چگونه امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

مانند بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر، اینستاگرام می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. از یک طرف، اینستاگرام برنامه خوبی برای بروز عواطف و احساساتمان است. اما از طرف دیگر، این برنامه یک کابوس بزرگ برای حریم خصوصی و امنیت خواهد بود. خوشبختانه نکاتی وجود دارد که از طریق آنها می توانید باعث افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود شوید. یک سری اطلاعات برای دستیابی به افزایش امنیت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن وجود دارد. روش ها و توضیحات دقیق در مورد اینستاگرام را بخوانید و ببینید که چرا باید امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم.

 • احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.
 • اجازه دسترسی به شخص ثالث ندهید.
 • اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را ندهید.
 • اطلاعات پروفایل خود را در حالت خصوصی نگه دارید.

آیا امکان هک اینستاگرام وجود دارد؟

امروزه امکان هک کردن همه چیز وجود دارد، مخصوصا نفوذ به اینستاگرام و احتمال اینکه کسی بتواند شما را هک کند وجود دارد، اگر آدم مهمی باشید یا پیج قوی و پر رقیبی داشته باشید امکان هک شدن شما بسیار زیاد است. در ادامه راهکارها و اقداماتی را با هم برسی میکنیم.

در نظر داشته باشید که شما با دریافت خدمات مدیریت پیج اینستاگرام به صورت حرفه ای، دیگر نیازی به انجام فعالیت های اضافی ندارید و ادمین ها معمولا خودشان با امنیت اینستاگرام اشنایی کامل دارند.

افزایش امنیت اینستاگرام

روش های هک اینستاگرام

روش اول: هک اینستاگرام 
مهندسی اجتماعی یا Social Engineering:
یکی از رایج‌ترین و واقعی‌ترین روش‌هایی که می‌تواند به هک اینستاگرام منجر شود، مهندسی اجتماعی است. در مهندسی اجتماعی شما بدون نیاز به دانش فنی به اطلاعات مهمی می توانید دست پیدا بکنید. این روش شامل فنون و تکنیک‌های بسیار گسترده‌ای است که از یک شخص به شخص دیگر می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولا پایه و اساس مهندسی اجتماعی، ایجاد اعتماد در افراد و سوء استفاده از این اعتماد میباشد. که به صورت مستقیم و غیر مستقیم رمز عبور را از شما می گیرند.
روش دوم:
هک اینستاگرام – دسترسی فیزیکی به دستگاه شخص مورد نظر:
یک روش خیلی ساده وجود دارد اما می‌تواند فوق‌العاده موثر و مفید واقع شود. اگر بتوانید دسترسی فیزیکی به دستگاه شخص مورد نظرپیدا کنید، می‌توانید وارد اینستاگرام فرد قربانی شوید. البته با این روش فقط امکان این را دارید که اینستاگرام شخص را چک کنید و برای تغییر پسورد باید رمز عبور قبلی را داشته باشید. اگر به دستگاه شخص مورد نظر دسترسی دارید و حساب ایمیل شخص روی موبایل ست شده است، میتوانید با استفاده از “فراموشی رمز عبور” یک ایمیل برای ورود مجدد به اکانت دریافت کنید، البته به شرطی که کاربر داخل اکانت اینستاگرام خودش ایمیل قرار داده باشد.

روش سوم:
حملات بروت فورس یا Brute Force Attack:
شکستن پسورد ضعیف کار خیلی سختی نیست و هر کسی که آشنایی کمی با امنیت و نفوذ داشته باشد می‌تواند این کار را انجام دهد. روش کار حملات بروت فورس به این شکل است که ما با حدس زدن هزار یا چند صدهزار پسورد ( حتی گاهی چند میلیون پسورد ) سعی میکنیم پسورد هدف مورد نظر خود را پیدا کنیم. با قرار دادن پسورد قوی بر روی اکانت خود می توانیم باعث افزایش امنیت اینستاگرام خود شویم.

روش چهارم:
هک اینستاگرام – حملات Phishing:
حملات فیشینگ از محبوبیت زیادی بین هکرها برخوردار است. در این روش یک صفحه ساختگی مشابه به سرویس اصلی ساخته شده و لینک آن در اختیار قربانی قرار می‌گیرد. زمانی که کاربر به این لینک دسترسی پیدا می کند و وارد لینک می شود، اطلاعات ورود به حساب اینستاگرام خود را در باکس‌های مربوطه وارد کند، این اطلاعات برای هکر هم ارسال خواهد شد.

نکاتی درباره افزایش امنیت اینستاگرام

روش های افزایش امنیت اینستاگرام

 1. احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید: اگر نگران این هستید که شخصی به طور خود مختار حساب شما را هک کند و بدون مجوز شما در اینستاگرام پستی را به انتشار برساند، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید. پس از وارد کردن گذرواژه خود، نیاز به احراز هویت دوم دارید، بنابراین حتی اگر هکرها رمز عبور شما را داشته باشند، نمی توانند به حساب شما دسترسی پیدا کنند. و با این کار میتوانید باعث افزایش امنیت اینستاگرام خود شوید.
 2. کدهای بازیابی اینستاگرام خود را ذخیره کنید: احراز هویت دو مرحله ای مستلزم این است که بسته به آنچه انتخاب کرده اید، به پیام های تلفن هوشمند خود دسترسی داشته باشید. اما اگر به تازگی شماره تلفن خود را تغییر داده اید یا تلفن هوشمند خود را در دست ندارید، چه اتفاقی می افتد؟ شما می توانید از کدهای بازیابی به عنوان پشتیبان استفاده کنید.
 3. برای امنیت اینستاگرام خود از مدیریت رمز عبور استفاده کنید: رمز عبور شما یک عامل اصلی برای جلوگیری از دسترسی به حساب شما است. متاسفانه بسیاری از کاربران برای حساب خود از گذرواژه هایی استفاده می کنند که به راحتی به خاطر سپرده می شود، که مشکلات بسیاری از جمله هک شدن رمز عبور را به دنبال دارد. اکثر کاربران نمی دانند چگونه برای حساب های خود رمز عبور قوی ایجاد کنند. به جای استفاده از یک رمز عبور ثابت می توان از برنامه هایی استفاده کرد که رمز عبور ما را تغییر داده و به خاطر خود میسپارند. از جمله این برنامه ها می توان از برنامه LastPass Manager برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود استفاده کرد.
 4. اجازه دسترسی به برنامه ها غیر از اینستاگرام ندهید: بسیاری از برنامه های شخص ثالث به اینستاگرام متصل می شوند اما در واقع این سرویس ها به اینستاگرام مرتبط نیستند. در حالی که بیشتر آنها بی ضرر به نظر میرسند، اما می توانند حریم خصوصی شما را مشاهده و به خطر بیندازد.
 5. حساب خود را خصوصی کنید: برای حفظ حریم خصوصی، حساب شما نمی تواند عمومی باشد. هر کسی می تواند به هر حساب عمومی دسترسی داشته باشد، که این موضوع می تواند منجر به کپی عکس ها و فیلم های شما توسط شکارچیان و سایر افراد مخرب انجام شود. با تمام موارد ذکر شده، خصوصی کردن اکانت می تواند امنیت پیچ شما را افزایش دهد.
 6. مراقب فیشینگ باشید: باید مراقب لینک هایی باشید که در اینستاگرام با شما به اشتراک گذاشته شده است. برخی از عناصر ممکن است از این پیوندهای مبهم استفاده کنند تا شما را مجبور به افشای جزئیات خصوصی خود در اینستاگرام کنند. قبل از کلیک کردن، حتماً لینک را دقیق بررسی کنید.
 7. ایمیل خود را ایمن کنید: ممکن است افراد از طریق ایمیل تان به حساب شما نفوذ کنند. از رمزهای عبور قوی برای حساب ایمیل خود استفاده کنید و به طور مرتب آن را تغییر دهید تا به دست افراد سوء استفاده گر نیفتد. با استفاده از این نکات می توانید امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

جمع بندی

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار که فعالیت های گسترده ای در اینستاگرام دارند، تامین امنیت پیج اینستاگرام خود می باشد. با نکاتی که در این مطلب برای شما جمع آوری کردیم، به راحتی و بدون نیاز به کمک افراد دیگر می توانید امنیت اینستاگرام خود را تضمین کنید و همیشه از خطر هک شدن دور باشید. همچنین برای دریافت هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی می توانید همین حالا با پشتیبانی سرو در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *