اندازه مناسب عکس برای اینستاگرام

ابعاد استاندارد تصاویر در اینستاگرام

عکس‌ها در اینستاگرام نقش اصلی را ایفا می‌کنند و به همین دلیل باید اندازه مناسب عکس برای اینستاگرام به صورت استاندارد در نظر گرفته شود. استفاده از تصاویر با ابعاد مناسب برای اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی به معنی افزایش بازدید، تعامل بالاتر و در نهایت کسب محبوبیت بیشتر است. در کنار انتخاب تصاویر عالی، باید به اندازه تصاویر در شبکه‌های اجتماعی نیز دقت بسیار زیادی داشته باشید. با توجه به این‌که در هر شبکه اجتماعی ابعاد استاندارد برای تصاویر (برای مثال عکس پروفایل، کاور، عکس پست) متفاوت هستند، باید در انتخاب سایز عکس در شبکه‌های اجتماعی دقت کنید.

سایز تصاویر در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر به شمار می آید. محتوای اینستاگرام بیشتر روی جنبه های دیداری متمرکز است، این موضوع به خوبی اهمیت استفاده صحیح سایز تصاویر در اینستاگرام را بیان میکند. تصویر پروفایل پیج شما، معرف هویت شما در فضای مجازی میباشد پس همیشه اطمینان حاصل کنید که تصویر پروفایلتان در اینستاگرام قابل تشخیص باشد تا کاربران دیگر به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند.

اینستاگرام در حال حاضر سه سایز برای عکس ها و فیلم های دارد:

  • سایز مربعی
  • سایز افقی
  • سایز عمودی Portrait (عکس پرتره)

ابعاد تصاویر در اینستاگرام:

ابعادسایز عکس
عکس پروفایل در اینستاگرام110×110 پیکسل
عکس‌ پست‌ها (مربعی) اینستاگرام1080×1080 پیکسل
ابعاد مناسب پست‌های پرتره (عمودی) ۴:۵ اینستاگرام1080*1350 پیکسل
پست‌های لندسکیپ (افقی) اینستاگرام1080*566 پیکسل
استوری‌های اینستاگرام۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل
سایز عکس کاور IGTV اینستاگرام۶۵۴×۴۲۰ پیکسل

مهم ترین قسمت اینستاگرام، عکس‌ها و ویدئوهایی است که در فید فالوئرهای شما نمایش داده می‌شوند.

اندازه و ابعاد مناسب عکس برای اینستاگرام

ابعاد استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام تمام صفحه است پس شما باید آن‌ها را در مقیاس 9:16 یا همان 1080 در 1920 آپلود کنید. همچنین ویدیوها را به صورت عمودی ضبط کنید. استوری اینستاگرام یک راه عالی برای بدست آوردن مخاطبین بیشتر است، به این دلیل که خودمانی و صمیمی‌تر هستند.

اندازه عکس در پروفایل اینستاگرام

اگر می خواهید تصاویر شما در اینستاگرام بهترین کیفیت را داشته باشد، عکس خود را با عرض 1080 پیکسل بارگذاری کنید. عکس های پروفایل در اینستاگرام بهتر است یک عکس مربع با نسبت یک در یک (1:1) یا (1080 در 1080) باشد. اگر عکس شما گوشه های خالی داشته باشد بهتر است، زیرا اینستاگرام عکس را به صورت دایره نشان خواهد داد. عکس های پروفایل در گوشی های هوشمند 110 در 110 پیکسل و در مرورگر ها به صورت 180 در 180 پیکسل نشان داده میشوند.

اندازه کاور در هایلایت اینستاگرام

کاور هایلایت در اینستاگرام بسیار مشابه عکس پروفایل میباشد. بهتر است عکس هایی بزرگتر از سایز 180 در 180 پیکسل برای کاور هایلایت خود استفاده کنید و عکس های خود را نسبت یک به یک (1:1) آپلود کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که ابعاد مناسب عکس برای اینستاگرام به صورت دایره ای می باشد و خود اینستاگرام گوشه های عکس را برش می دهد.

قاب های اینستاگرام

اندازه کاور IGTV اینستاگرام

شما می‌­توانید از طریق اینستاگرام برای ویدیوهای خود در IGTV یک کاور انتخاب کنید. این کاور در اپ IGTV، اپ اینستاگرام (بخش خوراک پروفایل و اکسپلورر) و در مرورگرها نمایش­ داده­ می­‌شود.

اندازه ویدیوی اینستاگرام

ویدیو ها در برنامه اینستاگرام به 4 اندازه دیده می شوند. در حالت های مربعی، منظره ای و پرتره قابل نمایش اند و همچنین می توانید آنها را پیوسته به صورت اسلاید نمایش دهید

اندازه ویدیو در اینستاگرام به‌طور خلاصه به شرح زیر است:

شکلسایز
مربعی600 × 600 تا 1080 × 1080
پرتره (عمودی)600 × 750 تا 1080 × 1350
حالت منظره (افقی)600 × 315 تا 1080 × 608
اسلاید600 × 700 تا 1080 × 1080

جمع بندی

برای ایجاد تصاویر بهتر و با کیفیت تر در اینستاگرام باید تنظیمات دوربین خود را به بالاترین وضوح ممکن ببرید و توصیه میشود از عکس های با کیفیت استفاده کنید که در جذب مخاطب ها و فالوور های شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. نکاتی که گفته شد برای بهتر کردن کیفیت پیج و مدیریت اینستاگرام شما بسیار تاثیر گذار و مناسب میباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *