محتوا همیشه سبز چیست؟ چرا باید از محتوای سبز استفاده کنیم؟

محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content

محتوا سبز یا محتوا همیشه سبز، همانطور که از نامش پیداست هیچ وقت قدیمی نمی شود و همیشه مخاطبان خاص خودش را دارد. محتواهای همیشه سبز، با گذشت مدت زمان زیاد از انتشار آنها، نه تنها از نتایج گوگل حذف نشده، بلکه باعث افزایش ترافیک به وب سایت شما خواهند شد. با توجه به آپدیت الگوریتم های گوگل، و شناسایی راحت تر محتواهای کپی و بی کیفیت، تولید محتوای همیشه سبز می تواند بهترین روش برای حفظ ترافیک به سایتتان باشد؛ زیرا اینگونه محتواها هرگز اعتبار و کیفیت خود را از دست نخواهند داد. به صورت کلی محتوا همیشه سبز همواره پاسخگوی نیاز کاربران بوده و اطلاع از آنها در هر مقطع زمانی مفید خواهد بود. برای مثال، راه های افزایش درآمد، نحوه بهینه سازی سایت و … موضوعاتی هستند که جزء محتواهای همیشه سبز می باشند.

چرا محتوای همیشه سبز مهم است؟

همانطور که ذکر شد محتوا همیشه سبز یا همان محتوا سبز، ارزش خودش را از دست نداده و در هر زمانی مخاطبان خودش را دارد. برای افزایش نرخ بازدید از وب سایت و همچنین افزایش کاربران، شما نیازمند حضور در صفحات اول گوگل می باشید، به همین دلیل توجه به تولید محتوای با کیفیت، می تواند به بهبود وضعیت سایت شما کمک کند. با استفاده از محتوا همیشه سبز، می توانید بدون صرف هزینه، رتبه های خوبی را در گوگل کسب کنید؛ همچنین اینگونه محتواها موجب افزایش اعتبار، تخصص و اعتماد مخاطبان به شما خواهند شد. لازم به ذکر است که صرفا تولید محتوا سبز بدون در نظر گرفتن کیفیت آن، نمی تواند به افزایش رتبه شما کمک کند، بلکه در کنار تولید اینگونه محتواها، باید حواستان به کیفیت آنها نیز باشد. پس دلایل تولید محتوا همیشه سبز به صورت خلاصه عبارت است از:

  • افزایش ترافیک وب سایت
  • آگاهی مردم از نام تجاری
  • نشان دادن تخصص شما
  • افزایش نرخ تعامل
  • بهبود رتبه سایت
  • افزایش درآمد

مزایا تولید محتوای سبز

اکثر کسب و کار ها برای تولید محتوای سبز در تلاش اند، تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهند. توجه به این نکته ضروری است که در بعضی از حوزه ها مانند فناوری، که روز به روز در حال پیشرفت است، تولید محتوای سبز ممکن است کار سختی به نظر برسد که نیازمند هوشمندی بالایی می باشد. تا اینجا با محتوای سبز و دلایل مهم بودن آنها آشنا شدیم، در ادامه می خواهیم مزایای تولید محتوا سبز را بررسی کنیم که چگونه با استفاده از آنها می توانید باعث بهبود عملکرد وب سایت و کسب و کار خود شوید.

چطور در فضای وب محتوا همیشه سبز تولید کنیم

بهبود رتبه سایت

در تولید محتوا سبز، با توجه به اینکه از کلمات و لینک های پربازدید استفاده می شود، آمار بازدید بالا خواهد رفت که همین امر تاثیر چشمگیری در رتبه بندی سایت خواهد داشت.

اشتراک گذاری محتوا

کاربران همیشه محتواهای خوب و با کیفیت را با افراد دیگر به اشتراک می گذارند. محتوای سبز یکی از بهترین منبع ها برای مخاطبین بوده که باعث افزایش ترافیک و مخاطبان شما خواهد شد.

قابلیت بازسازی

محتواهای همیشه سبز را می توان به روشهای گوناگون تولید و بازسازی کرد. برای مثال از جمله قالب و فرمت های معمول تولید محتوای همیشه سبز، می توان به راهنمایی ها، لیست ها، ترفندها، خلاصه ای در مورد محصولات، نقدها و … اشاره کرد.

سرمایه گذاری بلند مدت

همیشه تولید محتوای با کیفیت یک نوع سرمایه گذاری برای سایت می باشد، حال فرض کنید محتوای شما از نوع محتوای همیشه سبز باشد. تولید محتوا همیشه سبز، یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت می باشد، چرا که در هر زمانی موجب افزایش ترافیک به سایت شما شده و مزایا تولید محتوا سبز عموما پایدار هستند.

چرا برخی از محتواها، محتوای همیشه سبز نیستند؟

برای آشنایی با محتواهایی که همیشه سبز نیستند، ابتدا باید با بعضی از آنها آشنا شویم. در ادامه برخی از محتواهایی را نام بردیم که محتوا همیشه سبز به حساب نمی آیند.

  • مقاله هایی در مورد روش های مقابله با کرونا
  • آمارهایی که روز به روز عوض می شوند
  • ترندهای برتر بهار 1400

این دست از محتواها همیشه سبز نیستند، چون تاریخ انقضا دارند. به یاد داشته باشید که محتواهای همیشه سبز در همه زمان ها برای کاربران مفید بوده و فقط نیاز به بروزرسانی یا انتشار آنها در قالب های متفاوت دارند. موارد ذکر شده در بالا فقط مربوط به یک زمان مشخص بوده و طی یک دوره مخاطبان خاص خودش را دارد.

چگونه محتوای همیشه سبز تولید کنیم؟

چگونه محتوا همیشه سبز تولید کنیم

برای تولید محتوا همیشه سبز، نیازمند رعایت کردن یک سری قوانین می باشید، تا محتوایی تولید کنید که سال ها بعد هم مورد توجه مردم قرار گیرد. همانطور که ذکر شد، هدف از تولید محتوا همیشه سبز، این است که مردم همیشه به سراغش بروند و همواره ارزشی را به مخاطبان اضافه کند. در ادامه، به بررسی اصولی که برای تولید محتوا سبز نیاز دارید می پردازیم.

انتخاب موضوع مناسب

در قدم اول باید موضوعی را انتخاب کنید که مورد توجه کاربران قرار گیرد؛ برای این کار می توانید از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید. انتخاب موضوع برای محتوا همیشه سبز از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که موضوع محتواهای سبز باید جستجو اولیه بالایی داشته باشند و به مرور زمان از مقدار جستجو ها کاسته نشود. با بررسی محتواهایی که در سایت خود تولید کرده اید، می توانید متوجه شوید که کدام یک از آنها ورودی های بیشتری را برای سایت شما دریافت کرده اند.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

انتخاب Keywords مناسب می تواند به افزایش مخاطبان شما کمک کند. محتوا همیشه سبز به کلمات کلیدی نیاز دارند تا بتوانند در صفحه اول گوگل قرار گیرند؛ برای این کار می توانید از ابزارهایی برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. در انتخاب کلمات کلیدی از Long Tail Keywords غافل نشوید، زیرا این کلمات مخاطبان زیادی را به سمت وب سایت شما جذب خواهد کرد.

تولید محتوا کاربر پسند

اگر محتوایی که تولید می کنید باعث درگیر کردن مخاطبان شود، به اینگونه محتواها، محتوای همیشه سبز می گویند. برای اینکه محتوایی تولید کنید که برای مدت زمان طولانی شانس افزایش مخاطبان را داشته باشد، بهتر است از متخصصان یا نظرات کاربران استفاده کنید.

عدم استفاده از تاریخ در عنوان محتوا

قرار دادن تاریخ در محتوا همیشه سبز، کاری اشتباه است، چرا که با گذشت زمان، مخاطبان فکر می کنند محتوا شما قدیمی شده؛ پس تا حد امکان از قرار دادن تاریخ در محتوا خود خودداری کنید. اگر با توجه به موضوع مورد نظر مجبور به استفاده از تاریخ بودید، بهتر است که تاریخ ها را بروزرسانی کنید.

چگونه محتوا سبز تولید کنیم

تولید محتوای آموزشی جامع

هنگامی که مخاطبان به دنبال محتواهای آموزشی هستند، تمایل دارند که کاملترین محتوا در اختیار آنها قرار گیرد؛ به همین دلیل توجه به تولید محتوا اموزشی جامع، میتواند به تولید یک محتوا کاربر پسند، و همچنین افزایش مخاطبان شما کمک کند. توجه به این موضوع در نهایت موجب افزایش رتبه سایت شما خواهد شد.

به روز رسانی محتوا

یادتان باشد حتی اگر بهترین محتواها را تولید کنید، باز هم مطلب شما نیازمند بروزرسانی می باشد؛ زیرا با گذشت زمان الگوریتم های گوگل، استراتژی ها و ابزارها تغییر خواهند کرد، و به همین دلیل شما نیازمند بروزرسانی محتواها هستید.

نوشتن محتوا برای افراد تازه کار

مسلما افراد تازه کار به دنبال مطالبی برای افزایش اطلاعات خود می باشند؛ به همین دلیل اگر بتوانید محتوایی را برای این افراد تولید کنید، شاهد افزایش چشمگیر ترافیک به وب سایتتان خواهید بود. همچنین سعی کنید هنگام تولید محتوا از به کار بردن عبارات سخت و پیچیده خودداری کنید و متنی بنویسید که ساده و روان بوده و برای افراد تازه کار قابل درک باشد.

ایده هایی برای تولید محتوا همیشه سبز

ایده های نوشتن محتوا همیشه سبز

پرداختن به پرسش و پاسخ

برای تولید محتوا با کیفیت، بهتر است یک قسمتی را برای پاسخ به سوالات کاربران در نظر گرفته، و به پرسش های احتمالی کاربران پاسخ دهید. این قسمت به بهینه تر کردن عملکرد شما کمک شایانی خواهد کرد.

استفاده از اینفوگرافیک برای تولید محتوا همیشه سبز

درک و بیان برخی از موضوعات برای کاربران سخت و پیچیده می باشد، روشی که می توانید در این موارد به کار ببرید، استفاده از اینفوگرافیک برای بیان راحت تر مسائل پیچیده می باشد.

بررسی و توضیح محصولات

اگر محصول یا خدمات شما از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار است، قرار دادن قسمتی برای بیان نظرات مشتریان، می تواند باعث برجسته تر شدن محتوای شما شود. با استفاده از این روش، سایر مخاطبان شما از تجربه کاربران دیگر بهره خواهند برد.

کتاب های الکترونیک

یکی از ایده ها برای تولید محتوا همیشه سبز، استفاده از کتاب های الکترونیکی یا همان خدمات تولید محتوای صوتی (پادکست ها) می باشد. اینگونه محتواها اطلاعات جامع و بروزی را در اختیار مخاطبان خواهند گذاشت.

ترفندهای نوشتن محتوا سبز

تفاوت میان محتوا همیشه سبز و موضوع سبز

بسیاری فکر می کنند که موضوع سبز، همان محتوا همیشه سبز می باشد، در حالی که اینطور نیست؛ برای مثال، قیمت طلا و دلار، رنگ های سال و… موضوعات همیشه سبز می باشند، زیرا مردم هر روزه در مورد این موضوعات سرچ می کنند، اما محتوای اینگونه موضوعات همیشه سبز نیست؛ چرا که قیمت دلار و سکه روز به روز تغییر کرده و نیازمند آپدیت شدن است.

آیا فقط باید محتوا همیشه سبز تولید کنیم؟

تولید محتوا همیشه سبز از اهمیت بالایی برخوردار است، اما لزومی ندارد تا همه تمرکز خودتان را بر تولید محتوا سبز بگذارید. در حینی که برای سایت خود محتوا سبز تولید می کنید، باید از انواع محتواهای مختلف مانند تولید محتوای تصویری، محتوا صوتی و … نیز برای سایت خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که بهترین برنامه ریزی برای تولید محتوا، ترکیبی از محتوا سبز و موضوعات ترند روز می باشد.

جمع بندی

در این مطلب با محتوا سبز و علت استفاده از محتوا همیشه سبز آشنا شدیم. یادتان باشد یک محتوا همیشه سبز، برای مدت زمان زیادی ارزشمند است و هیچ وقت قدیمی نخواهد شد. اگر قصد دارید به صورت ارگانیک ترافیک سایت خود را افزایش دهید، پیشنهاد ما به شما تولید محتوا همیشه سبز در کنار پرداختن به سایر موضوعات جدید می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *