مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی یا مدیریت Social media یکی از اجزای مهم در دیجیتال مارکتینگ می باشد که باید توجه ویژه ای به آن داشت. مجموعه های بزرگ برای مدیریت و افزایش فروش در شبکه های اجتماعی، متخصصین این کار را استخدام می کنند و یا از شرکت هایی مانند سرو برای اداره این امور، کمک می گیرند. تیم سرو می تواند با کمک گرافیست ها و محتوا نویس های مجرب و فعال در این سازمان، تمام نیاز های کسب و کار شما برای مدیریت سوشال مدیا را برطرف سازد و به افزایش کاربران شما کمک کند.

خدمات سوشال مدیا سرو

مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی یا مدیریت Social media یکی از اجزای مهم در دیجیتال مارکتینگ می باشد که باید توجه ویژه ای به آن داشت. مجموعه های بزرگ برای مدیریت و افزایش فروش در شبکه های اجتماعی، متخصصین این کار را استخدام می کنند و یا از شرکت هایی مانند سرو برای اداره این امور، کمک می گیرند. تیم سرو می تواند با کمک گرافیست ها و محتوا نویس های مجرب و فعال در این سازمان، تمام نیاز های کسب و کار شما برای مدیریت سوشال مدیا را برطرف سازد و به افزایش کاربران شما کمک کند.

خدمات سوشال مدیا سرو

علت فعالیت در شبکه های اجتماعی

دلیل اصلی فعالیت بسیاری از مشاغل در شبکه های اجتماعی، ارتباط بهتر با مشتریان خود، به سبب معرفی بهتر محصولات و یا خدمات به آنها می باشد. فعالیت در این محل ها که امروزه بسیار محبوب شده، می تواند سرعت رشد برند شما را چندین برابر کند. همچنین معمولا فعالیت هایی که در این زمینه انجام می گیرد به عنوان مدیریت شبکه های اجتماعی شناخته می شود.
تولید محتوا، بخشی از این خدمات می باشد که خود در شاخه های مختلفی دنبال می شود و نیاز به متخصصین خاصی در هر زمینه از آن هست. امروزه محتوای تصویری بسیار محبوبیت پیدا کرده است و برای کاربران جذابیت بیشتری نسبت به محتوای متنی دارد. البته ایجاد محتوای تصویری یونیک می تواند فعالیت زمان بری باشد که نیاز به مهارت های تخصصی دارد.
دیجیتال مارکتینگ سرو آماده خدمات رسانی در زمینه تولید محتوا تصویری ، متنی، صوتی و … می باشد و در صورتی که به خدمات حرفه ای مدیریت شبکه های اجتماعی نیاز دارید می توانید از تجربیات ما استفاده کنید.

مدیریت شبکه های اجتماعی سرواهمیت مدیریت سوشال مدیا

با توجه به جایگاهی که شبکه ها در زندگی روزمره دارند بیش از 70 درصد از شرکت ها به دنبال راه هایی برای ایجاد یک مسیر تازه برای بازاریابی خود در این زمینه می گردند و اکثر آنها نیز اولین راه را ساخت یک صفحه در شبکه های اجتماعی می دانند که می تواند گزینه خوبی برای شروع باشد.
با اینکه افراد بسیاری در  زمینه خدمات مدیریت شبکه اجتماعی فعالیت میکنند و برخی از آنها نیز هزینه های بالایی را بابت انجام امور جاری مدیریت سوشال مدیا پرداخت می کنند، اما معمولا تعداد کمی از این افراد به نتیجه خواهند رسید و بدون داشتن یک استراتژی برای انجام این امور، سخت است که در این رقابت شرکت کرد. با استفاده از مدیریت شبکه های اجتماعی، می توانید برند سازی انجام دهید و علاوه بر آن ترافیک سایت خود را بالا ببرید و با این کار سئوی بهتر و در نتیجه، رتبه بالاتری در موتور های جست و جو به کسب و کار خود اختصاص دهید.

وظایف مدیر سوشال مدیا

افرادی که وظیفه مدیریت رسانه های اجتماعی شما را دارند باید فعالیت های مختلفی را در جهت بهبود فرایند ها مانند جذب کاربر برای کسب و کار شما انجام دهد. ابتدا باید بدانید که مدیریت سوشال مدیا باید به صورت مستمر انجام بگیرد و منظم بودن آن نیز تاثیر مثبتی دارد.

مدیران یک شبکه اجتماعی به کاربران صفحه تسلط دارند و از علاقه مندی آنها با خبر هستند به همین منظور تولید محتوای مناسب و هدفمند را برای کاربران انجام می دهند (بازاریابی محتوا).

با اینکه تولید محتوا بسیار مهم است اما شما باید همیشه به دنبال کاربران جدیدتر باشید تا آنها را به مشتری ثابت خود تبدیل کنید. این فعالیت نیز توسط مدیران social media انجام می شود و اگر از یک فرد متخصص کمک بگیرید بعد از چند ماه متوجه می شود که تعداد کاربران شما افزایش پیدا کرده است.

تولید محتوا شبکه های اجتماعی

مراحل مدیریت شبکه های اجتماعی

برای انجام خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی و به صورت کلی برای مدیریت سوشال مدیا به طور صحیح، باید مرحله به مرحله با در نظر گرفتن هدف پیش بروید. مراحل فعالیت های مدیریتی سوشیال مدیا عبارتند از :

  • ایجاد حساب کاربری و تعین هدف از فعالیت
  • تعیین محدوده مناسب برای مدیریت social media
  • شناسایی کاربران علاقه مند به خدمات و یا محصولات شما
  • اندازه گیری و بررسی نتایج به دست آمده از فعالیت ها (به صورت مستمر انجام می شود)
  • تدوین استراتژی مناسب برای تولید محتوای هدفمند
  • استخدام تولید محتوا کننده برای اکانت های شما

خصوصیات یک مدیر رسانه اجتماعی

با توجه به اینکه مدیران شبکه اجتماعی در این کار وارد هستند، علاوه بر سود آوری برای شما باعث کاهش هزینه ها نیز می شوند که این مورد به خودی خود میتواند بسیار عالی باشد. افرادی که در زمینه خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی فعالیت دارند، می دانند که لازم نیست که در تمام شبکه ها فعالیت داشته باشید و محتوا مورد نیاز برای محبوبترین پلتفرم مناسب برای مدیریت شبکه اجتماعی برای شما تهیه می کنند و در اختیار کاربران قرار می دهند.

مدیریت یک فرد متخصص، باید متناسب با کسب و کار شما و مخاطب هدفتان انجام شود که امری بسیار مهم برای مدیریت شبکه های اجتماعی در نظر گرفته می شود. همچنین افراد متخصص که در زمینه مدیریت سوشیال مدیا فعالیت دارند، باید کاملا به روز باشند و از جدیدترین اخبار فناوری نیز بهره با خبر شوند تا بتوانند بهترین منابع را در اختیار کاربر قرار دهند. یک مدیر حرفه ای میداند چه پستی را چه موقع منتشر کند، از چه هشتگ هایی استفاده کند و روند رشد فالوورها را، رو به بالا حفظ کند.

تعرفه مدیریت شبکه های اجتماعی به چه صورتی محاسبه می شود؟

مدیریت شبکه های مجازی از طریق صفحات مختلف یک برند در شبکه های اجتماعی مختلف (اینستاگرام – تلگرام – یوتیوب – لینکدین و … ) صورت می گیرد. گفتنی است که مدیریت کردن صفحه ها، تنها به معنای تولید محتوا نمی باشد و بلکه در این مسیرعلاوه بر محتوا گذاری باید به ارتباط با مخاطب و یافتن فرصت های جدید برای شناخت خدمات خود به دیگران توجه کنید. معمولا هزینه مدیریت سوشال مدیا با توجه به مقدار فعالیت یک پیج اندازه گیری می شود، ممکن است پیج هایی با فعالیت کم به هزینه های کمتری نیاز داشته باشند، در حالی که این هزینه برای پیج های بزرگتر مقدار بیشتری خواهد بود.
اگر به دنبال افزایش بازدید و کسب رتبه در نتایج جستجو به صورت ارگانیک هستید شرکت دیجیتال مارکتینگ سرو تمام تجربیات خود را به کار میگیرد تا شبکه اجتماعی شما را به صورت حرفه ای  مدیریت کند.

خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ سرو با توجه به تجربه کار بر روی پروژه های مختلف و کمک گیری از کارشناسان خبره در زمینه مدیریت سوشال مدیا و مدیریت رسانه های اجتماعی می تواند کمک بزرگی را برای برند سازی و جذب کاربر در شبکه های اجتماعی مختلف به شما بکند. سرو دارای کارشناسان تولید محتوای صوتی (پادکست)، متنی، تصویری و ویدیویی می باشد و می تواند محتواهایی با کیفیت بالا و کاملا اختصاصی را برای کاربران شما فراهم کند.

برای ارتباط با آکادمی سرو و دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا با ما در تماس باشید و یا با پر کردن فرم در بخش تماس با ما از کارشناسان درخواست خدمات مشاوره داشته باشید.

بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مدیریت سوشال مدیا کدامند؟

در اصل نمی توان گفت چه بهترین خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی را ارائه می دهد. معمولا در شرکت ها چندین ادمین بر روی پیج های مختلف فعالیت دارند. بهتر است برای بررسی کیفیت، نمونه کارهای هر شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

مدیریت سوشال مدیا با ربات بهتر است یا ادمین حرفه ای ؟

ربات ها می توانند فعالیت های ثابتی را بر روی هر پیج انجام دهند، اما تجزیه تحلیل مشتریان، بررسی مکرر رغبا و فعالیت های تخصصی توسط آنها انجام نمی گیرد به همین دلیل ادمین حرفه ای می تواند برای پیج های حرفه ای مناسبتر باشد.

فهرست