما کاربر هستید، می توانید با استفاده از نرم افزارهای دانلود از اینستاگرام، لایو مورد نظر خود را ذخیره کنید.

ریلز اینستاگرام

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام، که در رقابت با تیک تاک است، ریلز ها می باشند. با استفاده از ریلز می توانید ویدیوهای 3 تا 15 ثانیه ای را به اشتراک بگذارید. از قابلیت جدید ریلز به دو صورت می توان استفاده کرد؛ حالت اول برای زمانی است که کاربر می خواهد از همان ابتدا با ریلز، ویدیوهای 3 تا 15 ثانیه ای را منتشر کند، و حالت دوم برای زمانی است که کاربر قصد دارد ویدئوهای ضبط شده قبلی را با ریلز منتشر کند. برای استفاده از این قابلیت جدید اینستاگرام، باید آن را به آخرین نسخه بروز کرده، سپس روی عکس پروفایل خود بزنید تا بتوانید آیکون ریلز را در کنار آیکون های مربوط به استوری و لایو مشاهده کنید.

ریلز اینستاگرام چیست؟

قابلیت‌های جدید استوری اینستا

یکی از باحال ترین قابلیت های جدید اینستاگرام، تغییراتی است که در استوری آن به وجود آمده است. این قابلیت به این صورت است که شما می توانید در قسمت استیکرها، با سرچ کردن کلمه Captions، هر آنچه می گویید را به نوشته تبدیل کنید.

قابلیت جدید استوری اینستاگرام

جذب مخاطبین بیشتر: میدونستین تقریبا 40 درصد مردم یک ویدیو را بدون صدا می بینند؟ با استفاده از این قابلیت جدید اینستاگرام، شما می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. با توجه به اینکه گفته های شما به صورت اتوماتیک در استوری پخش می شود، کاربران بیشتری استوری شما را مشاهده خواهند کرد.
کوتاه بودن: حواستان باشد که استفاده از این قابلیت برای ویدیوهایی با زمان 15 ثانیه یا کمتر جذاب است، پس به زمان آن دقت کنید تا باعث کاهش جذابیت آن نشود.

بروز رسانی های Insight

اپلیکیشن اینستاگرام، قابلیت های جدیدی به پلتفرم خود اضافه کرده است، تا محتواهای کاربر پسند در این بستر منتشر شوند. یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام، آپدیت هایی است که در Insight اینستاگرام به وجود آمده است. با توجه به اینکه کسب و کارها برای شناسایی مخاطبان و علایق آنها به داده ها اهمیت می دهند، شبکه های اجتماعی نیز داده های فراوانی دارند که باید به کمک ابزارهای تحلیل، مانند داشبورد مورد تجزیه و بررسی قرار گیرند.

اینسایت اینستاگرام چیست؟

با استفاده از این ابزار، بازاریابان می توانند اطلاعات کامل تری، از جمله اینکه کدام پست ها برای کاربران جذاب بوده، یا اینکه کاربران با چه نوع محتوایی بیشتر ارتباط برقرار کرده اند و … را مشاهده کنند. نکته قابل ذکر این است که، برای استفاده از این ابزار، حتما باید اکانت بیزینسی داشته باشید؛ پس بهتر است با نحوه تبدیل صفحه شخصی به تجاری در اینستاگرام، آشنا باشید.

قابلیت های جدید اینستاگرام 2021

برای ارتباط بهتر با Insight اینستاگرام، باید با اصطلاحات و مواردی که در این صفحه درج شده، آشنایی داشته باشید. در ادامه به توضیح بعضی از این اصطلاحات می پردازیم.

 • Impressions: تعداد بازدیدهای پست شما
 • Reach: تعداد کاربرانی که پست شما را دیده اند.
 • Top post: پست هایی که بیشترین تعامل و بازخورد را داشته اند.
 • فالوورها: تعداد فالوورهایی که از دست داده اید یا بدست آورده اید.
 • Discovery: این قسمت نشان می دهد که پست شما چند بار با جست و جو کشف شده است و چه تعدادی پست شما را دیده اند اما پیج شما را فالو نکرده اند.

توجه به بازدید یکتا اکانت: با بررسی این قسمت، می توانید تعداد فالوورهای واقعی و غیر واقعی خود را کشف کنید؛ همچنین با بدست آوردن اطلاعات لازم، در نحوه تولید محتوا یا موضوعات آنها تجدید نظر کنید.

به روز رسانی الگوریتم های اینستاگرام

وقتی از الگوریتم های اینستاگرام صحبت می کنیم، منظورمان هوش مصنوعی قدرتمندی است که پشت این قضیه قرار دارد. الگوریتم های اینستاگرام، با استفاده از یادگیری ماشین(Machine Learning)، داده های میلیون ها کاربر را از سرتاسر جهان گردآوری کرده، سپس با توجه به علاقه کاربران، به آنها محتوای مورد علاقه شان را نشان میدهند؛ به همین خاطر، الگوریتم های اینستاگرام همواره در حال تغییر می باشد.

جدیدترین الگوریتم های اینستاگرام 2021

نکاتی در مورد الگوریتم های اینستاگرام 2023

 1. الگوریتم های اینستاگرام بین ویدیو و عکس ها تفاوتی قائل نمی شوند؛ به این معنی که خیلی ها فکر می کنند اگر بیشتر از ویدیو به جای عکس استفاده کنند، کاربران بیشتری را جذب خواهند کرد؛ در صورتی که اینطور نیست. الگوریتم های گوگل بیشتر به محتواهایی که مورد علاقه کاربران است توجه می کنند.
 2. یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام، توجه به تعامل شما و کاربرانتان می باشد. پس تا حد امکان برای جذب فالوور واقعی تلاش کنید.
 3. برای الگوریتم های جدید اینستاگرام، طول کامنت ها مهم نیست. اینکه شما از کامنت های طولانی استفاده می کنید یا خیر، برای الگوریتم های گوگل تفاوتی ندارد، بلکه در اینجا نیز تعامل شما با مخاطبان مورد بررسی قرار می گیرد.
 4. یکی دیگر از ویژگی های جدید الگوریتم اینستاگرام، این است که شما چه نوع محتواهایی را پسندیده اید. در گذشته پست ها بر اساس تاریخ انتشار آنها در اکسپلور برای شما ظاهر می شد، اما با بروز شدن الگوریتم های اینستاگرام، نحوه قرار گیری پست ها، برآیندی از رفتارهای گذشته شما می باشد.

فعال شدن موقعیت مکانی

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام که در سال 2020 به دلایلی حذف شد، اما مجددا برگشت، استفاده از لوکیشن در استوری های اینستاگرام می باشد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید موقعیت جغرافیای خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

چگونه قابلیت های جدید اینستاگرام را فعال کنیم

اضافه شدن پرسش و پاسخ در لایو اینستاگرام

پرسش و پاسخ در لایو اینستاگرام، یک مقدار دشوار و سخت بود، اما یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام، امکان پرسش و پاسخ می باشد؛ به این صورت که کاربران سوالات خود را در یک باکسی وارد کرده، و صاحب پیج به راحتی می تواند به آنها جواب دهد.

قابلیت پرسش و پاسخ اینستاگرام

چگونه قابلیت های جدید اینستاگرام را فعال کنیم؟

اگر از اطرافیان خود شنیده اید که به تازگی ویژگی جدیدی به اینستاگرام اضافه شده است ولی شما قادر به مشاهده آن نیستید، اصلا نگران نباشید، چرا که در ادامه این بخش با علت فعال نبودن برخی از قابلیت های اینستاگرام آشنا می شویم و روش های فعال سازی آنها را نیز به شما خواهیم گفت.

آپدیت برنامه اینستاگرام

یکی از علت های فعال نبودن قابلیت های جدید اینستاگرام این است که شما از آخرین نسخه آن استفاده نمی کنید؛ به همین دلیل در درجه اول باید اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت کنید.

نصب کردن مجدد اینستاگرام

اگر در حال حاضر از بروز ترین نسخه اینستاگرام استفاده می کنید ولی همچنان هم این قابلیت ها برای شما فعال نیست، می توانید یک بار برنامه اینستاگرام را حذف کنید و مجددا وارد آن شوید؛ به این ترتیب تمامی آپدیت های داخلی و خارجی به طور کامل دانلود خواهند شد.

خارج شدن از حساب اینستاگرام

اگر با حذف اکانت اینستاگرام یا آپدیت آن همچنان با مشکل عدم فعال بودن قابلیت های جدید مواجه هستید، پیشنهاد می کنیم یک بار از اکانت خود خارج شوید. (البته قبل از خارج شدن از حسابتان، پسورد و ایمیل آن را یادداشت کنید). برای خارج شدن از حساب اینستاگرام، از سمت راست پروفایل اینستاگرام، آیکون سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کنید، با این کار به بخش تنظیمات اینستاگرام وارد خواهید شد، در نهایت دکمه Log out را انتخاب کنید تا از حساب خود خارج شوید.

به صورت کلی عدم فعال بودن قابلیت های جدید اینستاگرام، دلایل مختلفی دارد که در بالا به روش های فعالی سازی آنها اشاره کردیم. سایر دلایلی که می تواند منجر به عدم فعال بودن قابلیت های اینستاگرام شود عبارتند از:

 • گاها به علت موقعیت جغرافیایی، قادر به فعال کردن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام نیستید و برای فعال سازی آنها نیازمند تغییر IP می‌باشید تا این قابلیت ها برای شما فراهم شود. ( برخی از ویژگی های اینستاگرام، با روشن کردن فیلتر شکن قابل حل خواهند بود).
 • قبل از اینکه به دنبال ویژگی جدید اینستاگرام باشید، باید بدانید که برخی از آنها به نوع پیج شما بستگی دارند؛ برای مثال، برای اینکه بتوانید در تبلیغات استوری خود لینک قرار دهید، باید حداقل 10000 نفر فالوور داشته باشید.
 • برخی از قابلیت های اینستاگرام وابسته به نوع و نسخه سیستم عامل تلفن همراه شما می باشد و شما نیازمند این هستید که اقدام به بروز رسانی تلفن همراه خود کنید.
 • در بسیاری از موارد نیز خود اینستاگرام برخی از کاربران را برای داشتن قابلیت های جدید در اولویت قرار می دهد.

چرا اینستاگرام بعضی از پست ها و اکانت ها را حذف می کند؟

یکی از مشکلاتی که اینفلوئنسر ها یا صاحبان کسب و کار با آن مواجه می شوند، پاک شدن بعضی از پست ها یا عدم نمایش استوری و پست ها می باشد. برای پیدا کردن علت این مشکل، بهتر است به شرایط اینستاگرام نگاهی انداخته، و همچنین به نکات زیر دقت کنید.

 • هک شدن حساب اینستاگرام
 • مشاهده فعالیت های مشکوک
 • نقض دستورات و قوانین اینستاگرام
 • شادوبن یا بلاک شدن توسط اینستاگرام
 • وجود باگ در الگوریتم های اینستاگرام
 • استفاده از نسخه بروزرسانی نشده اینستاگرام
 • عدم تطابق شماره موبایل یا آدرس ایمیل اکانت شما
 • کامنت های اسپم و استفاده از بات، باعث حساس شدن الگوریتم های اینستا به اکانت شما می شود.
 • حساس بودن الگوریتم های اینستاگرام نسبت به محتوا، عکس و آهنگ های کپی، خصوصا در اکانت های بیزینسی.

توصیه اینستاگرام به صاحبان کسب و کار

افزایش کیفیت تولید محتوا ویدیویی، و همچنین کیفیت تصاویر، شانس دیده شدن شما را در اکسپلور اینستا افزایش خواهد داد. علاوه بر اینها سعی کنید تا حد امکان حضور خود را در اینستاگرام افزایش دهید. طبق آمار، تعداد کاربرانی که استوری اینستا را خواهند دید، همیشه بیشتر می باشد. از دیگر توصیه های اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار شامل:

 • توجه به علاقه کاربران
 • تلاش در جهت تعامل بیشتر با کاربر
 • توجه به زمان انتشار پست
 • تولید محتوا با کیفیت و جذاب
 • استفاده از هشتگ ها به صورت اصولی
 • افزایش حضور در اینستا خصوصا حضور در استوری

سخن پایانی

بروز رسانی اپلیکیشن ها از جمله اینستاگرام، یکی از مهمترین موارد برای صاحبان کسب و کار می باشد؛ چرا که با دانستن آپدیت های جدید می توانند از آنها در جهت افزایش فالوور ها، و تولید محتوا کاربر پسند استفاده کنند. در این مقاله سعی کردیم قابلیت های جدید اینستاگرام، و روش استفاده از آنها را با زبانی ساده برای شما بیان کنیم، امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *