ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای-حرفه-ای-مدیریت-شبکه-های-اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی چیست؟

امروزه اکثر شرکت های دیجیتال مارکتینگ به دنبال استخدام کارشناسان حرفه ای برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود هستند. به صورت کلی، مدیریت شبکه های اجتماعی به معنی مدیریت ارتباط شما با مخاطبان است. در کنار این مفهوم، تعریف دیگری به اسم مدیریت محتوایی وجود دارد که معنای آن تولید محتوا هایی می باشد که باعث جلب اعتماد مخاطبان شما شود. مدیریت رسانه های اجتماعی فقط به معنی انتشار پست در پلتفرم مورد نظر نیست، بلکه در انواع شبکه های مجازی، مدیریت رسانه های مجازی به معنی تعامل با مخاطبان و پیدا کردن فرصت های جدید برای افزایش فروش می باشد. اگر می خواهید که شبکه های اجتماعی خود را با کیفیت بالا مدیریت کنید، بهتر است با ابزارهای مدیریت شبکه های مجازی که در این مطلب آنها را معرفی خواهیم کرد، آشنا باشید.

تدوین استراتژی شبکه های مجازی

لازمه موفقیت در هر کاری، مخصوصا رسیدن به اهداف بازاریابی، در نظر داشتن استراتژی و برنامه ریزی اصولی می باشد. اگر می خواهید فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی شروع کنید، در ابتدا باید بررسی کنید که کدام پلتفرم برای شما مناسب تر است. شناخت مخاطبان هدف، شناخت و بررسی نیازهای مخاطبان، در نظر داشتن راه هایی برای افزایش فروش محصولات یا خدمات، و برنامه ریزی برای تولید محتوا، همه و همه در این مرحله صورت می گیرد. زمانی که از خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی صحبت می کنیم، منظورمان افرادی است که برای شبکه های مجازی خود اقدام به تدوین استراتژی شبکه های اجتماعی می کنند. یکی از مفید ترین کارها برای مدیریت رسانه های اجتماعی، ایجاد تقویم محتوا می باشد؛ با استفاده از تقویم محتوا شما می توانید زمان ارسال پست، موضوع آن و هر آنچه که از نظر شما مهم می باشد را در آن ذکر کنید.

بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

همه افرادی که به دنبال کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی هستند، یک متخصص برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود، در نظر میگیرند. با استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، می توانید از زمان فعالیت کاربران اطلاع پیدا کنید و با توجه به حضور آنها اقدام به انتشار پست یا استوری کنید. برای استفاده بهتر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، بهتر است از قبل پست های خود را آماده کرده باشید تا هنگام انتشار آنها مشکلی برایتان پیش نیاید. ابزارهای مدیریت هوشمند شبکه های اجتماعی، بیشتر برای این طراحی شده اند که پیج شما را در بالاترین جایگاه نگه دارند. به کمک ابزارهای مدیریت شبکه های مجازی، می توانید چندین پست را به طور همزمان طراحی کنید و بعد برای انتشار آنها، یک زمان خاص را در نظر بگیرید. در ادامه با بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی آشنا خواهیم شد.

ابزار مدیریت شبکه Loomly

بهترین پلتفرم مدیریت شبکه های اجتماعی

داشتن تقویم محتوایی از جمله نکاتی است که باید هنگام انتشار پست ها در نظر بگیرید. یکی از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، Loomly بوده، که دارای رابط کاربری قدرتمندی می باشد. از دیگر مزایا پلتفرم Loomly، قابلیت ارتباط شما با کاربران است؛ در واقع شما با استفاده از loomly می توانید پیام های دریافتی را مدیریت کرده، و مهمترین آنها را برچسب بزنید. یکی از بهترین ویژگی های loomly این است که برای طراحی پست ها، ایده هایی را در اختیار شما قرار میدهد، تا بتوانید بهتر داشته های خود را مدیریت کنید. از دیگر ویژگی های نرم افزار Loomly، که برای افرادی که به صورت تیمی کار می کنند بسیار مناسب است، داشتن یک محیط همکاری بوده، تا اعضای تیم بتوانند نظرات خودشان را بیان کنند و کارهای انجام شده را مشاهده کنند. نکات مثبت و منفی این برنامه شامل موارد زیر میشود:

نکات مثبت:

 • بهینه کردن پست ها
 • رایگان بودن به مدت 15 روز
 • امکان دیدن پیش نمایشی از پست
 • مدیریت و اشتراک گذاری تمامی محتواهای پیج ها در یک برنامه

نکات منفی:

 • هزینه بر بودن برای تیم های بزرگ
 • مناسب نبودن برای شرکت هایی که هزینه های زیادی را برای تبلیغات می پردازند.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی Hootsuite

ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی

از جمله پرطرفدارترین ابزارهای مدیریت شبکه های مجازی، Hootsuite می باشد. با استفاده از این برنامه شما میتوانید طیف گسترده ای از اکانت های خود را مدیریت کنید، و همچنین برای انتشار پست ها در این پلتفرم، زمانی را مشخص کنید. Hootsuite در انواع مختلفی ارائه شده است و همین امر باعث شده تا کسب و کارهای زیادی به استفاده از آن علاقه نشان دهند. از جمله مزایا برنامه Hootsuite، رایگان بودن بخش مدیریت شبکه های اجتماعی می باشد، که در این بخش شما میتوانید فقط برای 30 پست در 3 پروفایل برنامه ریزی کنید. اگر شما در تیم خود افراد تازه کاری دارید، می توانید با ابزار Hootsuite پست های طراحی شده توسط آنها را مورد بررسی قرار دهید. ارائه گزارش از کارهایی که انجام داده اید، یکی دیگر از ویژگی های برنامه Hootsuite می باشد؛ که با استفاده از آن می توانید حساب های خود را آنالیز کنید. البته اگر می خواهید از این ابزار به صورت حرفه ای استفاده کنید، بهتر است که نسخه های حرفه ای آن را خریداری کنید. به صورت کلی مزایا و معایب این برنامه عبارتند از:

مزایا:

 • در دسترس بودن طرح رایگان
 • نسخه آزمایشی 30 روزه به صورت رایگان
 • متصل بودن به بیش از 20 شبکه اجتماعی
 • امکان استفاده از نسخه حرفه ای با پرداخت 30 دلار در ماه

معایب:

 • محدود بودن بخش های رایگان این ابزار
 • رایگان نبودن برخی از گزارش های تحلیلی
 • اگر تعداد حساب های تجاری شما زیاد باشد، استفاده از این برنامه برای همه حساب ها می تواند پرهزینه باشد.

Buffer یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت هوشمند شبکه های اجتماعی

برنامه buffer نیز مانند تمامی نرم افزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، امکان برنامه ریزی برای پست ها و در نظر گرفتن زمان مناسب برای آنها را فراهم میکند. بافر یک پلتفرم مدیریت شبکه های اجتماعی می باشد که برای مشاغل کوچک مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از این برنامه شما می توانید به صورت همزمان 10 اکانت را مدیریت کنید؛ همچنین از دیگر قابلیت های این نرم افزار امکان اشتراک گذاری پست ها به صورت همزمان می باشد. برای مدیریت شبکه های اجتماعی به صورت نامحدود، باید اقدام به پرداخت حق اشتراک کنید. از دیگر قابلیت های این برنامه این است که می تواند زمان مناسب برای انتشار پست ها را در اختیار شما قرار دهد. به کمک برنامه Buffer می توانید گزارشی از تعداد لایک ها، منشن ها، به اشتراک گذاری ها و پارامترهای دیگر را به صورت تصویری مشاهده کنید. یکی دیگر از مزایای این پلتفرم، این است که بهترین پست های شما را از نظر عملکرد مشخص می کند؛ همچنین با استفاده از Buffer RSS feed، می توانید با یک کلیک، جدیدترین پست های خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. امکان بارگذاری ویدیو و گیف، ایجاد و ویرایش تصاویر خاص، از دیگر قابلیت هایی است که این برنامه برای شما فراهم کرده است.

Sprout Social، یکی از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

با استفاده از این پلتفرم، می توانید به راحتی پست های خود را ذخیره کنید. ابزار Sprout Social این امکان را برای شما فراهم می کند تا چندین رسانه اجتماعی را در یک پلتفرم پیاده سازی کنید. نرم افزار مدیریت شبکه های اجتماعی sprout social یکی از معدود ابزارهایی است که امکان مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را برای شما فراهم میکند. اگر شما یک تیم چند نفره هستید، می توانید با استفاده از این پلتفرم به راحتی وظایف متفاوت را برای افراد مختلف تعریف کنید. از دیگر امکاناتی که این پلتفرم برای شما فراهم میکند این است که بدون وارد شدن به حساب کاربری اکانت های شبکه های اجتماعی، می توانید پیام های فالوورهای خود را دریافت کنید و به آنها پاسخ دهید. یکی از امکانات ابزار Sprout Special، داشتن یک بخش به اسم Optimal send times می باشد، که داده های شبکه های مجازی را تحلیل می کند. به صورت کلی نکات مثبت و منفی این ابزار شامل موارد زیر میشود.

نکات مثبت:

 • رایگان بودن به مدت 30 روز
 • امکان استفاده از ابزارهای بهینه سازی رسانه ها
 • بررسی و تحلیل گزارشات برای بازگشت سرمایه (ROI)
 • داشتن داشبورد عالی که امکان مدیریت بهتر را به شما میدهد.

نکات منفی:

 • محدودیت در تعداد پروفایل هایی که می توانید مدیریت کنید
 • برای استفاده حرفه ای تر باید مبلغ بیشتری را به نسبت رقبا پرداخت کنید

ابزار مدیریت شبکه MeetEdgar

ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی با ابزار MeetEdgar، یکی از راحت ترین ابزارها می باشد. شما می توانید محتواهای خود را با استفاده از این ابزار در رسانه های مختلف منتشر کنید. همچنین ویژگی این نرم افزار، سئوی همیشه سبز آن است؛ به این معنی که مخاطبان می توانند به راحتی شما را پیدا کنند. از جمله ویژگی های دیگر این نرم افزار، پرداخت حداقلی هزینه ها برای استفاده از امکانات حرفه ای این برنامه می باشد. به کمک ابزار MeetEdgar می توانید از کوتاه کننده پیوندها استفاده کنید تا بتوانید به راحتی این مطالب را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اگر شما جزء افرادی هستید که برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی خود برنامه ریزی می کنید، ولی نمی توانید زمان کافی برای انتخاب بین پست ها در نظر بگیرید، این ابزار می تواند با استفاده از گزینه auto-scheduler، از بین پست های شما یکی را انتخاب کند.

Social Pilot از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

 پلتفرم مدیریت شبکه های اجتماعی

این برنامه به دلیل رابط کاربری بسیار آسان و پایین بودن قیمت آن در مقایسه با رقبا، از محبوبیت بالایی برخوردار است. از دیگر مزایا این نرم افزار، مناسب بودن برای تیم های کوچک است؛ همچنین امکان استفاده سه کاربر از قابلیت های حرفه ای این برنامه، باعث استفاده زیاد از این ابزار شده است. تمامی برنامه های موجود در Social Pilot از ویژگی زمانبندی نامحدود، برنامه ریزی برای تعداد زیادی پست، دسترسی به تحلیل رسانه های اجتماعی و پشتیبانی مشتری برخوردار هستند. اگر می خواهید که کاربران بیشتری را مدیریت کنید یا از قابلیت های بیشتر این برنامه استفاده کنید، می توانید با پرداخت اشتراک و صرف هزینه ای کمتر از رقبا، از سطوح بالاتر این برنامه استفاده کنید. وجود تقویم در این ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی، باعث شده تا کاربران به راحتی بتوانند پست های مورد نیاز خودشان را پیدا کنند. در آخر اینکه این ابزار انتخاب مناسبی است برای کسانی که می خواهند برای مدیریت رسانه های اجتماعی خود کمترین هزینه را پرداخت کنند.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی Promo Republic

ابزارهای کاربردی مدیریت شبکه های اجتماعی

پلتفرم مدیریت شبکه های اجتماعی Promo Republic، یکی دیگر از ابزارها می باشد. این برنامه با ارائه یک سری برنامه های از پیش تعیین شده، امکان مدیریت بهتر را برای شما فراهم می کند؛ همچنین امکان مدیریت خودکار برنامه هایتان، از قابلیت های جذاب این ابزار می باشد. وجود یک کتابخانه با بیش از هزاران ابزار ویرایش گرافیکی، از مزایا استفاده از این برنامه می باشد.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی Zoho

نرم افزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

ابزار Zoho به عنوان یک ابزار همه جانبه برای کاربران محسوب می شود که می توانند برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود از آن استفاده کنند. از این ابزار می توانید برای ذخیره و مدیریت ایمیل و نظارت بر محصولات خود استفاده کنید. Zoho نیز مانند تمامی ابزارهای دیگر امکان انتشار و مدیریت چندین پست را به شما میدهد؛ همچنین این برنامه می تواند حداکثر توسط سه نفر از اعضای تیم شما مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله ویژگی های بارز این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود تقویم محتوایی
 • امکان تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی
 • انعطاف در برنامه ریزی برای صرفه جویی در زمان
 • داشبوردی برای مدیریت حرفه ای شبکه های اجتماعی

سخن آخر

باید حواستان به این مسئله باشد که بازاریابی در شبکه های اجتماعی با توجه به بروز شدن الگوریتم ها و قابلیت های جدید اینستاگرام، نیازمند تدوین استراتژی و برنامه ریزی برای انتشار پست ها به صورت مستمر و منظم است. در این مقاله سعی کردیم با بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی آشنا شویم که شما می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان و تعداد اعضای تیم خود، یکی از این پلتفرم ها را استفاده کنید. حواستان به این مسئله باشد که پلتفرم های مدیریت رسانه های اجتماعی روز به روز در حال آپدیت شدن می باشند و قابلیت های آنها ارتقاء پیدا می کند، به همین دلیل شما به عنوان یک متخصص در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی، بهتر است از ویژگی های جدید آن اطلاعات کامل داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.