ایده های مناسب برای ساخت پادکست

ایده های مناسب برای ساخت پادکست

یکی از ایده های مناسب برای ساخت پادکست را می توان مجموعه ای از قسمت های صوتی با محوریت یک موضوع خاص توصیف کرد که می تواند در حین حرکت، گوش داده شود. شروع به کار به عنوان شونده پادکست ممکن است دشوار به نظر برسد، به ویژه با توجه به تعداد زیاد پادکست های مختلف که تا به امروز ساخته شده اند. در رابطه با پیدا کردن ایده برای ساخت پادکست باید بگوییم که بزرگترین پادکستر ها به دنبال ایده نمیگردن چون معتقد هستند که ایده پیدا کردنی نیست و باید خودش بوجود بیاد. پس چطوری ایده خوبی برای پادکست داشته باشیم؟ بهترین ایده پادکست احتمالاً موضوعی خواهد بود که شما علاقه زیادی به آن دارید، یا آن را تجربه کرده اید. پادکست یک راه عالی برای بیان افکار و نظرات شما در مورد موضوعات مختلف است.

ایده مناسب برای ساخت پادکست

 

بهترین ایده های پادکست برای مبتدیان چیست؟

وقتی در مورد ایده های مناسب برای ساخت پادکست فکر می کنید، یک دقیقه وقت بگذارید تا آنچه را که مشتاق آن هستید، در ذهنتان شکل بگیرد. بیشتر مواقع، آنها بهترین ایده خواهند بود. سخت ترین قسمت شروع کردن است، به راحتی می توانید پادکست ها را با برنامه های تلویزیونی مقایسه کنید. بسیاری فکر میکنند که موضوعات زیادی برای بررسی وجود ندارد، خب به هر حال هنوز کسانی هستند که کار های جدیدی می سازند و مردم به آنها گوش می دهند. هنگامی که ایده های مناسب برای ساخت پادکست خود ارائه کردید، سخت ترین قسمت آن را انجام داده اید. ما در این مقاله لیستی از چند ایده را برای شروع گردآوری کرده ایم و همچنین نکاتی را در مورد اینکه چند قسمت باید داشته باشید و چگونه پادکست خود را زنده نگه دارید به شما ارائه می دهیم.

بهترین ایده های پادکست برای مبتدیان چیست؟

 

ایده ساخت پادکست

برای داشتن ایده بهتر است به چند نکته توجه کنید

 • هدف از ساخت پادکست را برای خود مشخص کنید که چرا این پادکست باید ساخته شود، در این حالت مصمم تر خواهید بود.
 • انتخاب موضوع پادکست : از علاقه مندی های خودتان انتخاب کنید در اینصورت از این کار خسته نمیشین و زود حوصله تان سر نمیرود.
 • نام : بعد از انتخاب موضوع یک نام مرتبط با موضوع انتخاب کنید. بهتر است یک نام با عنوان کوتاه انتخاب کنید.
 • برنامه ریزی : بعد از اینکه موضوع خودتان را انتخاب کردید. سعی کنید نام پادکست، موضوع و هدف از ساخت را برای خودتان مشخص و زمانبندی برای آن تعیین کنید.
 • از لوازم مناسب برای ضبط استفاده کنید.
 • ویرایش : بزرگترین پادکستر ها هم ویرایش می کنند این مهمترین بخش ساخت پادکست است پس آن را جدی بگیرید. مسلما شما در اولین تلاش پادکست قابل قبولی نخواهید ساخت پس از ابزار مناسب برای ویرایش آن استفاده کنید.
 • اهمیت مخاطبین : قبل از هر کاری به این که چرا مخاطبین شما باید به پادکست شما گوش دهند فکر کنید.

11 ایده پادکست برای مبتدی ها

11 ایده پادکست برای مبتدی ها

 1. در مورد موضوع مورد علاقه خود بحث کنید
 2. مرور و بازبینی یک رویداد یا مجموعه سرگرمی
 3. باز بینی قسمت های مورد علاقه از نمایشنامه ها و کتاب ها
 4. در پادکست خود توصیه هایی بکنید
 5. در پادکست یک داستان زیبا تعریف کنید
 6. کسب و کار خود را تبلیغ کنید
 7. با دیگر پادکستر ها گفتگو داشته باشید
 8. با گروه های خاص از مردم مصاحبه داشته باشید
 9. روایت ها را خودتان انجام دهید
 10. واقعیت را شرح دهید
 11. برای خود لیست ایده طراحی کنید

بحث در مورد موضوع مورد علاقه

گوش دادن به پادکست، آیاشما به مجموعه کتاب، برنامه تلویزیونی یا مجموعه ای از فیلم علاقه دارید؟ اگر چنین است، ممکن است بحث و گفتگو در پادکست محیط خوبی برای شروع شما باشد. حتما تا کنون متوجه جزئیات خاصی شده باشید که طرفداران یک موضوع، در مورد آنچه اتفاق افتاده یا اتفاقاتی که در داستان رخ خواهد داد، دیدگاه متفاوتی ندارند.

سفارش تولید پادکست با قیمت مناسب در وب سایت سرو 

مرور و بازبینی یک رویداد یا مجموعه سرگرمی

همیشه رویدادهای زیادی در اطراف اتفاق می افتد مانند رویدادهای ورزشی، کنسرت ها، جشنواره ها و غیره. اگر رفتن به این نوع رویدادها یا تماشای آنها در تلویزیون کاری است که دوست دارید انجام دهید، این موضوع برای شما مناسب است.

باز بینی قسمت های مورد علاقه از نمایشنامه ها و کتاب ها

برای یافتن یک ایده، بر روی کتاب، فیلم، هنرمند، بازیگر، مقصد و غیره تمرکز کنید و درباره آن به طور عمیق بحث کنید. این ممکن است به عنوان یک مرور یا تجدید نظر به چشم بیاید، اما تفاوت در این است که کانون توجه بیشتر در بحث واقعی است. در حالی که ماهیت موضوع بررسی و بازبینی بر اساس افکار و نظرات شخصی شما است.

در پادکست خود توصیه هایی بکنید

اگر اغلب سفر کرده اید، یا به سادگی از امتحان چیزها و مکان های جدید لذت می برید، پادکست مکان خوبی برای شروع است. مردم همیشه به دنبال مکان های جدید برای بازدید و رستوران های جدید برای امتحان هستند. با این حال، فقط یک توصیه ساده نکنید. در مورد دلیل صحبت کنید و به شنوندگان خود دلایل قانع کننده ای بدهید تا خودشان آن را امتحان کنند.

در پادکست یک داستان زیبا تعریف کنید

اتفاقات جالب می تواند در هر مکانی رخ دهد که منجر به ساخت پادکست شود. شاید شما اخیراً مدت طولانی در بیمارستان اقامت داشته اید و داستانهای دیوانه واری دارید که فکر می کنید باید آنها را به اشتراک بگذارید، شاید شما در خانه بودید و بچه شما کاری کاملا مسخره انجام داد. تقریباً هر چیزی می تواند یک ایده برای پادکست باشد. که نیاز به بازگو سازی مناسب و پرشور دارد.

کسب و کار خود را تبلیغ کنید

یکی از راه های استفاده از پادکست این است که کسب و کار خود را به عموم  مردم معرفی کنید. اگر صاحب یک شرکت فناوری هستید، در مورد محصولات خود صحبت کنید. اگر صاحب یک فروشگاه هستید، در مورد اقلامی که برای فروش دارید صحبت کنید. صحبت در پادکست بهترین راه برای ورود به دنیای پادکست و هدف قرار دادن گروه خاصی از افراد است.

ایده پادکست برای مبتدی ها

با دیگر پادکستر ها گفتگو داشته باشید

مصاحبه یکی از ایده های جالب برای ساخت پادکست می باشد. فکرش را بکنید، وقتی با پادکستر های دیگر مصاحبه می کنید و  درباره موضوعات مورد بحث خود سوال می کنید، برای آنها تبلیغ کرده اید، در نتیجه شما هم برای مخاطب مصاحبه شونده تبلیغ می شوید.

برای استعلام قیمت تولید محتوای صوتی می توانید با کارشناسان سرو در تماس باشید.

با گروه های خاصی از مردم مصاحبه کنید

به عنوان مثال می توان نویسندگان جدید و مشتاق را پیدا و با آنها را در مورد کار خود صحبت کرد. با این کار شما به آنها کمک خواهید کرد تا کارهای خود را برای افراد بیشتری به نمایش بگذارند در حالی که شما تبدیل به فردی می شوید که مردم برای کشف کتابهای جدید، به جای خواندن به پادکست گوش می دهند.

روایت ها را خودتان انجام دهید

روایت های شما میتواند شامل مواردی باشد که در طول روز با آن سرگرم هستید، مانند آشپزی که این می تواند بهترین ایده برای ساخت پادکست، آسان و سرگرم کننده باشد. برای شروع، ممکن است بخواهید روی یک نوع غذای خاص تمرکز کنید قرمه سبزی، غذا های عربی، ترکی، چینی و … فقط در مورد آنچه انجام می دهید و از چه موادی استفاده می کنید صحبت کنید، حتی می توانید در مورد غذاهای خاصی که شما را به یاد لحظات خاصی از زندگی می اندازد، داستانهایی را بنویسید.

واقعیت را شرح دهید

می توانید زمانی که در تعطیلات هستید یا به سادگی در یک پارک یا خیابان های شهر خود قدم می زنید ضبط پادکست را انجام دهید. مکانهای دیدنی مختلف را توضیح دهید و از مخاطبان خود بخواهید تا حدس و گمان هایشان را در مورد مکان شما ارسال کنند.

برای خود لیست ایده طراحی کنید

ایده برای پادکست، به طور مثال: ده فیلم برتر، ده فوتبالیست پر درآمد، ده شخصیت برتر فیلم ها، ده رمان معمایی برتر و… شما می توانید این لیست ها را کاملاً با نظرات خود تنظیم کنید یا از افراد مختلف بپرسید موضوع مورد علاقه آنها چیست ؟ و آنچه را که چندین نفر ذکر کرده اند پیگیری کنید. در واقع، این می تواند به تنهایی پادکست باشد. هنگام انتخاب موضوع یا موضوعی برای تمرکز روی پادکست خود، لازم نیست فقط یکی را انتخاب کنید. برخی از ایده های ذکر شده در بالا به خوبی با هم کار می کنند. به عنوان مثال، زمانی که توصیه ای را در مورد مقصد ارائه می دهید، داستانی در مورد اتفاق جالبی که در زمان حضور شما در آنجا رخ داده است، بیان کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *