نحوه نوشتن بیو اینستاگرام

نحوه نوشتن بیو اینستاگرام

نکات و ترفند های نحوه نوشتن بیو اینستاگرام به صورت حرفه ای میتواند برای تبلیغ نام تجاری خود و جذب مشتری بسیار مفید باشد. ایجاد یک بیوگرافی جالب و خلاقانه در اینستاگرام که توجه کاربر را به خود جلب کند باید یک اولویت برای تمام اینفلوئنسر ها، برند ها و یا اشخاص باشد.

نحوه نوشتن بیو اینستاگرام

بهترین بیوگرافی اینستاگرام، شخصیت برند شما را به نمایش می گذارد، تجارتتان را ارتقا می دهد و افراد را متقاعد می کند تا شما را دنبال کنند. در این مقاله ما عناصر کلیدی مورد نیاز برای ایجاد بهترین بیوگرافی اینستاگرام برای یک برند را در نظر می گیریم. بنابراین شاید این سوال برای شما پیش آمده “در بیو اینستاگرام چه بنویسیم ؟”

استفاده از کلمات کلیدی در بیو اینستاگرام

اگر بر روی گزینه Edit profile کلیک کنید، اولین گزینه ای که مشاهده خواهید کرد NAME است. این نام با نام کاربری شما متفاوت می باشد و آدرس پروفایل اینستاگرام شما را (http://instagram.com/username) تشکیل می دهد و برای کمک به بهینه سازی اینستاگرام بسیار مهم می باشد. فیلد NAME می تواند 30 نویسه اول بیوگرافی شما باشد به همین دلیل نیز برای بهینه سازی یا سئو اینستاگرام اهیمت دارد.

وقتی افراد در اینستاگرام جستجو می کنند، کلمات موجود در قسمت NAME تجزیه و تحلیل می شوند. بنابراین اگر می خواهید از نظر سئو اینستاگرام در نتایج بالاتری باشید، بسیار مهم است که از کلمات کلیدی مناسب فعالیت ها خود در قسمت NAME استفاده کنید. این بخش لزوما استفاده از نام کسب و کار شما نیست و می تواند موارد مختلفی را در خود جای دهد.

تاثیر کلمات کلیدی در بیو اینستاگرام

باید اطمینان داشته باشید که در قسمت NAME در بیو اینستاگرام خود، از کلماتی که افراد برای پیدا کردن کسب و کار شما استفاده می کنند بهره برده باشید. همچنین در نظر داشته باشید که ایموجی ها را نیز می توان جستجو کرد به همین دلیل در صورت نیاز می توانید در این بخش از ایموجی نیز استفاده کنید.

آموزش نوشتن بیو حرفه ای اینستاگرام

بیوگرافی اینستاگرام شما باید بر روی مخاطبانتان تاثیر مثبت بگذارد. BIO باید به مخاطبان نشان دهد که فعالیت شما در مورد چه موضوعی می باشد. علاوه بر این باید کاربر متقاعد شود تا شما را دنبال کند، بلکه کار خاص که شما انتخاب کرده اید (مانند ورود به وب سایت شما) را نیز انجام دهد.

آموزش نوشتن بیو حرفه ای اینستاگرام

اطمینان داشته باشید که BIO اینستاگرام شما حداقل دارای 150 کاراکتر توضیحات باشد و از آنجا که شما تنها مجاز به استفاده از 150 کاراکتر برای بیو اینستاگرام خود + 30 کاراکتر برای NAME هستید، استفاده از کلمات درست در اینجا کار ساده ای نیست. بنابراین بهتر است تا توجه به این موضوع، نحوه نوشتن بیو اینستاگرام را در اولویت قرار دهید.

آموزش تصویری نوشتن بیو اینستاگرام

بررسی و ارائه خدمات خاص

اگر در حرفه یا صنعت خاصی فعالیت دارید یا به دلیل ارائه خدمات خاصی معروف هستید، بهتر است تا در بیو، این موارد را ذکر کنید تا بلافاصله با کاربران خود در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

آموزش نوشتن بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام

ارائه مهارت ها و تجربیات در بیو

به اشتراک گذاشتن مهارت ها و وتجربیاتی که دارید، می تواند به ارائه یک تجارت حرفه ای بسیار کمک کند. این کار باعث می شود تا ایجاد اعتماد در مخاطبین شما انجام بگیرد و درک بیشتری از خدماتی که ارائه می کنید داشته باشند.

نوشتن بیوگرافی حرفه ای در اینستا

لیست سرگرمی ها و علایق

اگر نام تجاری شما بر اساس یک فعالیت استوار جا افتاده است، بهتر است تا به فکر ایجاد یک رابطه صمیمی با دنبال کننده های خود باشید. کمی در مورد سرگرمی های خود، علایق، ارزش ها و باور های خود به اشتراک بگذارید تا دوست داشتنی و جذابتر به نظر برسید.

نوشتن bio حرفه ای اینستاگرام

استفاده از طنز برای بیان صدای برند

استفاده از صدای برند در نوشتن بیو اینستاگرام بسیار مهم است. این کار باعث ایجاد ثبات در شبکه های اجتماعی شما می شود و مخاطب را قادر می سازد تا بلافاصله پیج شما را تشخیص دهد. با این حال استفاده از طنز می تواند حال و هوای کار را بیشتر کند.

آموزش نوشتن بیو اینستا

بدیهی است که هنگام نوشتن بیو اینستاگرام حرفه ای باید موارد مختلفی را بررسی کنید که برخی از این موارد را در اینجا مورد بررسی قرار داده ایم.

نحوه نوشتن بیو طولانی اینستاگرام

شما میتوانید با استفاده از موارد مختلفی بیو اینستاگرام خود را طولانی تر کنید. برخی از مواردی که در این بخش مورد نظر ما است را در ادامه آورده ایم :

قبل از مطالعه این بخش می توانید نگاهی به مقاله نحوه تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت را مطالعه کنید تا گزینه های بیشتری در اختیار داشته باشید.

استفاده از ایموجی در بیو اینستاگرام

استفاده از ایموجی های اینستاگرام می تواند به BIO شما حس و حال تازه و سرگم کننده ای را بدهد و همچنین به برند شما برای متمایز شدن نیز کمک می کند. ایموجی ها فضای کمتری نسبت به کلمات اشغال می کنند و این امکان را برای شما ایجاد می کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت های خود در بیو اینستا قرار دهید.

نحوه استفاده از ایموجی در بیو اینستاگرام

در اینجا چند مورد از مواد مهم استفاده از ایموجی در بیو اینستاگرام را برای شما آورده ایم :

  • خلاق باشید و ترکیبی از کلمات را به همراه ایموجی استفاده کنید.
  • از اموجی ها برای تاکید بر نکات کلیدی در محتوا خود استفاده کنید یا به عنوان نقاط مهم برای شکست متن و سهولت در خواندن از آنها استفاده کنید.
  • ایموجی ها باید با نام تجاری شما مرتبط باشند و ارزش های جدیدی را برای بیو شما ایجاد کنند.

تکنیک های نوشتن بیو حرفه ای

اینکه از ایموجی ها بدون متن استفاده کنید ایده خوبی به شمار نمی رود. این کار ممکن است باعث ایجاد سردرگمی در کاربران شما شود و فضای تبلیغاتی شما را نیز از بین ببرد.

کاربرد هشتگ در بیو اینستاگرام

استفاده از هشتگ در بیو اینستا

همانطور که مشاهده میکنید AIRBNB از هشتگ برند خود در بیو اینستاگرام استفاده می کند و حتی از این کار برای تشویق کاربران در محتوای تولید شده نیز استفاده می کند. افزودن هشتگ برند در بیو اینستاگرام نیز یکی دیگر از ترفند ها و استراتژی های اینستاگرام به شمار می رود. این کار باعث افزایش انتشار پست ها شده و همچنین باعث ایجاد یک انجمن حول محور برند شما می شود.

با ارائه راهی به دنبال کنندگان خود برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود با شما، و اشتراک گذاری مطالب مرتبط شما با دیگران از طریق هشتگ برند خود، به سرعت یک مرکز تعالی قوی برای اینستاگرام ایجاد خواهید کرد. این کار می تواند به تبلیغ کسب و کار شما کمک کند و نام تجاری شما را قادر می سازد تا مشتری بیشتری را جذب کند.

استفاده از کال تو اکشن یا CTA در بیو Instagram

بیو اینستاگرام شما مکانی عالی برای استفاده از کال تو اکشن می باشد. به مخاطبان خود بگوید که از آنها می خواهید چه کاری کنند و در صورت امکان این کار را به چه صورتی انجام دهند. برای مثال از مخاطب بخواهید شما را در اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی دنبال کنند. در صورتی که مجموعه شما خدماتی را ارائه می کند، می توانید از ایمیل برای بحث یا نقل قول استفاده کنید.

پیج HelloFresh از یک کال تو اکشن مناسب برای دعوت کاربران خود به دوره آزمایشی با تخفیف استفاده می کند. فروشگاه هایی که خدمات حضوری را ارائه می دهند می توانند از مواردی مانند ساعت باز شدن، ساعت تعطیلی و … استفاده کنند. برای دریافت خدمات مدیریت و ادمینی حرفه ای اینستاگرام میتوانید همین حالا با پشتیبانان وب سایت سرو در تماس باشید.

از فاصله استفاده کنید

برای بسیاری از کاربران خواندن مطالب پی در پی می تواند ازار دهنده باشد. یکی از راهکارهایی که میتوان با استفاده از آن بیو اینستاگرام خود را بهینه سازی کنید، استفاده از فاصله بین حروف و یا فاصله بین خطوط می باشد که در بسیاری از پیج ها نیز مشاهده می شود. استفاده از فاصله سبب می شود تا کابران به راحتی تمام خدمات و فعالیت های شما را درک کنند.

نوشتن bio حرفه ای

نحوه قرار دادن لینک در بیو اینستاگرام

اینستاگرام تنها به شما اجازه می دهد تا یک لینک را در پایین ترین قسمت بیو خود داشته باشید. اکثر پیج ها آدرس وب سایت خود را در این بخش قرار می دهد تا بتوانند ترافیک بیشتری را در وب سایت خود داشته باشند. این کار بسیار منطقی است و بهتر است در صورتی که لینک خاصی ندارید، آدرس وب سایت خود را در بیو قرار دهید.

همچنین ممکن است شما در حال برگزاری یک وبینار باشید که به ثبت نام در آن با استفاده از یک لینک انجام می گیرد. در این صورت نیز می توانید لینک وبینار مورد نظر را در بیو قرار دهید تا کاربران شما برای ثبت نام به این لینک مراجعه کنند.

فونت بیو اینستاگرام

فونت بیو اینستاگرام می تواند برای بسیاری از بخش های بیو جذابیت داشته باشد. بهتر است برخی از فونت های سفارش اینستاگرام را در بیو خود امتحان کنید. فونت های اینستاگرام می توانند در مواردی مانند اعلانات تجاری، وبینار و … توجه بیشتری را به خود جلب کنند. ابزار های زیادی در بازار وجود دارد که می تواند با استفاده از آنها فونت مورد نظر خود را به کار ببرید.

بهبود بیو اینستاگرام

تمامی مواردی که در بالا مورد بررسی قرار دادیم می توانند برای استفاده شما کاربردی باشند. البته موارد دیگری نیز برای بهینه سازی بیو اینستاگرام و نوشتن بیو وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از :

  • استفاده از تصویر پروفایل مناسب
  • استفاده از هایلایت های جذاب در بیو
  • استفاده از سمبل های اینستاگرام
  • نقل قول و …

برای دریافت تعرفه مدیریت شبکه های اجتماعی می توانید همین حالا با دیجیتال مارکتینگ سرو در تماس باشید.

نوشتن بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام

همانطور که مشاهده کردید عناصر فراوانی برای قرار دادن در بیو اینستاگرام وجود دارند. با این حال برای نوشتن یک بیو حرفه ای اینستاگرام، می توانید هر از گاهی آن را تغییر دهید و نیاز نیست همیشه یک چیز ثابت باشد. به یاد داشته باشید که بهترین راه نوشتن بیو حرفه ای اینستا استفاده ازخلاقیت در این زمینه است. همچنین نمونه بیو هایی که در این صفحه وجود داشت می تواند ایده های خوبی برای استفاده در BIO شما باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *