هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی

هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی

هشتگ‌ها را می توان روشی برای اتصال محتوای اجتماعی به یک موضوع، رویداد و یا گفتگوی خاص دانست. هشتگ‌ها فقط برای توییتر ساخته نشده‌اند، بلکه هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی مختلفی انجام می گیرد. از نظر فنی در واقع روشی برای افزودن متا دیتا (metadata) به محتوایی است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید تا پیدا کردن، دنبال کردن و درک آن توسط کاربران وب‌سایت‌های اجتماعی آسان‌تر شود. این علامت همچنین کشف پست هایی با موضوعات خاص را آسان‌تر می‌کند چون تمام محتوای رسانه‌های اجتماعی با یک هشتگ یکسان، یکجا جمع می‌شوند. در شبکه های اجتماعی این هشتگ ها هستند که در آنالیز و تجزیه و تحلیل موضوع، اطلاعات ارزشمندی را در اختیارتان می گذارند، مانند میزان استفاده از یک هشتگ مرتبط با کسب و کار شما است.

نحوه استفاده از هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی

هشتگ یک کلمه یا عبارت است. در رسانه های اجتماعی، به عنوان نشانه ای (برای کاربران و الگوریتم ها) است که یک محتوا به موضوع خاص، مربوط می شود یا به یک دسته تعلق می گیرد. هشتگ ها به کشف محتوا در جستجوهای روی پلتفرم کمک می کنند و به طور موثر به افراد بیشتری دسترسی پیدا می کنند.

اهمیت هشتگ گذاری

اصول هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی

 • هشتگ ها همیشه با # شروع می شوند، اما اگر از فاصله، نقطه گذاری یا نمادها استفاده کنید، کار نمی کنند.
 • اطمینان حاصل کنید که حساب های شما عمومی هستند. در غیر این صورت، محتوای هشتگ شده ای که می نویسید توسط هیچ کدام از افراد دنبال نمی شود.
 • کلمات زیادی را به هم وصل نکنید بهترین هشتگ ها نسبتاً کوتاه هستند و به خاطر سپردن آنها آسان است.

هشتگ ها و اهمیت آنها

در هر شبکه اجتماعی بسته به فضایی که دارد راه و روش و اصولی برای استفاده از هشتگ ها وضع کردند. تقریبا در تمام فضاهای مجازی استفاده از هشتگ اهمیت بسیار زیادی برای دیده شدن دارد. در حقیقت گفته میشود که استفاده درست و به موقع از هشتگ ها باید جزو اصول و استراتژی اولیه شما باشد. در شبکه های اجتماعی هشتگ ها خصوصیتی برای الگوریتم و کاربران هستند که نشان می دهند یک مطلب خاص مربوط به چه موضوعی و یا چه دسته ای است.

تاثیر هشتگ در شبکه های اجتماعی

راهنمای هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ ها ابزار جذاب و بسیار قدرتمندی در رسانه های اجتماعی هستند. این المان یکی از مهم ترین عناصر ارتباط در دنیای دیجیتال به حساب می آید و میتوان گفت هشتگ ها برچسبی برای دسته بندی موضوعات در سطح جهانی و بین المللی است. هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از مهم ترین و موثر ترین روش های بازاریابی و افزایش فالور به حساب می آید. برای بازخورد پیجتان و مدیریت حرفه ای شبکه های اجتماعی از هشتگ استفاده کنید.

انواع هشتگ در اینستاگرام

هشتگ توضیح: از طبقه بندی موضوعات و یا انتقال احساس محتوای ست شده به مخاطب استفاده میشود
هشتگ برند: شرکت های مختلف برای معرفی برند خود از هشتگ نام برندشان استفاده می کنند.
هشتگ کمپین (مدت دار): در مدت های کوتاه و مشخص در یک مسابقه یا یک رویداد، طراحی و استفاده می شوند و پس از مدت زمان معینی به پایان می رسند.

مزیت  استفاده از هشتگ در اینستاگرام

 • هشتگ ها یک روش جستجوی بسیار گسترده را در پیرامون موضوعی خاص برای ما فراهم می کنند.
 • با استفاده از هشتگ ها می توان یک موضوع خاص را به سرعت در میان کاربران جستجو کرد.
 • مطالبی که با هشتگ منتشر می شوند در سرچ ها نمایش داده می شوند.

از کاربرد های هشتگ در اینستاگرام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طبقه بندی مطالب در یک اکانت معلوم و مشخص
 • کمک کردن به اینستاگرام برای تشخیص بهتر محتوای شما
 • کمک به مطالبی که در اینستاگرام جست و جو میشوند
 • انتقال پیام و بار احساسی به مخاطب

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

مزایای هشتگ گذاری در شبکه اجتماعی

هشتگ گذاری مزایای بسیاری دارد که بسته به مهارت نویسته تایین می شوند، اما به طور کلی هشتگ دو خاصیت منحصر به فرد دارد :

 1. در معرض دید بودن:
  بودن هشتگ در یک متن باعث میشود کلمات کلیدی بیشتر به چشم بخورند، یعنی خواننده با یک نگاه چند ثانیه ای میتواند نگاه کلی نویسنده را درک کند و اگر نویسنده حرفه ای باشد و هشتگ ها در یک مفهوم کلی و مسیر درست در متن پخش کرده باشد، به راحتی خواننده را وادار به خواندن میکند.
 2. سهولت در جستجو:
  هشتگ ها به صورت پیش فرض در بیشتر مرورگر ها و برنامه ها در حالت کلیک کنید قرار دارد یعنی شما وقتی بر روی یک هشتگ کلیک کنید دقیقا همان هشتگ جستجو خواهد شد

هشتگ گذاری برای افزایش بازدید

هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی ازبهترین روش های برای افزایش مخاطب و فالور است وقتی ما در یکی از پست ها در اینستاگرام از هشتگ خاصی استفاده کنیم، آن پست در صفحه مربوط به آن هشتگ نمایش داده میشود و اگر هشتگ مورد نظر را در استوری ها به کار ببریم آن استوری در بخش هشتگ های مربوطه نمایش داده میشود.

ترفند های کلیدی هشتگ گذاری

 • در انتخاب هشتگ دقت کنید که با موضوع پست شما مرتبط باشد.
 • شما برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام، تلگرام و یا هر شبکه دیگری از استاندارد حداقل 6 هشتگ و حداکثر 10 کاراکتر استفاده کنید. البته حداکثر تعداد مجاز هشتگ در اینستاگرام 30 کارکتر است که توصیه نمی شود.
 • هنگام انتخاب هشتگ ها در اینستاگرام، توجه داشته باشید که اینستاگرام هشتگ هایی را به شما پیشنهاد می دهد. بهتر است هشتگ هایی را انتخاب کنید که بیشترین استفاده را داشته و به روز باشند.
 • در تلگرام شما می توانید در بخش جستجوی تلگرام هشتگ مورد نظر را جستجو کنید و بیشترین هشتگ استفاده شده را انتخاب کنید.
 • برای هشتگ کردن عکس خود در اینستاگرام بهتر است صفحه خود را در حالت عمومی قرار دهید در غیر اینصورت هشتگ گذاری برای تصاویر، تاثیر زیادی نخواهد داشت.
 • در تلگرام هم شما نباید کانال، گروه خود را قفل کنید تا افراد به هشتگ های داخل آن دسترسی داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *