آموزش حذف اکانت اینستاگرام

چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم؟

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین سایت های رسانه اجتماعی می باشد به گونه ای که دل کندن از این شبکه اجتماعی برای بسیاری از افراد بخصوص نوجوانان بسیار سخت می باشد. اگر می خواهید که از این شبکه اجتماعی کمی فاصله بگیرید تا بتوانید به آنچه برای خود برنامه ریزی کرده اید برسید، می توانید برای مدتی اکانت اینستاگرام خود را حذف یا دی اکتیو کنید.تفاوت بین دیلیت اکانت موقت اینستاگرام (دی اکتیو کردن اکانت) با حذف آن این است که deactive کردن حساب اینستاگرام موقت است و هر زمان که بخواهید می توانید به فعالیت خود در اینستا ادامه بدهید اما در حذف اکانت اینستاگرام، شما تا یک ماه فرصت استفاده از حساب خود را دارید و بعد از آن اکانت شما در اینستاگرام به صورت کلی حذف خواهد شد. اگر شما مایل به دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی می باشید، پس مقاله درستی را انتخاب کرده اید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام با گوشی

 

اینستاگرام با وجود جذابیت بالایی که دارد در بعضی مواقع کاربران را مجاب می سازد تا اقدام به حذف آن کنند اما باید به این نکته توجه کنید که قبل از پاك كردن اكانت اينستاگرام براي هميشه، بهتر است نکاتی را مورد توجه و بررسی قرار دهید. در بسیاری از مواقع پیش آمده که برای حذف کردن اکانت اینستاگرام از افراد دیگری کمک بگیرید ولی ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش حذف اکانت اینستاگرام را به شما بگوییم تا خودتان بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. قبل از اینکه اکانت اینستاگرامتان را حذف کنید، برای جلوگیری از آسیب دیدن به اطلاعاتتان، بهتر است نکاتی را مورد بررسی قرار داده تا از حذف شدن دائم اطلاعات حساب جلوگیری کنید چرا که ممکن است این اطلاعات در آینده به درد شما بخورد. پس قبل از دیلیت کردن حساب اینستاگرام به این نکات توجه کنید:

 • برای حذف اکانت اینستاگرام حتما باید username و password خودتان را در دسترس داشته باشید.
 • بعد از دیلیت کردن حساب اینستاگرام، هیچ گونه دسترسی به آن نخواهید داشت. حتی نمی توانید از ایمیلی که برای ثبت نام استفاده کرده اید مجددا استفاده نمایید.
 • به این مسئله توجه کنید که با حذف اکانت اینستاگرام دیگر به عکس ها، ویدیو ها و هر آنچه که آن را قبلا ذخیره کرده بودید، دیگر دسترسی نخواهید داشت. چرا که این کار نه تنها توسط شما، بلکه توسط خود اینستاگرام هم غیر ممکن است، پس بهتر است از حذف دائم اکانت خود اطمینان حاصل کنید.

حالا که با نکات قبل از حذف اکانت اینستاگرام آشنا شدید و تصمیم شما برای حذف حساب اینستاگرامتان قطعی است. پس حالا نوبت به حذف اکانت اینستاگرام می رسد.

 1. در مرحله اول برای حذف کردن حساب اینستا باید وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. در این بخش از شما خواسته می شود تا اطلاعات حسابتان را وارد نمایید. نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه کنید این است که اگر قبلا توسط مرورگر وارد حساب کاربری خود شده باشید، دیگر با صفحه زیر مواجه نخواهید شد و می توانید مراحل حذف اکانت اینستاگرام را به راحتی طی کنید.
 2. برای اینکه به صفحه اصلی سایت دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام وارد شوید. از شما میخواهند که در ابتدا نام کاربری و رمز عبور اکانتی که مایل به حذف آن هستید را وارد کنید.اموزش دیلیت اکانت اینستاگرام
 3. بعد از اینکه اطلاعات حسابتان را وارد کردید، با زدن گزینه Log in به صفحه اصلی اینستاگرام وارد خواهید شد. در این قسمت باید دلیل حذف اکانت اینستاگرام خود را معلوم کنید.delete instagram account
 4. این بخش که مربوط به دلایل حذف اکانت اینستا می باشد که بهتر است برای اینکه با گزینه های دیگر مواجه نشوید. گزینه Something else را انتخاب کنید.حذف اکانت اینستا
 5. در مرحله بعدی از حذف اکانت اینستاگرام، برای آخرین بار اینستاگرام از شما می خواهد تا رمز عبور خود را وارد کنید. بعد از انجام این کار باید کادری که در سمت چپ و پایین صفحه وجود دارد را لمس کنید.دیلیت اکانت اینستاگرام
 6. در مرحله آخر اگر از حذف اکانت اینستاگرام خود مطمئن هستید، باید دکمه ok را بزنید تا اکانت اینستاگرام شما به صورت کامل حذف شود.

چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم

حال اکانت اینستاگرام شما در صف دیلیت اکانت قرار می گیرد و اگر شما تا مهلت مشخص شده وارد اکانت اینستاگرام خود نشوید. اکانت شما حذف خواهد شد.

حذف اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

اگر شما با استفاده از مرورگر خود وارد اکانت اینستاگرام شوید، می توانید با کامپیوتر هم اقدام به حذف اکانت خود نمایید. در ادامه با چگونگی حذف اکانت اینستاگرام با کامپیوتر آشنا خواهیم شد. در حذف اکانت اینستا به وسیله کامپیوتر نیز باید وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید و پسورد و نام کاربری خود را وارد کنید.

 1. بعد از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید، می توانید به صورت مستقیم وارد صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. قبل از اینکه مراحل بعدی را طی کنید، مطمئن شوید که اکانت مورد نظر همان اکانتی است که قصد حذف کردن آن را دارید.حذف اکانت اینستاگرام با کامپیوتر
 2. در ادامه مراحل طی شده از شما درخواست می شود تا دلیل خود را برای حذف اکانت اینستاگرام مشخص کنید. اگر می خواهید در ادامه این صفحه با صفحه دیگری مواجه نشوید، پیشنهاد می شود که گزینه something else را انتخاب کنید.حذف دائمی اکانت اینستاگرام
 3. در آخر رمز عبور خود را وارد کنید و بعد گزینه Delete را بزنید.
 4. بعد از اینکه گزینه Delete را انتخاب کردید، یک صفحه کوچک در بالای صفحه ظاهر می شود که باید گزینه Ok را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی

با طی کردن مراحل بالا، پاک کردن اکانت اینستاگرام شما به پایان رسیده است و دیگر شما دسترسی به اکانت خود نخواهید داشت.

چند نکته برای حذف اکانت اینستاگرام

 • اگر بعد از حذف اکانت اینستاگرام همچنان نام کاربری خود را موقع جستجو مشاهده می کنید، نگران نباشید چرا که پاک شدن اکانت و اطلاعات اینستاگرام شما مدت کوتاهی طول خواهد کشید اما اگر بعد از مدتی با این مشکل مواجه شدید، می توانید کش اینستاگرام خود را حذف کنید.
 • اگر برای حذف اکانت اینستاگرام خود به دنبال ربات یا برنامه خاصی هستید، بهتر است حواستان به این مسئله باشد که استفاده از این برنامه‌ها قابل اعتماد نمی باشد و بهتر است از طریق روش گفته شده در این مطلب اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود نمایید.
 • مراحل حذف اکانت اینستا چه در اینستاگرام فارسی و چه در اینستاگرام انگلیسی مشابه می باشد؛ همچنین مراحل حذف اکانت اینستاگرام از گوشی های اندروید و آیفون نیز فرقی با یکدیگر ندارد.
 • اگر می خواهید در آینده با نام کاربری پیجی که قصد حذف آن را دارید اقدام به ساخت اکانت اینستاگرام جدید نمایید، پیشنهاد می کنم تا قبل از حذف دائمی حساب اینستاگرامتان، نام کاربری خود را تغییر دهید.
 • نکتۀ دیگری که باید برای حذف اکانت اینستاگرام به آن توجه کنید، این است که اینستاگرام معمولا اولین اکانت ثبت شده روی ایمیل را به عنوان اکانت اصلی شما می شناسد، پس اگر می خواهید با ایمیل حسابی که قصد حذف آن را دارید دوباره اقدام به ساخت اکانت اینستاگرام نمایید، بهتر است قبل از حذف اکانت خود آن را تغییر دهید.

دیجیتال مارکتینگ سرو در زمینه های متفاوت از جمله مدیریت شبکه های اجتماعی، طراحی و سئو سایت آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

دلایل حذف اکانت اینستاگرام

از جمله صفحاتی که حین حذف کردن اکانت اینستاگرام برای شما نمایش داده می شود. بخشی است که مربوط به دلایل حذف اکانت اینستاگرام می‌باشد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • Too busy / Too distracting: دلیل شما برای حذف اکانت دائمی اینستاگرام می تواند کمبود وقت شما باشد یا در بسیاری از مواقع استفاده از این پلتفرم باعث پَرت شدن حواس شما خواهد شد که در این مورد اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد به جای حذف اکانت اینستاگرام خود، برنامه اینستا خود را حذف کنید.
 • Trouble getting started: در این بخش، اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند تا به جای حذف اکانت اینستاگرام، مطلب مرتبطی که در این قسمت قرار دارد را مطالعه نمایید. زیرا در بسیاری از موارد شما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود می کنید.
 • Concerned about my data: این بخش برای زمانی است که شما به دلیل نگرانی که راجع به اطلاعات شخصی خود دارید می خواهید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید.
 • Created a second account: اگر شما به تازگی حساب جدیدی باز کرده اید و می خواهید اکانت قبلی خود را حذف کنید. در این بخش به شما تذکر داده می شود که آیا اکانت درستی را انتخاب کرده اید یا خیر.
 • Privacy concern: اگر شما برای حذف اکانت اینستاگرام، دلایلی مربوط به حریم خصوصی دارید، در این حالت اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که به جای حذف اینستاگرام، از روش هایی مانند پرایوت کردن پیج خود استفاده نمایید.
 • Can’t find people to follow: اگر شما نمی توانید افراد مختلفی را دنبال کنید، در این گزینه اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد تا به جای حذف کردن اکانت اینستاگرام، مطالب مرتبط را مطالعه نمایید.
 • Too many ads: انتخاب این بخش برای زمانی است که دلیل شما برای پاک کردن اکانت اینستاگرام وجود بیش از حد تبلیغات می باشد.
 • Want to remove something: اگر دلیل شما برای پاک کردن اکانت اینستاگرامتان این است که بخشی از سوابق خود را حذف کنید. اینستا پیشنهاد می دهد که به جای حذف حساب، سوابق مربوطه را پاک کنید.
 • Something else: اگر می خواهید که بدون اینکه وارد صفحه دیگری شوید مستقیما اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

بازگردانی پیج بعد از حذف اکانت اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام به طور مرتب آپدیت می شوند که همین امر باعث به وجو آمدن قابلیت های جدید اینستاگرام خواهد شد. این پیشرفت در خصوص دیلیت کردن حساب اینستاگرام نیز صدق می کند و شما می توانید بعد از اینکه حساب اینستاگرام خود را حذف کردید. مجددا آن را بازیابی نمایید. به این نکته توجه کنید که در این مدت اکانت اینستاگرام شما برای کسی نمایش داده نمی شود و افراد دیگر اکانت شما را با نام Instagrammer خواهند دید.

نتیجه گیری

به این نکته توجه کنید که بعد از اینکه حساب اینستاگرام خود را به صورت دائم پاک کردید. دیگر نمی توانید به پست ها و استوری های اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید. بنابراین بهتر است قبل از پاک کردن کامل حساب اینستاگرام، به نکات ذکر شده توجه کنید. اگر بعد از پاک کردن دائم حساب اینستاگرام قصد داشتید مجددا از آن استفاده کنید. هیچ جای نگرانی نیست چرا که در آپدیت جدید اینستا، قابلیت بازیابی حساب خود تا یک ماه را دارید.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش حذف اکانت اینستاگرام»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *