UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر

UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر

آیا برای پر کردن تقویم محتوایی خود، با یک نوع محتوای مفید مشکل دارید؟ باید بدانید که بسیاری از افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند نیز با این مشکل رو به رو هستند. تولید محتوا یکی از فعالیت های است که بسیاری از صاحبان کسب و کار با آن مشکل دارند به همین دلیل نیز از تکنیک UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده می کنند.

در نظر داشته باشید که لازم نیست همیشه محتوایی که تولید می کنید یک محتوای حرفه ای باشد. تصور کنید اگر می توانستید برای پر کردن تقویم محتوایی خود، از محتوا یا تصاویری که توسط کاربران ایجاد شده اند استفاده کنید، بسیاری از مشکلات شما به سادگی حل میشد. علاوه بر این می توانید تعامل را با کاربران خود ایجاد کنید و همچنین اعتماد آنها را نیز به دست آورید. تمام این موارد با استفاده از UGC ممکن می باشد. ما در این مطلب به سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد :

  • UGC چیست؟
  • کاربرد محتوای تولید شده توسط کاربر چیست ؟
  • چرا کسب و کار شما به UGC نیاز دارد ؟
  • چگونه از UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر به درستی استفاده کنیم؟

محتوا تولید شده توسط کاربرد یا UGC چیست ؟

UGC مخفف کلمه user-generated content به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر می باشد. این عبارت برای توصیف هر نوع محتوایی که توسط کاربران (مشارکت کننده های بدون حقوق) ایجاد شده است مورد استفاده قرار می گیرد. این محتوا ممکن است شامل هر چیزی مانند تولید محتوای متنی در وبلاگ ها، تولید محتوا تصویری، تولید محتوا صوتی یا ویدیویی باشد.

UGC چیست

استفاده از کمپین های یو جی سی در اینستاگرام بسیار کاربرد دارد. یکی از این کمپین ها توسط #AerieREAL انجام گرفت که از طرفداران خود خواسته اند تا عکس های بدون روتوش خود را با هشتگ آنها به اشتراک بگذارند. این کار علاوه بر برجسته شدن افراد باعث می شود تا به ازای هر تصویر 1 دلار از طرف Aerie به انجمن ملی اختلالات خوردن واریز شود. این یک مثال ساده برای UGC است.

مزایای استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر

شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که اصلا چرا کسب و کار من به محتوای تولید شده توسط کاربرد نیاز دارد ؟ باید بدانید که مطالعات نشان می دهد، مصرف کنندگان 18 تا 36 ساله، 50 درصد بیشتر از رسانه های سنتی به UGC اعتماد دارند. علاوه بر این، مطالعات نشان داد که محتوای تولید شده برای کاربر 20 درصد تاثیر بیشتری دارد و 35 درصد بیشتر از سایر رسانه ها به یاد ماندنی است.

نتیجه نهایی UGC : با توجه به اینکه مردم به یکدیگر اعتماد دارند، استفاده از محتوایی که توسط کاربران ایجاد شده است می تواند رشد خوبی در کسب و کار شما ایجاد کند.

کاربران رسانه های اجتماعی به دنبال داستان و ارتباط با کسب و کار ها هستند، نه تبلیغات و بازاریابی های قدیمی. محتوایی که توسط کاربران شما و یا مشتریان شما ایجاد شده است، باعث می شود تا اهداف بازاریابی خود را به راحتی مهیا کنید. همچنین این کار به مقدار زیادی بر روی اعتماد کاربران به برند شما تاثیر می گذارد و مشتریان وفادار را برای شما به همراه خواهد داشت.

چگونه محتوای تولید شده توسط کاربر داشته باشیم ؟

احتمالا برای شما جالب باشد که بدانید چگونه می توانید از UGC به نفع فعالیت های کاری خود استفاده کنید؟ همانطور که گفتیم استفاده از UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر یکی از راه های قدرتمند برای ایجاد یک جامعه از مشتریان و ارتقا مخاطبان می باشد. همچنین معمولا این محتوا رایگان است و یا با کمترین هزینه برای شما ایجاد می گردد!

قبل از اینکه از UGC استفاده کنید باید مخاطبان خود را ترغیب کنید تا آن را برای شما ایجاد کنند. به طور کلی چند روش برای تولید محتوا توسط کاربر وجود دارد که در ادامه آنها را برای شما ذکر کرده ایم :

  • از منشن ها، برچسب ها و هشتگ های مرتبط با برند خود برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا که متناسب با پیام برند شماست استفاده کنید.
  • یک کمپین با هشتگ مارک دار ایجاد کنید که فالوور ها را به اشتراک گذاری عکس های مرتبط با شما سوق دهد.

مزایا UGC

نحوه استفاده از UGC

چگونه کسب و کار شما می تواند از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کند؟

به عنوان یک کسب و کار می توانید از UGC در موارد زیر استفاده کنید :

  1. ایجاد جامعه ای از مشتریان حول محور برندتان
  2. ارتباط در سطح عمیق تر با مخاطبان خود
  3. تشویق طرفداران برای اشتراک گذاری محتوا در مورد کسب و کار شما

UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر را در استراتژی های بازاریابی شبکه های اجتماعی خود بگنجانید. این کار نه تنها برای جذب مشتری موثر است بلکه کمک می کند تا دنبال کنندگان شما اعتماد بیشتری به برندتان داشته باشند. البته باید در نظر بگیرید که قبل از به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربرد باید اجازه این کار را از او بگیرید. بسته به قوانینی که برای کمپین خود تعیین کرده اید، استفاده از برخی موارد مانند هشتگ می تواند اجازه استفاده از پست ها را برای شما به وجود بیاورد.

در صورتی که نیاز به دریافت خدمات ادمین سوشال مدیا و ادمینی حرفه ای شبکه های اجتماعی، برای مدیریت کمپین های خود دارید، می توانید همین حالا با کارشناسان سرو در تماس باشید.

نمونه هایی از محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC

محتوای تولید شده توسط کاربر

آشنایی با محتوای UGC

 

تولید محتوا UGC

محتوای تولید شده توسط کاربر

برای الهام گرفتن در زمینه تولید محتوای UGC می توانید نگاهی به پیج های معتبر بیندازید تا ایده های جالبی برای شما فراهم شود. به یاد داشته باشید که استفاده از UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند فعالیت های شما را کمتر و راحتتر کنند. غافل شدن از محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند شما را در حوزه دیجیتال عقب تر از رقبا نگه دارد، پس بهتر است تا استفاده از این تکنیک را هر از گاهی امتحان کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *