اصول سئو

آیا می دانستید که تنها 44 درصد از کسب و کارها از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) استفاده می کنند؟ اگر قبلاً روی این روش سرمایه‌گذاری نکرده‌اید، فرصتی عالی برای بازاریابی افرادی است که قبلاً به کسب‌وکار شما علاقه‌مند هستند و پتانسیل تبدیل شدن به تبدیل را دارند، از دست می‌دهید. اگر می خواهید با سئو شروع کنید، باید اصول اصلی سئو را بدانید که به شما در اجرای یک کمپین موفق کمک می کند.

7 اصول سئو

در این مقاله، ما هفت اصول اساسی سئو را در اختیار شما قرار می دهیم تا به شما در ایجاد یک کمپین سئو موفق کمک کند.

 1. جستجو و ادغام کلمات کلیدی
 2. روی تجربه کاربری تمرکز کنید
 3. بهینه سازی تگ های عنوان
 4. توضیحات متا را بهینه کنید
 5. مطالب ارزشمند را منتشر کنید
 6. تصاویر را تگ کنید
 7. لینک داخلی

اینها هفت اصول اساسی سئو هستند که باید در سئو به آنها دقت کرد و اهمیت داد تا بتوانیم به بهترین شکل بهینه سازی سایت را انجام دهیم.

تحقیق و ادغام کلمات کلیدی

از کسی بخواهید که سئو را توضیح دهد، و آنها تحقیق و ادغام کلمات کلیدی را به عنوان دو جزء مهم سئو ذکر می کنند. هنگامی که کاربران جستجو می کنند، از کلمات کلیدی برای یافتن اطلاعات مرتبط در مورد موضوعی که جستجو می کنند استفاده می کنند. اگر می خواهید این سرنخ ها کسب و کار شما را پیدا کنند، باید از کلمات کلیدی مناسب برای کمک به آنها برای یافتن آن استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی یک جزء حیاتی برای کمک به رتبه بندی شما در نتایج جستجوی مرتبط است.

می توانید از ابزارهای متعددی برای تحقیق کلمات کلیدی مانند BuzzSumo یا Keyword Tool استفاده کنید. این ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی شما را قادر می سازد تا مناسب ترین عبارات را برای کمپین خود بیابید. هنگامی که شما تحقیق کلمات کلیدی را انجام می دهید، می خواهید روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنید.

تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی دم بلند شامل سه یا چند کلمه هستند. نمونه‌ای از این کلمه کلیدی «لوله‌کشان در هریسبورگ، PA» یا «برق‌کارها در نزدیکی هریسبورگ، PA» است.

این کلمات کلیدی برای کمپین شما بهتر از کلمات کلیدی دم کوتاه هستند که فقط شامل یک یا دو کلمه هستند. برای مثال، اگر شخصی «برق» یا «لوله‌کش» را جستجو کند، تعیین هدف جستجوی او دشوارتر است.

آنها ممکن است به دنبال تعریفی از کلمه، نحوه تبدیل شدن به یک لوله کش یا برقکار واقعی برای استخدام در یک پروژه باشند. کلمات کلیدی دم کوتاه هدف جستجوی خاصی ندارند،

بنابراین هدایت ترافیک ارزشمند چالش برانگیزتر است. احتمال کمتری وجود دارد که سایت شما به درخواست جستجوی آنها مرتبط باشد زیرا بسیار گسترده است.

از سوی دیگر، می‌دانید که فردی که «برق در نزدیکی هریسبورگ، پی‌سی» را جستجو می‌کند، به دنبال یک برقکار در آن منطقه است. تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا این کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید و به سرنخ های بیشتری علاقه مند به کسب و کار خود برسید.

ادغام کلمات کلیدی

هنگامی که کلمات کلیدی خود را انتخاب کردید، آنها را در سایت خود ادغام خواهید کرد. ادغام کلمات کلیدی بخش مهمی از سئو است.

اگر می خواهید در نتایج جستجوی مرتبط برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی کنید، باید آنها را در محتوای سایت خود ادغام کنید. هنگامی که کلمات کلیدی را ادغام می کنید، آنها را به طور طبیعی در نسخه خود استفاده کنید. اگر بیش از حد از کلمات کلیدی در صفحه خود استفاده کنید، منجر به پر کردن کلمات کلیدی می شود.

گوگل پر کردن کلمات کلیدی را به عنوان یک سیگنال منفی می بیند، بنابراین اگر صفحه خود را با کلمات کلیدی بیش از حد پر کنید، خطر آسیب به رتبه سایت خود را خواهید داشت. با ادغام کلمات کلیدی، به سایت خود کمک می کنید در نتایج جستجوی مرتبط تری ظاهر شود. این یکی از بهترین شیوه های سئو برای داشتن یک کمپین موثر است که کسب و کار شما را رشد می دهد.

روی تجربه کاربری تمرکز کنید

اگر می خواهید بدانید که چگونه سئو را بهبود ببخشید، با بهبود تجربه کاربری شروع کنید. تجربه کاربری نقش اساسی در سئو دارد. هر زمان که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند، می خواهید تجربه مثبتی داشته باشد و با محتوای سایت شما تعامل داشته باشد.

گوگل هنگام رتبه بندی سایت شما، تجربه کاربری را در نظر می گیرد. اگر مردم از وب‌سایت شما لذت می‌برند، احتمالاً برای مدت طولانی‌تری در آن باقی می‌مانند – به این زمان اقامت گفته می‌شود. زمانی که زمان اقامت شما زیاد است، گوگل این را به عنوان یک سیگنال مثبت می بیند که صفحه شما با درخواست جستجوی کاربر مرتبط است.

اصول سئو مبتدی

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید تجربه کاربری در سایت خود را بهبود بخشید و متوجه آن شوید که چگونه سئو سایت را بالا ببرید.

بهبود سرعت صفحه

سرعت صفحه نقش اساسی در تجربه مخاطبان شما در سایت شما دارد. مخاطبان شما نمی خواهند برای دریافت اطلاعات منتظر بمانند تا صفحه شما بارگذاری شود. اگر خیلی طول بکشد تا بارگذاری شود، مخاطبان شما سایت شما را ترک می کنند و به جای آن از سایت رقیب بازدید می کنند.

هشتاد و سه درصد از مردم انتظار دارند وب سایت شما در سه ثانیه یا کمتر بارگذاری شود. اگر سایت شما به اندازه کافی سریع بارگیری نشود، در خطر از دست دادن ترافیک ارزشمند برای کسب و کار خود هستید. بنابراین، چگونه زمان بارگذاری سایت خود را بهبود می دهید؟

برای شروع، می توانید از Google PageSpeed ​​Insights استفاده کنید تا ببینید چقدر طول می کشد تا سایت شما بارگذاری شود. این ابزار معیارهایی را برای زمان بارگذاری شما در دسکتاپ و موبایل ارائه می دهد. Google PageSpeed ​​Insights همچنین بهینه‌سازی‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید در سایت خود برای بهبود زمان بارگذاری خود انجام دهید.

اگر تجربه بهبود زمان بارگذاری خود را ندارید، می توانید به خدمات سرعت صفحه یک شرکت بازاریابی دیجیتال اعتماد کنید.

یک شرکت بازاریابی دیجیتال با تجربه، مانند WebFX، به بهینه سازی سایت شما برای اجرای سریع آن کمک می کند.

ناوبری ساده

ناوبری شما جزء ضروری وب سایت شما است. وقتی کاربران وارد سایت شما می شوند، می خواهند اطلاعات مرتبط را به سرعت پیدا کنند. اگر ناوبری شما به هم ریخته باشد، می تواند به تجربه کاربری بدی منجر شود.

هنگامی که پیمایش خود را تنظیم می کنید، باید از عناوین دسته بندی گسترده به جای عناوین فوق العاده دقیق استفاده کنید. این عناوین گسترده به شما کمک می‌کنند تا با ارائه برگه‌های کمتر، محتوای خود را مرتب‌تر نگه دارید.

اصول سئو در تایپ

در زیر این عناوین گسترده، می‌توانید زیرمجموعه‌های کوچک‌تری ایجاد کنید که به هدایت مخاطبانتان به اطلاعات خاص‌تر کمک می‌کند.

برای مثال، فرض کنید شما یک شرکت HVAC هستید. شما می خواهید خدمات تعمیر تهویه مطبوع خود را برای مردم آسان کنید. برای اینکه کار را برای مخاطبان خود آسان کنید، می توانید با ایجاد یک دسته بندی گسترده “خدمات” شروع کنید.

اگر مردم به دنبال خدمات هستند، بلافاصله به آن تب می روند. در برگه خدمات، می‌توانید انواع مختلف خدماتی را که ارائه می‌دهید تقسیم کنید. ممکن است بخواهید تمام خدمات خود را بر اساس گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع دسته بندی کنید.

در زیر قسمت تهویه مطبوع، خدمات تعمیر تهویه مطبوع خود را قرار دهید. مسیر ناوبری به این صورت است: خدمات à خدمات تهویه مطبوع à تعمیر تهویه مطبوع این مسیر برای مخاطبان شما ساده و آسان است تا به خدمات تعمیر تهویه مطبوع برسند.

افزودن تصاویر بصری

تصاویر بخش مهمی از سایت شما هستند. اگر مخاطبان شما از وب سایت شما بازدید کنند و دیواری از متن ببینند، علاقه خود را از دست خواهند داد.

دیدن صفحه ای که دارای گرافیک و تصاویر سفارشی است بسیار جذاب تر است. شما می توانید انواع مختلفی از تصاویر را در سایت خود قرار دهید. این تصاویر شامل عکس، فیلم و اینفوگرافیک است.

افزودن تصاویر بصری

این تصاویر، نقطه‌ای جالب برای مخاطبان شما ایجاد می‌کند که باعث می‌شود آنها در وب‌سایت شما مشارکت کنند. ویژوال‌ها همچنین می‌توانند به مخاطبان شما کمک کنند تا اطلاعات حیاتی را که ممکن است هنگام پیمایش در صفحات شما از دست بدهند، ارائه دهند. به همین دلیل، جلوه‌های بصری، مرور محتوای شما را برای کاربران بسیار آسان می‌کند، که یک مزیت بزرگ برای قابلیت استفاده است.

تگ های عنوان را بهینه کنید

برچسب‌های عنوان یکی از اجزای مهم سئو هستند. وقتی کاربران از طریق گوگل جستجو می کنند، برچسب عنوان شما را در نتایج جستجو می بینند، و در واقع، این اولین چیزی است که مخاطبان شما هنگام یافتن لیست شما می بینند. یکی از مهم‌ترین اصول سئو، بهینه‌سازی تگ‌های عنوان است.

بهینه سازی تگ های عنوان

از آنجایی که این اولین چیزی است که مخاطبان شما می بینند، شما می خواهید تأثیر خوبی بگذارید و به آنها نشان دهید که صفحه شما با جست و جوی آنها مرتبط است.

برای بهینه‌سازی برچسب‌های عنوان، ابتدا مهم‌ترین کلمه کلیدی خود را در عنوان خود ادغام می‌کنید. شما می خواهید که در جلوی عنوان شما ظاهر شود تا مطمئن شوید که مخاطبان شما آن را می بینند و می دانند صفحه شما با نتایج جستجو مرتبط است. فرض کنید شما یک گل فروشی هستید و صفحه ای برای کلمه کلیدی «بهترین چیدمان های گل» ایجاد می کنید. در اینجا چند نمونه از عناوین خوب وجود دارد که کلمه کلیدی شما را در اولویت قرار می دهند:

 • 10 بهترین چیدمان گل برای عروسی شما
 • بهترین چیدمان های گل: 10 چیدمان برای شگفت زده کردن مهمان های عروسی شما
 • بهترین چیدمان های گل برای تحت تاثیر قرار دادن مهمانان عروسی شما

هر یک از این عناوین کلمه کلیدی حیاتی، “بهترین چیدمان گل” را در ابتدا قرار می دهد. اگر کسی این عبارت کلیدی را جستجو کند و هر یک از این عناوین را ببیند، می‌داند که به عبارت جستجوی او مرتبط است.

با بهینه سازی تگ عنوان خود، به جذب سرنخ های مرتبط تر به صفحه کسب و کار خود کمک خواهید کرد.

این یکی از حیاتی ترین اصول سئو برای به دست آوردن سرنخ برای کلیک بر روی لیست شما است.

توضیحات متا خود را بهینه کنید

یکی از اصول اولیه سئو، در کنار بهینه سازی تگ عنوان، بهینه سازی توضیحات متا است. توضیحات متا شما یکی دیگر از اجزای مهم لیست سئوی شما است که مخاطبان شما قبل از کلیک بر روی وب سایت شما به آن نگاه می کنند. توضیحات متا شما یک تار کوچک است که در زیر تگ عنوان شما ظاهر می شود.

این بخش کوچک از متن به شما این امکان را می دهد که به مخاطبان خود یک پیش نمایش سریع از صفحه خود ارائه دهید تا به آنها کمک کند تعیین کنند که آیا صفحه شما مرتبط است یا خیر.

شما فقط حدود 150 تا 160 کاراکتر برای توضیحات خود قبل از قطع شدن دارید. شما می خواهید از این شخصیت ها عاقلانه استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات بیشتری را به مخاطبان خود ارائه می دهید که برای آنها ارزشمند است. مشابه عنوان شما، توضیحات متا شما نگاهی گذرا به مقاله شما است.

اگر یک یا دو جمله خاص در مقاله خود دارید که به ارائه اطلاعات ارزشمند بیشتر به مخاطب کمک می کند، می توانید از آن در توضیحات متا خود استفاده کنید.

محتوای ارزشمندی را برای مخاطبان خود منتشر کنید

اگر می خواهید بدانید که چگونه سئو را بهبود ببخشید، با ایجاد یک برنامه بازاریابی محتوا برای کسب و کار خود شروع کنید. بازاریابی محتوا یکی از اجزای مهم کمپین سئوی شما است. وقتی محتوا ایجاد می کنید، ترافیک ارزشمندی را به صفحه خود هدایت می کنید.

 این استراتژی همچنین به شما کمک می‌کند تا سرنخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری در صفحه خود نگه دارید، که زمان ماندگاری را افزایش می‌دهد و سیگنال مثبتی به Google ارسال می‌کند. برای شروع تولید محتوا، باید قالب خود را انتخاب کنید. محتوا به اشکال مختلفی ارائه می شود، از جمله:

 • وبلاگ ها
 • فیلم های
 • اینفوگرافیک
 • کتابهای الکترونیکی
 • راهنماها

از انواع این قالب ها استفاده کنید تا محتوای خود را برای مخاطبان خود جذاب نگه دارید. وقتی محتوا تولید می کنید، روی موضوعات مرتبط با صنعت تمرکز کنید. شما می خواهید ترافیک را به سمت محتوایی که به تجارت شما علاقه مند است هدایت کنید.

انتشرا محتوا با راعیت اصول سئو

اگر در مورد مسائل مرتبط نمی نویسید، ترافیکی را هدایت خواهید کرد که به تجارت شما علاقه ای ندارد.

بیایید به کلمه کلیدی “بهترین چیدمان گل” برگردیم.

تصور کنید که یک شرکت لوله کشی هستید و می بینید که افراد زیادی به دنبال ایده های گل آرایی هستند. اگر یک پست وبلاگی در مورد این موضوع بنویسید، به دلیل محبوبیت آن، ترافیک را به سایت خود هدایت خواهید کرد که به دنبال ایده های گل آرایی است. با این حال، این ترافیک به کسب و کار شما مرتبط نیست.

افرادی که به دنبال اطلاعات در مورد چیدمان گل هستند، لوله کش استخدام نمی کنند. شما باید کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید با محتوای خود ترافیک مرتبط را جذب کنید.

بازاریابی محتوا یک فرصت عالی برای کسب و کار شما است تا دانش خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. هنگامی که تجربه خود را به اشتراک می گذارید، کسب و کار خود را به عنوان یک مرجع در حوزه خود معرفی می کنید.

این یک راه عالی برای ایجاد اعتماد بین مخاطبان است. اگر به دنبال بهبود سئو هستید، بازاریابی محتوا راه حل است. بازاریابی محتوا یک راه عالی برای شما برای هدایت ترافیک به سایت شما و نگه داشتن سرنخ ها در صفحه خود برای مدت طولانی است

تصاویر را تگ کنید

هنگامی که صفحات خود را تنظیم می کنید، می خواهید مطمئن شوید که تصاویر شما همیشه قابل خواندن هستند. تگ های Alt جزئیات ارزشمندی را برای مخاطبان شما فراهم می کنند.
تگ های Alt برای سئو اساسی هستند.
گوگل نمی تواند تصاویر را صرفاً به عنوان فایل های تصویری درک کند. تگ‌های Alt زمینه را به تصاویر شما اضافه می‌کنند و به Google کمک می‌کنند تا ارتباط تصاویر شما را با صفحه شما درک کند. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که تصاویر شما در صفحه بارگیری نشود.
مهم است که برچسب‌های alt روی تصاویر خود داشته باشید، بنابراین کاربران و گوگل بدانند عکس چه چیزی را به تصویر می‌کشد. تگ کردن تصاویر یکی از بهترین اصول سئو برای کمک به گوگل برای خواندن سایت شما و ایندکس کردن آن است.

لینک داخلی

پیوند داخلی یکی از اصول سئو است که بر زمان اقامت مخاطبان شما در صفحه شما تأثیر می گذارد. هنگامی که به صورت داخلی لینک می دهید، مخاطبان خود را به صفحات اضافی در موضوعات مرتبط با صفحه خود راهنمایی می کنید. پیوندهای داخلی مخاطبان شما را در صفحه شما درگیر می کند.
آنها به هدایت مخاطبان شما به صفحات آموزنده ای کمک می کنند که دانش آنها را در مورد موضوعی که قبلاً علاقه مند به یادگیری آن هستند گسترش می دهد. پیوند داخلی حتی می تواند آنها را به یادگیری چیزهای جدید سوق دهد! آنها می توانند به یادگیری در مورد موضوعات مختلف و مرتبط ادامه دهند و در عین حال با برند شما بیشتر آشنا شوند.

هنگامی که به صورت داخلی پیوند می دهید، می خواهید متن لنگر مربوطه را انتخاب کنید. Anchor text متنی است که پیوند را نگه می دارد. این به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا زمینه پیوند شما را درک کنند.

همانطور که به اصول سئو نگاه می کنید، فراموش نکنید که لینک ها را در داخل قرار دهید.
این اصول اساسی سئو هستند که شما را قادر می سازند تا با کمپین سئوی خود نتایج موفقیت آمیزی داشته باشید.

از اصول سئو برای کمک به ایجاد یک کمپین موثر برای کسب و کار خود استفاده کنید

وقتی 89 درصد از بازاریابان می گویند سئو موفقیت آمیز است، نمی خواهید یک استراتژی عالی را که به رشد کسب و کار شما کمک می کند از دست بدهید. با به کارگیری اصول سئو، به کسب و کار خود کمک می کنید تا برنامه ای موفق ایجاد کند که به شما امکان می دهد ترافیک خود را افزایش دهید و تبدیل های بیشتری به دست آورید. اگر مطمئن نیستید که چگونه یک کمپین مدیریت پروژه سئو موفق را پیاده سازی کنید یا نیاز به دسترسی به بهترین ابزارهای سئو در اطراف دارید، WebFX می تواند کمک کند.

با بیش از 25 سال تجربه، ما می دانیم که چگونه کمپین های سئو ایجاد کنیم که ترافیک وب سایت شما را افزایش داده و به شما کمک می کند تا سرنخ های ارزشمندتری کسب کنید. با تیمی متشکل از بیش از 500 متخصص، به شما کمک می کنیم تا برنامه سئوی مناسبی برای رشد کسب و کار خود ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو، برنامه های سئوی ما را بررسی کنید تا ببینید همه این استراتژی شامل چه مواردی می شود.

اگر در مورد اینکه چگونه می توانید یک استراتژی موفق برای کسب و کار خود ایجاد کنید سوالی دارید، با مشاورین ما در دیجیتال مارکتینگ سرو در ارتباط باشید تا با یک استراتژیست در مورد برنامه های قابل تنظیم ما صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *