کاملترین چک لیست سئو 2023

کاملترین چک لیست سئو را بخواهیم نام ببریم به چند دسته تقسیم میشنود. سئو کارها باید تمامی موارد را از حفظ باشند تا بتوانند بهترین عملکرد را روی وب سایت ها داشته باشند تا موتورهای جستجو بتوانند صفحه های شما را  به بهترین شکل برای کاربران به نمایش بگذارند. میتوان از انواع چک لیست سئو به موارد زیر اشاره کرد:

 • چک لیست سئو تکنیکال
 • چک لیست کیبورد ریسرچ
 • چک لیست سئو محتوا
 • چک لیست سئو داخلی
 • چک لیست لینک سازی

چک لیست اصول سئو

بیایید با مواردی از بهترین روش های سئو شروع کنیم. اینها مستقیماً رتبه‌بندی را بهبود نمی‌بخشند، اما در تنظیم رتبه بالاتر در Google مهم هستند.

1.راه اندازی کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console ابزاری رایگان برای ردیابی عملکرد جستجوی ارگانیک سایت شما است.

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید با Google Search Console انجام دهید:

 • کلمات کلیدی را که برای آنها رتبه بندی می کنید ببینید.
 • موقعیت های رتبه بندی را بررسی کنید.
 • خطاهای وب سایت را پیدا کنید.
 • ارسال نقشه های سایت.

2. ابزار Bing Webmaster Tools را راه اندازی کنید

ابزار وب مستر بینگ در اصل معادل بینگ با کنسول جستجوی گوگل است.

3. راه اندازی Ahrefs Webmaster Tools

(Ahrefs Webmaster Tools (AWT  یک ابزار رایگان است که به شما کمک می کند عملکرد سئوی وب سایت خود را بهبود ببخشید و ترافیک جستجوی ارگانیک بیشتری دریافت کنید. چند ویژگی کلیدی وجود دارد که باید بدانید:

 • سایت را برای بیش از 100 مشکل سئو اسکن می کند.
 • همه بک لینک ها را به نمایش درمی آورد.
 • تمام کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی می کنید را به نمایش میگذارد.

4. Google Analytics را راه اندازی کنید

گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان است که به شما امکان می دهد ببینید چه تعداد از افراد از سایت شما بازدید می کنند، از کجا آمده اند و چگونه با آن تعامل دارند.

SIDENOTE. همچنین برای مشاهده داده‌های کنسول جستجو در آنالیتیکس، ارزش دارد کنسول جستجوی Google را با Google Analytics لینک دهید.

5. افزونه سئو را نصب کنید

اگر از وردپرس استفاده می کنید، به یک افزونه SEO نیاز دارید تا به شما در بهینه سازی مواردی مانند نقشه سایت و متا تگ ها کمک کند.

در اینجا چند گزینه خوب وجود دارد (شما فقط به یکی نیاز دارید):

افزونه سئو

 • Yoast SEO
 • Math rank
 • SEO framework

اگر از پلتفرم وب سایت دیگری مانند Shopify استفاده می کنید، احتمالاً به افزونه SEO نیاز ندارید.

6. یک نقشه سایت ایجاد و ارسال کنید

نقشه های سایت به موتورهای جستجو می گویند که محتوای مهم سایت شما را کجا پیدا کنند تا بتوانند به راحتی صفحات شما را بررسی و فهرست کنند.

معمولاً می توانید نقشه سایت خود را در یکی از این URL ها پیدا کنید:

 • /sitemap.xml
 • /sitemap_index.xml

7. یک فایل robots.txt ایجاد کنید

Robots.txt یک فایل متنی ساده است که به موتورهای جستجو می گوید که از کجا می توانند به سایت شما بروند و کجا نمی توانند بروند.

داشتن یک فایل robots.txt همیشه تمرین خوبی است، اما اگر نیاز به جلوگیری از بررسی موتورهای جستجو در صفحات یا بخش‌های سایت خود دارید، ضروری است. به عنوان مثال: اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارید، ممکن است نخواهید آنها صفحه سبد خرید شما را بررسی و فهرست کنند.

با رفتن به yourdomain.com/robots.txt می توانید بررسی کنید که آیا قبلاً یک فایل robots.txt دارید یا خیر، اگر یک فایل متنی ساده می‌بینید، می‌توانید بروید. اگر مورد دیگری می‌بینید، «robots.txt generator» را در گوگل جستجو کنید و یکی ایجاد کنید.

خواندن توصیه شده: سئو چیست؟

چک لیست سئو تکنیکال

به سراغ یکی دیگر از موارد کاملترین چک لیست سئو میرویم. مسائل فنی سئو اغلب یک وب سایت را از رتبه بندی آنچنان که شایسته آن است باز می دارد. در اینجا بهترین شیوه های فنی اساسی وجود دارد که همه باید از آنها پیروی کنند.

چک لیست سئو تکنیکال

1. ساختار وب سایت خود را برنامه ریزی کنید (فقط سایت های جدید)

بسیار مهم است که بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو بتوانند به راحتی وب سایت شما را هدایت کنند. به همین دلیل است که باید یک ساختار سایت منطقی ایجاد کنید.

برای انجام این کار، یک نقشه ذهنی ساده ترسیم کنید:

هر شاخه روی نقشه باید یک لینک داخلی باشد تا به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان اجازه دهد بین صفحات حرکت کنند.

2. مطمئن شوید که سایت شما قابل بررسی است

Google نمی‌تواند محتوای غیرقابل بررسی را به‌ درستی فهرست‌بندی کند، بنابراین ارزش آن را دارد که گزارش پوشش در کنسول جستجوی Google را برای هرگونه هشدار یا استثناء مربوط به robots.txt بررسی کنید.

اگر می‌خواهید Google مطمئن شود که گوگل هر یک از صفحات مسدود شده را به درستی فهرست‌بندی می‌کند، باید قانونی که باعث مسدود شدن آن می‌شود را از فایل robots.txt خود حذف کنید.

3. مطمئن شوید که سایت شما قابل ایندکس است

نمایه سازی و بررسی کردن دو مورد متفاوت هستند. فقط به این دلیل که موتورهای جستجو می توانند یک صفحه را بررسی کنند به این معنی نیست که می توانند آن را فهرست کنند. اگر یک متا تگ ربات noindex یا تگ x-robots در صفحه وجود داشته باشد، ایندکس کردن امکان پذیر نیست.

گوگل در گزارش پوشش به شما در مورد URL های فهرست نشده می گوید.

از ایندکس بودن سایت خود مطمعن شوید

5. مطمئن شوید که وب سایت شما در یک دامنه قابل دسترسی است

بازدیدکنندگان نباید قادر به دسترسی به وب سایت شما در چندین مکان باشند. می تواند منجر به بررسی کردن، نمایه سازی و مسائل امنیتی شود.

برای بررسی درست بودن همه موارد، این چهار URL را به httpstatus.io وصل کنید:

 • http://yourdomain.com
 • http://www.yourdomain.com
 • https://yourdomain.com
 • https://www.yourdomain.com

اگر همه موارد خوب است، سه مورد از آنها باید به چهارمی هدایت شوند. اگر این اتفاق نیفتد، باید یک تغییر مسیر دائمی 301 را تنظیم کنید.

اگر از HTTPS استفاده می کنید، همچنین مهم است که نسخه قابل دسترس وب سایت شما نسخه ایمن باشد. این https://yourdomain.com یا https://www.yourdomain.com است.

مطالعه توصیه شده: انواع سئو

6. مطمئن شوید که سرعت لود سایت شما سریع است

سرعت صفحه از سال 2010 در دسکتاپ و از سال 2018 در موبایل یک عامل رتبه بندی بوده است. فهمیدن دلیل آن آسان است. ناامید کننده است که روی یک نتیجه جستجو کلیک کنید و باید منتظر بمانید تا بارگیری شود. به همین دلیل است که با کاهش سرعت صفحه، احتمال پرش صفحه شما افزایش می یابد.

می‌توانید از ابزارهایی مانند PageSpeed ​​Insights و GTMetrix برای مشاهده سرعت بارگیری صفحه وب خود استفاده کنید.

با این حال، این ابزارها فقط میتوانند یک صفحه را در یک زمان بررسی کنند. برای بررسی تمام صفحات خود، سایت خود را با حسابرسی سایت Ahrefs بررسی کنید. صفحات کند پرچم گذاری شده در گزارش عملکرد را مشاهده خواهید کرد.

7. مطمئن شوید که سایت شما برای موبایل مناسب است

بیشتر جستجوها در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود، بنابراین داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل مهم تر از همیشه است.

بررسی کنید که آیا سایت شما نیاز به کار با ابزار Google’s Mobile-Friendly Test دارد یا خیر.

8.افزونه فشرده سازی تصویر را نصب کنید

فشرده سازی تصاویر باعث کوچکتر شدن فایل های تصویری و بهبود سرعت صفحه می شود. این مهم است زیرا سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی گوگل است. اگر از وردپرس استفاده می کنید، افزونه های زیادی برای این کار وجود دارد. ما ShortPixel را به شما پیشنهاد میکنیم. این افزونه  به شما امکان می دهد تا 100 تصویر در ماه را به صورت رایگان فشرده کنید.

اگر از پلتفرم وب سایت دیگری استفاده می کنید، در گوگل سرچ کنید که افزونه مناسبی باشد یا از برنامه وب ShortPixel استفاده کنید.

چک لیست کیبورد ریسرچ

تحقیق کلمات کلیدی مهم‌ترین بخش پازل سئو است. اگر نمی دانید افراد چه کلمات کلیدی را جستجو می کنند، چگونه می توانید محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید؟ این موارد چک لیست را دنبال کنید تا به خوبی بتوانید در انتخاب کلمات کلیدی تصمیم بگیرید.

چک لیست کیورد ریسرچ

1. یک کلمه کلیدی اصلی برای هدف پیدا کنید

هر صفحه در وب سایت شما باید یک کلمه کلیدی اصلی را هدف قرار دهد. برای یافتن کلمات کلیدی مورد نظر باید به طور دوره ای تحقیق کنید، اما باید مطمئن شوید که هر بار که صفحه جدیدی را منتشر می کنید بهترین کلمه کلیدی را هدف قرار می دهید. چگونه بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنید؟

برای مثال، فرض کنید در حال نوشتن مقاله ای در مورد بهترین پودرهای پروتئینی بودید. راه‌های زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند این مورد را جستجو کنند، مانند:

 

 • بهترین پودر پروتئین چیست
 • بهترین مکمل های پروتئینی
 • بهترین شیک های پروتئینی

بنابراین، در صورت وجود کدام یک از این کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید؟

خوشبختانه، یک راه آسان برای کشف این موضوع وجود دارد. فقط موضوع خود را در اکسپلورر کلمات کلیدی Ahrefs جستجو کنید و به موضوع اصلی نگاه کنید. این معمولاً روش محبوب تری برای جستجوی یک کلمه کلیدی است.

SIDENOTE موضوع والد 100% بی‌خطا نیست. این به سادگی کلمه کلیدی را نشان می دهد که بیشترین ترافیک را به صفحه با رتبه بالا برای کلمه کلیدی شما ارسال می کند. این معمولا بهترین کلمه کلیدی برای هدف است، اما نه همیشه، بنابراین اجازه ندهید که عقل سلیم را از بین ببرد.

2. هدف جستجو را ارزیابی کنید

هدف جستجو دلیل پشت پرس و جو جستجوگر است. اگر صفحه شما با این مورد مطابقت ندارد، شانس شما برای رتبه بندی بسیار کم است.

قصد جستجو را چگونه ارزیابی می کنید؟

به انواع و فرمت رتبه بندی صفحات در گوگل برای کلمه کلیدی اصلی خود نگاه کنید.

ارزیابی هدف

برای مثال، از آدرس‌ها و عناوین نتایج با رتبه برتر برای «مهارت‌های بازاریابی» می‌توانیم ببینیم که همه آنها پست‌های وبلاگ هستند. در مورد قالب، آنها بیشتر لیستی هستند. اگر این کلمه کلیدی را با صفحه ای که یک دوره می فروشد هدف قرار داده اید، احتمالاً رتبه بندی نمی کنید زیرا با هدف جستجو مطابقت ندارد.

3. شانس خود را برای رتبه بندی در گوگل ارزیابی کنید

درک سهولت یا دشواری رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی به شما کمک می کند تا فرصت ها را اولویت بندی کنید و انتظارات واقع بینانه را تعیین کنید.

برای برآورد اولیه، از نمره سختی کلمه کلیدی در Keywords Explorer استفاده کنید.

فقط به این موضوع کاملاً تکیه نکنید. نتایج را خودتان برای مواردی که ممکن است نشان دهنده یک کلمه کلیدی سخت برای شکستن باشد، بررسی کنید، مانند:

 • بک لینک با کیفیت بالا به صفحات با رتبه برتر
 • اغلب برندهای بزرگ در بین 10 برند برتر
 • ارتباط موضوعی بالای سایت های با رتبه بالا

4. درباره آنچه مردم میخواهند بدانند تحقیق کنید

بگویید که شخصی “کلمات کلیدی SEO” را جستجو می کند. از تجزیه و تحلیل هدف جستجو می توانید متوجه شوید که مردم به دنبال تعریفی از این اصطلاح هستند، اما چه سوالات دیگری دارند؟ و چه اطلاعات دیگری را باید در محتوای خود بگنجانید؟

کادر «سوالات متداول» گوگل در این مورد اطلاعاتی را ارائه می دهد:

برای ایده های بیشتر، سه صفحه با رتبه برتر را انتخاب کنید و آنها را در ابزار شکاف محتوا Ahrefs قرار دهید. این به شما کلمات کلیدی را نشان می دهد که یک یا چند صفحه برای آنها رتبه بندی می کنند. در این صورت این فقط یک مورد چشم انداز نتایج برای کلمات کلیدی است که ممکن است موضوعات فرعی را نشان دهند. در مورد ما، ممکن است «نمونه‌های کلمه کلیدی» و «نحوه استفاده از کلمات کلیدی برای SEO» باشد

چک لیست سئو محتوا

انتخاب کلمه کلیدی مناسب مهم است، اما اگر محتوای شما به درستی نباشد، تمام تلاش شما بیهوده خواهد بود. برای ارتقای سطح محتوای خود این نکات را دنبال کنید.

چک لیست سئو محتوا

 

1. مشکل خواننده را حل کنید

درک هدف جستجو اولین گام برای حل مشکل خواننده است زیرا به شما می گوید که آنها به دنبال چه نوع محتوایی هستند وتحقیق گام مهم دیگری است. اما برای ایجاد محتوای واقعا عالی، باید جلوتر بروید و واقعاً مشکل بازدیدکننده را در نظر بگیرید.

برای مثال، درخواستی مانند «نکات بهره‌وری» را مطرح کنید. از ارزیابی هدف جستجو مشخص است که جستجوگران یک پست وبلاگی به سبک فهرستی می خواهند. و اگر در مورد پست‌های رتبه‌بندی برتر تحقیق کنیم، توصیه‌های رایجی مانند «زمان استراحت» و «موارد را روی کاغذ بیاوریم» می‌بینیم.

اگرچه هیچ اشکالی در این نکات وجود ندارد، افرادی که به دنبال «نکات بهره وری» هستند احتمالاً ایده‌های عملی بیشتری را می‌خواهند که بتوانند فوراً اجرا کنند. بنابراین احتمالاً می‌خواهید فراتر از توصیه‌های ساده‌ای مانند “موقعیت استراحت” بروید.

2. یک مقدمه برنده بنویسید

اگر نتوانید کاربران را متقاعد کنید که صفحه شما آنچه را که می‌خواهند در عرض چند ثانیه ارائه می‌کند، سریع‌تر از آنچه بتوانید بگویید «زمان ماندن»، دکمه برگشت را می‌زنند. بهترین دفاع شما در برابر این یک مقدمه قانع کننده است. معرفی خوب باید سه کار را انجام میدهد:

 • با خواننده ارتباط برقرار کنید
 • ایجاد اعتماد
 • قول راه حلی برای مشکل کاربر بدهید

3. از سرفصل ها برای ایجاد سلسله مراتب استفاده کنید

هدر هایی مانند H1 و H2 به ایجاد سلسله مراتب کمک می کند و محتوای شما را به بخش های منطقی تقسیم می کند. این باعث می‌شود که محتوای شما ساده‌تر بررسی و هضم شود.

به عنوان مثال، فهرستی که در حال حاضر در حال خواندن آن هستید به پنج بخش مجزا تقسیم شده است.

 • چک لیست اصول سئو
 • چک لیست فنی سئو
 • چک لیست محتوا
 • چک لیست سئو روی صفحه
 • چک لیست لینک سازی

در زیر هر یک از این هدر ها، ما زیر عنوان های فرعی برای هر آیتم چک لیست داریم. به این فکر کنید که خواندن این صفحه بدون عنوان فرعی چقدر سخت تر است.

4. همه موارد را با تصاویر جدا کنید

افراد کمی به دنبال خواندن مطالب طولانی هستند و خواندن مطالب طولانی طاقت فرسا است. تصاویر با شکستن کپی و کمک به درک بصری به حل این مشکل کمک می کنند. اما فقط به خاطر آن تصاویر را وارد نکنید. برای یافتن یا ایجاد تصاویری که تجربه خواننده را بهبود می بخشد، تلاش کنید.

محتوا با تصویر جدا کنید

به عنوان مثال، ما اغلب از نمودارها، نمودارها و اسکرین شات ها برای نشان دادن نکات خود استفاده می کنیم.

5. از جملات و پاراگراف های کوتاه استفاده کنید

مطالب خود را پیچیده نکنید. شما هم چنین باید:

 • از کلمات و عبارات ساده استفاده کنید
 • از اصطلاحات خاص خودداری کنید
 • با صدای فعال بنویسید

6. فهرست مطالب را اضافه کنید

فهرست مطالب لینک های پرش به بخش های مختلف صفحه را ارائه می دهد. باید در بیشتر مقاله های خود از آنها استفاده کنید:

اگرچه می‌توانید فهرستی از مطالب را به هر صفحه‌ای اضافه کنید، اما برای محتوای طولانی که در غیر این صورت ممکن است پیمایش آن دشوار باشد، مناسب‌تر هستند. از آنجایی که بیشتر پست‌های ما بیش از 2000 کلمه هستند، برای بازدیدکنندگان ما معنادار هستند.

چک لیست سئوی داخلی

سئو درون صفحه فرآیند بهینه سازی محتوای واقعی در صفحه شما است. این شامل بهینه سازی هایی است که برای محتوا و محتوای قابل مشاهده در کد منبع ایجاد شده است. بیایید نحوه انجام آن را بررسی کنیم.چک لیست سئو داخلی

1. از یک URL کوتاه و توصیفی استفاده کنید

URL های کوتاه و توصیفی به جستجوگران کمک می کند تا بفهمند صفحه در مورد چیست.

به عنوان مثال، این دو صفحه در مورد کاهش وزن هستند…

 • https://www.medicalnewstoday.com/articles/322345
 • https://www.dietdoctor.com/how-to-lose-weight

اما شما آن را از همان URL اول نمی دانید. اغلب اوقات، ساده ترین راه برای ایجاد URL های کوتاه و توصیفی این است که کلمه کلیدی اصلی خود را به عنوان URL Slug تنظیم کنید. کوتاه نگه داشتن URL ها مفید است زیرا URL های طولانی در SERP ها کوتاه می شوند.

2. یک برچسب عنوان قانع کننده بنویسید

URL ها، برچسب های عنوان در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند و به جستجوگران کمک می کنند تا بفهمند صفحه درباره چیست.

توصیه رایج برای تگ های عنوان این است که کلمه کلیدی مورد نظر خود را درج کنید. نوشتن پاراگرافی متقاعد کننده که مردم را وادار به کلیک کردن کند بسیار مهمتر است. در بیشتر مواقع، پست یا عنوان صفحه شما به خوبی کار می کند.

3. توضیحات متا قانع کننده ای بنویسید

گوگل تقریباً ⅓ مواقع توضیحات متا را در SERP ها نشان می دهد. در اینجا بهترین نکات ما برای ایجاد یک توضیحات متا قانع کننده است:

 • عنوان را گسترش دهید
 • هدف جستجو را دو برابر کنید
 • از صدای فعال استفاده کنید
 • آن را زیر 120 کاراکتر نگه دارید
 • کلمه کلیدی اصلی خود را درج کنید (جایی که منطقی است)

4. لینک به منابع مربوط

لینک دادن به سایر منابع داخلی به بازدیدکنندگان کمک می کند تا در وب سایت شما حرکت کنند. اما منابع خارجی چطور؟ در اینجا مطلبی است که جان مولر از گوگل می گوید:

لینک به منابع مربوط

لینک دادن به وب سایت های دیگر یک راه عالی برای ارائه ارزش به کاربران است. اغلب، لینک هابه کاربران کمک می کنند تا اطلاعات بیشتری کسب کنند، منابع شما را بررسی کنند و درک بهتری از ارتباط محتوای شما با سؤالاتی که دارند..

5. تصاویر خود را بهینه کنید

اگر چک لیست را به ترتیب دنبال می کنید، باید قبلاً یک افزونه فشرده سازی تصویر را نصب کرده باشید. اما چند بهینه سازی تصویر دیگر وجود دارد که باید بر اساس صفحه به صفحه انجام دهید:

نام گذاری تصاویر به صورت توصیفی از نام فایل های تصویری عمومی مانند IMG_875939.png یا Screenshot-2021-06-01 استفاده نکنید. از نام فایل های توصیفی مانند black-puppy.png یا eiffel-tower.jpg استفاده کنید.

متن جایگزین توصیفی را اضافه کنید. متن جایگزین، جایگزین تصویری در صفحه می شود که بارگذاری نشود. همچنین برای کسانی که از صفحه خوان استفاده می کنند مفید است.

6. نشانه گذاری طرحواره را برای قطعه های غنی اضافه کنید

نشانه گذاری طرحواره به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند. اما همچنین می تواند به طور چشمگیری بر نحوه نمایش صفحه شما در SERP تأثیر بگذارد.

نشانه گذاری طرحواره می تواند نرخ کلیک را افزایش دهد و ترافیک بیشتری را به وب سایت شما بیاورد.

اجرای آن آنقدرها هم فنی نیست. برای انجام این کار به راحتی از راهنمای نشانه گذاری Google یا تولید کننده نشانه گذاری Schema استفاده کنید.

7. لینک های داخلی اضافه کنید

لینک های داخلی به گوگل کمک می کنند تا بفهمد صفحه شما در مورد چیست. آنها همچنین به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کنند تا در وب سایت شما حرکت کنند.

قبلاً اهمیت لینک دادن به منابع داخلی و خارجی مرتبط در محتوای شما را توضیح دادیم. اما ارزش افزودن لینک های داخلی از سایر صفحات مرتبط را نیز دارد که هر زمان محتوای جدیدی منتشر می کنید.

در اینجا نحوه یافتن فرصت های لینک داخلی مرتبط آمده است:

 1. یک حساب رایگان Ahrefs Webmaster Tools ایجاد کنید
 2. وب سایت خود را با حسابرسی سایت بررسی کنید
 3. به گزارش فرصت های لینک بروید
 4. یک فیلتر «صفحه هدف» اضافه کنید و آن را با صفحه جدید خود تنظیم کنید
 5. هر جا که منطقی است لینک های داخلی را به آن صفحات اضافه کنید.

چک لیست لینک سازی

ساخت لینک یک کار بسیار مهم سئو است، به خصوص اگر می خواهید برای هر موارد رقابتی از راه دور رتبه بندی کنید. در این بخش، چند تاکتیک ساخت لینک آزمایش شده و آزمایش شده را پوشش خواهیم داد.

چک لیست لینک سازی

1. لینک های رقبای خود را تکرار کنید

اگر صفحه‌ای به چندین رقیب اشاره می‌کند و به آن لینک می‌دهد، اما شما نه، ممکن است لینکی ارزش دنبال کردن داشته باشد.

در اینجا نحوه یافتن این وب سایت ها آمده است:

 1. به Content Explorer بروید
 2. جستجو برای (“رقیب 1” و “رقیب 2”) -“نام تجاری شما”
 3. جستجو را بزنید
 4. تغییر وضعیت “یک صفحه در هر دامنه”

با این کار پایگاه داده ما با بیش از هفت میلیارد صفحه برای کسانی که هر دو رقبای شما را نام می برند جستجو می کند، اما نه شما. سپس این فقط یک مورد جستجو برای فرصت هایی است که ممکن است بتوانید لینکی دریافت کنید.

2.بک لینک ها برای همیشه دوام نمی آورند.

به عنوان مثال، اگر گزارش لینک های گم شده را در Ahrefs’ Site Explorer برای وبلاگ Ahrefs بررسی کنیم، صدها لینک از دست رفته را در 7 روز گذشته مشاهده می کنیم. این به هر دلیلی اتفاق می افتد. گاهی اوقات لینک ها برای همیشه رفته اند. مواقع دیگر امکان بازپس گیری آنها وجود دارد.

دوام بک لینک ها

3. منشن های بدون لینک را دنبال کنید

مردم گاهی اوقات نام تجاری شما را بدون لینک دادن به شما ذکر می کنند. اینها به عنوان نامهای نامرتبط شناخته می شوند. حالا، اگر بتوانید منشن های نامرتبط برای برندتان را به منشن های لینکی تبدیل کنید، جالب نیست؟

این کار را می کند و شما می توانید. فقط با نویسندگان تماس بگیرید و از آنها بخواهید که «متن را قابل کلیک کنند». از آنجا که آنها قبلاً با نام تجاری شما آشنا هستند، احتمال زیادی وجود دارد که با خوشحالی این تغییر را برای شما ایجاد کنند. با این حال، این سوال همچنان باقی می‌ماند: در مرحله اول چگونه می‌توانید نام‌های نامرتبط را پیدا کنید؟

4. پست های مهمان را منتشر کنید

وبلاگ نویسی مهمان جایی است که شما مقاله ای را در سایت دیگری در صنعت خود می نویسید و منتشر می کنید. اکثر مردم به نویسندگان مهمان اجازه می دهند از بیوگرافی نویسنده خود به وب سایت خود لینک دهند.

راه‌های زیادی برای یافتن فرصت‌های وبلاگ‌نویسی مهمان وجود دارد، اما یک روش ساده جستجوی سایت‌هایی است که قبلاً درباره موضوعات مرتبط نوشته‌اند. چرا؟ زیرا آن سایت ها احتمالاً به یک پست مهمان در مورد موضوعی مشابه علاقه مند هستند.

در اینجا نحوه یافتن این سایت ها آمده است:

 1. به Ahrefs Content Explorer بروید
 2. یک موضوع مرتبط را وارد کنید (به عنوان مثال، “تحقیق کلمات کلیدی”)
 3. از منوی کشویی “در عنوان” را انتخاب کنید
 4. “جستجو” را بزنید
 5. به تب “وب سایت ها” بروید

در اینجا باید 100 وب سایت برتر با بیشترین ترافیک ارگانیک از صفحات مربوط به موضوع خود را مشاهده کنید. لیست را بررسی کنید و به سایت های مرتبط مراجعه کنید.

5. صفحه های منابع زمین

صفحات منبع صفحاتی هستند که به منابعی در مورد یک موضوع لینک می دهند. می توانید صفحات منابع مرتبط را با استفاده از اپراتورهای جستجوی Google مانند:

 • intitle:resources inurl:resources.html
 • intitle:links inurl: resources.html
 • inurl:.com/resources
 • inurl:resources intitle:resources

به عنوان مثال، در اینجا یک صفحه منبع وجود دارد که منابع بازاریابی دیجیتال را فهرست می کند:

منطقی است که یک منبع سئو برای آن لیست ارائه کنید.

6. افرادی را پیدا کنید که به محتوای ضعیف لینک داده اند

اگر برای ایجاد بهترین محتوا در مورد یک موضوع تلاش کرده اید، باید تعداد بیشماری صفحه وجود داشته باشد که به خوبی صفحه شما نباشد.افرادی که به این صفحه ها لینک می دهند، بالقوه لینک عالی هستند. اگر URL پست را به Site Explorer متصل کنیم، می بینیم که لینک هایی از بیش از 1000 وب سایت دارد. چگونه پست های مشابه با بک لینک های زیاد را پیدا می کنید؟

این مراحل را دنبال کنید:

 1. به Content Explorer بروید
 2. موضوع خود را جستجو کنید (به عنوان مثال، کلمات کلیدی دم بلند)
 3. از منوی کشویی “در عنوان” را انتخاب کنید
 4. فیلتر برای صفحات با دامنه های ارجاع کننده زیاد (وب سایت های لینک دهنده)

سپس این فقط یک مورد برای یافتن یک دلیل قانع کننده است که چرا کسی باید به صفحه شما لینک دهد.

7. به افراد بیشتری در مورد محتوای خود بگویید

اگر افراد از وجود آن اطلاعی نداشته باشند، نمی توانند به آن لینک دهند. به همین دلیل است که باید آگاهانه تلاش کنید تا محتوای خود را به افراد مناسب بگویید. اما افراد «درست» چه کسانی هستند؟

آنها دو ویژگی دارند:

 • آنها به محتوای شما علاقه مند هستند
 • آنها قدرت لینک دادن به شما را دارند

با نحوه پیدا کردن افراد مناسب برای تماس در اینجا، و نحوه ارتباط با آنها با استفاده از این مشاوره ارتباطی آشنا شوید.

پایان

سئو یک فرآیند مداوم است و گنجاندن همه موارد مهم در یک چک لیست غیرممکن است. با این اوصاف، اگر به موارد چک لیست بالا بپردازید، به خوبی در مسیر خود به رتبه های بالاتر خواهید رسید. همچنین احتمالاً از رقبای خود در تمامی مراحل جلوتر خواهید بود. این تمام مواردی است که برای شما  اهمیت دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *