مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی یا مدیریت Social media، یکی از اجزای مهم در دیجیتال مارکتینگ می باشد، که باید توجه ویژه ای به آن داشت؛ زیرا مدیریت شبکه های مجازی، به معنی ایجاد تعامل با مخاطبان شما می باشد. مجموعه های بزرگ برای مدیریت و افزایش فروش در شبکه های اجتماعی، متخصصین این کار را استخدام می کنند؛ برای مثال برای مدیریت اینستاگرام خود به صورت حرفه ای، به ادمین پیج اینستاگرام نیازمندیم. همچنین شما می توانید از متخصصان این حوزه، یا از شرکت هایی مانند سرو برای اداره این امور، کمک بگیرید. تیم سرو می تواند با کمک گرافیست ها و محتوا نویس های مجرب و فعال در این سازمان، تمام نیاز های کسب و کار شما برای مدیریت سوشال مدیا را برطرف سازد، و به افزایش کاربران شما کمک کند.

مدیریت شبکه های مجازی

مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی یا مدیریت Social media، یکی از اجزای مهم در دیجیتال مارکتینگ می باشد، که باید توجه ویژه ای به آن داشت؛ زیرا مدیریت شبکه های مجازی، به معنی ایجاد تعامل با مخاطبان شما می باشد. مجموعه های بزرگ برای مدیریت و افزایش فروش در شبکه های اجتماعی، متخصصین این کار را استخدام می کنند؛ برای مثال برای مدیریت اینستاگرام خود به صورت حرفه ای، به ادمین پیج اینستاگرام نیازمندیم. همچنین شما می توانید از متخصصان این حوزه، یا از شرکت هایی مانند سرو برای اداره این امور، کمک بگیرید. تیم سرو می تواند با کمک گرافیست ها و محتوا نویس های مجرب و فعال در این سازمان، تمام نیاز های کسب و کار شما برای مدیریت سوشال مدیا را برطرف سازد، و به افزایش کاربران شما کمک کند.

مدیریت شبکه های مجازی

علت فعالیت در شبکه های اجتماعی

دلیل اصلی فعالیت بسیاری از مشاغل در شبکه های اجتماعی، ارتباط بهتر با مشتریان خود، به سبب معرفی بهتر محصولات و یا خدمات به آنها می باشد. فعالیت در این محل ها که امروزه بسیار محبوب شده، می تواند سرعت رشد برند شما را چندین برابر کند. همچنین معمولا فعالیت هایی که در این زمینه انجام می گیرد به عنوان مدیریت شبکه های اجتماعی شناخته می شود.
تولید محتوا، بخشی از این خدمات می باشد که خود در شاخه های مختلفی دنبال می شود و نیاز به متخصصین خاصی در هر زمینه از آن هست. امروزه محتوای تصویری بسیار محبوبیت پیدا کرده است و برای کاربران جذابیت بیشتری نسبت به محتوای متنی دارد. البته ایجاد محتوای تصویری یونیک می تواند فعالیت زمان بری باشد که نیاز به مهارت های تخصصی دارد.
دیجیتال مارکتینگ سرو آماده خدمات رسانی در زمینه تولید محتوا تصویری ، متنی، صوتی و … می باشد و در صورتی که به خدمات حرفه ای مدیریت شبکه های اجتماعی نیاز دارید می توانید از تجربیات ما استفاده کنید.

مدیریت شبکه های مجازی با سرو

بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی

بازاریابی محتوا، که با هدف ایجاد و نشر محتوا صورت می گیرد، یکی از روش های بازاریابی برای افزایش مخاطبان و حفظ آنها می باشد.  بازاریابی محتوا، به شما کمک می کند که محتوای کاربر پسند تولید کنید. امروزه یکی از محبوب ترین شبکه های مجازی پر استفاده، اینستاگرام می باشد، که یکی از اهداف تولید محتوا در اینستاگرام، جذب مشتری و پاسخ به نیازهای او می باشد. اگر می خواهید در شبکه های اجتماعی موفق عمل کنید، باید با اصول مدیریت و ادمینی اینستاگرام آشنا باشید.

اهمیت مدیریت سوشال مدیا

با توجه به جایگاهی که شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره دارند، بیش از 70 درصد شرکت ها به دنبال راه هایی برای ایجاد یک مسیر تازه برای بازاریابی خود در این زمینه می باشند و اکثر آنها نیز اولین راه را ساخت یک صفحه در شبکه های اجتماعی، و استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام می دانند، که برای شروع می تواند گزینه خوبی باشد.
با اینکه افراد بسیاری در زمینه خدمات مدیریت شبکه های مجازی فعالیت میکنند و برخی از آنها نیز هزینه های بالایی را بابت انجام امور جاری مدیریت سوشال مدیا پرداخت می کنند، اما معمولا تعداد کمی از این افراد به نتیجه خواهند رسید، زیرا بدون داشتن یک استراتژی برای انجام این امور، شرکت در این رقابت سخت است. با استفاده از مدیریت شبکه های مجازی، می توانید برند سازی انجام داده و علاوه بر آن ترافیک سایت خود را بالا ببرید که با این کار سئوی بهتر و در نتیجه، رتبه بالاتری در موتور های جست و جو به کسب و کار خود اختصاص خواهید داد.

وظایف مدیر سوشال مدیا

با توجه به اینکه مدیران شبکه اجتماعی در این کار خبره هستند، علاوه بر سود آوری برای شما، باعث کاهش هزینه ها نیز می شوند؛ که این مورد به خودی خود میتواند بسیار عالی باشد. افرادی که وظیفه مدیریت رسانه های اجتماعی را بر عهده دارند، باید فعالیت های مختلفی را در جهت بهبود شبکه های اجتماعی مجازی انجام دهند. توجه به این نکته که مدیریت سوشال مدیا باید به صورت مستمر انجام گیرد و منظم بودن آن نیز تاثیر مثبتی دارد، ضروری است.

مدیریت شبکه های اجتماعی به چه معناست

مدیران یک شبکه اجتماعی به کاربران صفحه تسلط دارند و از علاقه مندی آنها با خبر هستند، به همین منظور تولید محتوای مناسب و هدفمند را برای مخاطبان انجام می دهند (بازاریابی محتوا)؛ همچنین آنها می دانند که در زمینه خدمات مدیریت شبکه های مجازی، فعالیت در تمامی شبکه ها ضروری نیست، و بهتر است محتوا مورد نیاز، در محبوب ترین پلتفرم تولید شده و در اختیار کاربران قرار بگیرد. با اینکه تولید محتوا بسیار مهم است اما شما باید همیشه به دنبال کاربران جدیدتر باشید تا آنها را به مشتری ثابت خود تبدیل کنید. این فعالیت نیز توسط مدیران social media انجام می شود، و اگر از یک فرد متخصص کمک بگیرید بعد از چند ماه متوجه خواهید شد که تعداد کاربران شما افزایش یافته.

افراد متخصص که در زمینه مدیریت سوشیال مدیا فعالیت دارند، باید کاملا به روز بوده و از جدیدترین اخبار فناوری نیز با خبر باشند؛ تا بتوانند بهترین منابع را در اختیار کاربر قرار دهند. یک ادمین حرفه ای اینستاگرام میداند چه پستی را چه موقع منتشر کند، از چه هشتگ هایی استفاده کند تا بتواند روند رشد فالوورها را، رو به بالا حفظ کند.

بسترهای مدیریت رسانه های اجتماعی

قبل از آنکه بازاریابی در شبکه های اجتماعی را شروع کنید، باید بهترین شبکه های مجازی با توجه به تجارت خود را انتخاب کنید. در ادامه، مختصرا به بررسی بعضی از رسانه های اجتماعی می پردازیم:

 • اینستاگرام: یکی از پراستفاده ترین رسانه ها برای بازاریابی، و برندهایی که محتواهای جذابی دارند، Instagram می باشد.
 • فیس بوک: در این رسانه اجتماعی، تعادل خوبی از نظر جنس و گروه سنی وجود دارد، که باعث شده برای شغل هایی که نیاز به ارتباط گسترده تر دارند، این بستر مناسب باشد.
 • لینکدین: برای برندهای B2B مناسب است، که می توانید محتوا مناسب را با توجه به نوع شرکت و شغل منتشر کنید.
 • یوتیوب: برای به اشتراک گذاشتن محتوای ویدیویی، کمک به تعامل و ارتباط با مخاطبان خود، این فضا عالی می باشد. شما می توانید به اندازه دلخواه محتوا ویدیویی منتشر کرده تا کاربران از آنها استفاده کنند و به اشتراک بگذارند.

مراحل مدیریت شبکه های اجتماعی

برای انجام خدمات ادمینی اینستاگرام، یا مدیریت شبکه های اجتماعی و به صورت کلی برای مدیریت سوشال مدیا به طور صحیح، باید مرحله به مرحله با در نظر گرفتن هدف پیش بروید. مراحل فعالیت های مدیریتی سوشیال مدیا عبارتند از :

 • ایجاد حساب کاربری و تعین هدف از فعالیت
 • بررسی صفحات رقبا
 • تعیین محدوده مناسب برای مدیریت social media
 • شناسایی کاربران علاقه مند به خدمات و یا محصولات شما
 • اندازه گیری و بررسی نتایج به دست آمده از فعالیت ها (به صورت مستمر انجام می شود)
 • تدوین استراتژی مناسب برای تولید محتوای هدفمند
 • استخدام تولید محتوا کننده برای اکانت های شما

مدیریت شبکه های اجتماعی اینستاگرام

همانطور که میدانیم، شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم هایی می باشد، که مخاطبان بسیاری در آن حضور دارند. به دلیل پر استفاده بودن این شبکه مجازی، ادمینی اینستا از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به ارتباط مستقیم با کاربران، توجه به مشتری مداری، پاسخ به سوالات مشتری در کمترین زمان ممکن، و … اهمیت بالایی دارد. اگر به دنبال فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستید، بهتر است که مدیریت پیج اینستاگرام خود را به متخصصان این امر بسپارید.

مدیریت شبکه های مجازی

شرکت دیجیتال مارکتینگ سرو، با داشتن ادمین های حرفه ای اینستاگرام، آماده ارائه انواع خدمات از جمله: مدیریت اینستا و ادمینی اینستاگرام می باشد.

تعرفه مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های مجازی از طریق صفحات مختلف یک برند در شبکه های اجتماعی مختلف (اینستاگرام – تلگرام – یوتیوب – لینکدین و … ) صورت می گیرد. گفتنی است که مدیریت کردن صفحه ها، تنها به معنای تولید محتوا نمی باشد، بلکه در این مسیرعلاوه بر محتوا گذاری باید به ارتباط با مخاطب و یافتن فرصت های جدید برای شناخت خدمات خود به دیگران توجه کنید. معمولا هزینه مدیریت سوشال مدیا با توجه به مقدار فعالیت یک پیج اندازه گیری می شود، ممکن است پیج هایی با فعالیت کم به هزینه های کمتری نیاز داشته باشند، در حالی که این هزینه برای پیج های بزرگتر مقدار بیشتری خواهد بود.
اگر به دنبال افزایش بازدید و کسب رتبه در نتایج جستجو به صورت ارگانیک هستید، شرکت دیجیتال مارکتینگ سرو تمام تجربیات خود را به کار میگیرد تا با مدیریت و ادمینی اینستاگرام با بهترین قیمت، بهترین خدمات را برای مدیریت شبکه های مجازی به شما ارائه دهد.

خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ سرو با توجه به تجربه کار بر روی پروژه های مختلف، و کمک گیری از کارشناسان خبره در زمینه مدیریت سوشال مدیا و مدیریت رسانه های اجتماعی می تواند کمک بزرگی را برای برند سازی و جذب کاربر در شبکه های مجازی مختلف به شما بکند. سرو دارای کارشناسان تولید محتوای صوتی (پادکست)، متنی، تصویری و ویدیویی می باشد و می تواند محتواهایی با کیفیت بالا و کاملا اختصاصی را برای کاربران شما فراهم کند.

برای ارتباط با آکادمی سرو و دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا با ما در تماس باشید و یا با پر کردن فرم در بخش تماس با ما از کارشناسان درخواست خدمات مشاوره داشته باشید.

بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مدیریت سوشال مدیا کدامند؟

در اصل نمی توان گفت چه بهترین خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی را ارائه می دهد. معمولا در شرکت ها چندین ادمین بر روی پیج های مختلف فعالیت دارند. بهتر است برای بررسی کیفیت، نمونه کارهای هر شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

مدیریت سوشال مدیا با ربات بهتر است یا ادمین حرفه ای ؟

ربات ها می توانند فعالیت های ثابتی را بر روی هر پیج انجام دهند، اما تجزیه تحلیل مشتریان، بررسی مکرر رقبا و فعالیت های تخصصی توسط آنها انجام نمی گیرد، به همین دلیل مدیریت اینستا با کمک ادمین حرفه ای اینستاگرام، می تواند برای پیج های حرفه ای مناسبتر باشد.

ویدئوی مدیریت شبکه اجتماعی

فهرست