بهترین ابزار های آنالیز سئو سایت 2023

میتوان از بهترین ابزار های آنالیز سئو سایت به مواردی که در ادامه به آن میرسید اشاره کرد به طور کلی شما با ابزار های آنالیز سئو میتوانید به آنالیز کلی سایت خود برسید و راه سایت خود را برای دیده شدن بیشتر کاربران باز کنید.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرآیندی است که برای نشان دادن وب سایت و محتوای شما در نتایج جستجو و در لینک اول در گوگل و در دیگر موتور های  جستجو  Bing، DuckDuckGo، یاهو و …  با  ارسال افراد بیشتری به وب سایت شما انجام می شود.

در قلب خود، سئو یک استراتژی توزیع است که با هدف ارتباط وب سایت و محتوا با افرادی که به هر مواردی که شما در مورد آن صحبت می کنید علاقه مند هستند، انجام می شود. این یک تعریف کلی از سئو سایت است زیرا چندین جنبه مختلف از سئو وجود دارد، از تحقیقات کلمات کلیدی جدید گرفته تا تولید محتوا، ساخت لینک و …

سئوی فنی یا (Technical SEO) شامل بهینه سازی سمت سرور پشتی وب سایت شما است تا موتورهای جستجو را راحت تر بخزند و وب سایت شما را فهرست کند. این شامل مواردی مانند اطمینان از بارگیری سریع وب سایت شما، حذف تغییر مسیرها و کاربر پسندتر کردن سایت است.

سئوی درون صفحه یا (On-page SEO) شامل فرآیند ایجاد محتوا به طور کلی و بهینه سازی آنچه بازدیدکنندگان واقعاً در صفحه وب می بینند، با استفاده از کلمه های کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید و به همراه عبارات مرتبط است.

سئوی خارج یا (Off-page SEO) از صفحه شامل تلاش هایی مانند درخواست پیوند از سایر وب سایت ها به صفحات وب و محتوای شما است که به تقویت دامنه و اعتبار موضوع شما کمک می کند تا در صفحات نتایج برای کلمات کلیدی رقابتی ظاهر شوید.

ابزارهای آنالیز سئو سایت چگونه کار می کنند

سئو را می توان به روش های مختلفی انجام داد. شرکت‌های بزرگ ممکن است یک تیم کامل و هزینه‌های قابل توجهی را برای سئو سایت خود اختصاص داده باشند و همانطور به سئو و بازاریابی دیجیتال اختصاص داده باشند. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید بدون بودجه حرفه ای و غول پیکر از سئو سود ببرید.

یکی از راه‌های انجام این کار، استفاده از یکی از ابزارهای بی‌شمار موجود در بازار است که به درک آسان‌تر نحوه رتبه‌بندی محتوای خود کمک می‌کند.

بهترین ابزار آنالیز سئو

ابزارهای سئو بسته‌های مختلفی دارند، اما همه آنها برای دریافت داده‌ها از نتایج موتورهای جستجوی موجود و هضم آنها در بینش ساخته شده‌اند تا به شما کمک کنند محتوا را برای کلمات کلیدی انتخابی خود بهینه کنید که شامل:

نمایش داده‌های انبوه مانند حجم جستجوی ماهانه (MSV) و دشواری کلمه کلیدی (KD) در مورد کلمات کلیدی جداگانه که می‌تواند به اولویت‌بندی تلاش‌های شما کمک کند.

خزیدن در بک‌اند وب‌سایت و علامت‌گذاری مسائل فنی که می‌تواند به شانس رتبه‌بندی شما آسیب برساند.

جمع آوری جزئیات در مورد کلمات کلیدی سایت شما، رتبه بندی صفحه برای آن و موقعیتی که در صفحه نتایج موتور جستجوی فعلی (SERP) رتبه بندی می شود که به علاوه ردیابی آن رتبه بندی در طول زمان.

ابزار های آنالیز سئو سایت

تجزیه و تحلیل محتوایی که قبلاً برای یک کلمه کلیدی مشخص رتبه بندی می شود در اصل رقابت شما  و نشان دادن اعتبار دامنه هر وب سایت، نمایه بک لینک و موارد دیگر است.

ارائه پیشنهادهایی برای بهینه‌سازی روی صفحه مانند عبارت‌های مرتبط، مدت زمان محتوای شما، موضوعاتی که باید پوشش داده شود و موارد دیگر ممیزی و درجه بندی محتوایی که آن را ایجاد می کنید.

10 بهترین ابزار های آنالیز  سئو در سال 2023

همانطور که می بینید، بهترین ابزارهای سئو به شما کمک می کنند کلمات کلیدی را که باید دنبال کنید و بهترین رتبه را برای آنها تعیین کنید. با این حال، امروزه ابزارهای سئو زیادی در بازار وجود دارد و فیلتر کردن آنهایی که ارزش استفاده را دارند دشوار است.

برای کمک به آن، ما 10 بهترین ابزار سئو را – آزمایش شده، آزمایش شده و واقعاً ارزشمند – برای موارد مختلف به اشتراک میگذاریم.

Google Analytics و Google Search Console

 • سطح: مبتدی تا پیشرفته
 • قیمت: رایگان
 • بهترین برای: درک عملکرد سئو فعلی شما و اینکه گوگل چگونه وب سایت شما را می بیند

گوگل آنالیتیکس (GA) و کنسول جستجوی گوگل (GSC) ابزارهای اصلی سئو شما هستند. در حالی که هر دو می‌توانند برای باز کردن قفل عملکرد کامل کمی تمرین کنند، GA و GSC ابزارهای فوق‌العاده قدرتمند و کاملی هستند، مملو از داده‌های مستقیماً از منبع هستند که می‌توانند به شما در ردیابی رتبه‌بندی، نسبت دادن تبدیل و درآمد به محتوا، بازرسی SEO فنی شما کمک کنند. ، و بیشتر.

Clearscope

 • سطح: همه سطوح
 • قیمت: از 170 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: بهینه سازی محتوای خود برای کلمات کلیدی هدف

Clearscope یکی از سریع ترین ابزارهای سئو در حال رشد در بازار است. یکی از اولین‌ها در نوع خود، Clearscope اطمینان از اینکه محتوایی که ایجاد می‌کنید برای کلمه کلیدی مورد نظر شما بهینه شده است و بر اساس جزئیاتی مانند تعداد کلمات، چگالی کلمات کلیدی، کلیدواژه‌های طولانی مرتبط، بهترین شانس ممکن برای رتبه‌بندی مناسب را دارد، بسیار آسان می‌کند. و موضوعات، خوانایی، و بیشتر.

نکته: افزونه Clearscope را به Google Docs یا WordPress خود اضافه کنید تا فرآیند بهینه سازی را بیش از پیش ساده کنید.

Semrush

 • سطح: متوسط تا پیشرفته
 • قیمت: از 119.95 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: ویژگی های همه کاره SEO

semrush

Semrush یکی از گزینه‌های گران‌تر است، اما همچنین یکی از بهترین ابزارها برای ارتقاء سطح استراتژی سئو شما است. تقریباً همه چیز را می‌توانید با این ابزار انجام دهید – این ابزار برای سئوی خارج از صفحه مانند تجزیه و تحلیل بک لینک و یافتن لینک‌های شکسته، به عنوان یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی اکتشافی برای کلمات کلیدی مرتبط، جستجوگر رتبه، ابزار ردیابی، و راه‌حلی برای گزارش‌دهی معیارهای سئو عالی است.

Ahrefs

 • سطح: پیشرفته
 • قیمت: بسیاری از ابزارها به صورت رایگان در ظرفیت محدود در دسترس هستند. برنامه های پولی از 99 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: داده ها و تجزیه و تحلیل عمیق SEO

Ahrefs یکی دیگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل SEO است که داده های بسیار عمیق را تقویت می کند. این شرکت تعدادی ابزار رایگان SEO را به عنوان بخشی از محصول رایگان Webmaster Tools خود ارائه می دهد. یک جستجوگر بک لینک، تولیدکننده کلمات کلیدی برای کمک به شما در یافتن ایده‌های کلمه کلیدی (از جمله برای موتورهای جستجوی غیر از گوگل، مانند آمازون، یوتیوب و بینگ) و جستجوگر وب‌سایت برای کمک به تشخیص مشکلات فنی SEO مانند سرعت صفحه، توضیحات متا از دست رفته، مشکلات مربوط به نقشه سایت XML شما و موارد دیگر.

Moz

 • سطح: مبتدی تا متوسط
 • قیمت: طرح درجه شامل حداکثر 10 جستجو در ماه است. برنامه Moz Pro از 99 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: اولویت بندی استراتژی کلمه کلیدی خود

moz

Moz یکی از انتخاب های برتر ما برای مبتدیانی است که می خواهند ابزاری همه جانبه داشته باشند. در حالی که نرم افزارهای سئو مانند Ahrefs و Semrush دارای منحنی یادگیری تندتری هستند، Moz برای ساده سازی SEO ساخته شده است. این شامل بسیاری از ویژگی ها و معیارهای مشابه ابزارهای عمیق تر است، و همچنین معیارهایی (مانند امتیاز «اولویت») که برای قابل هضم کردن آن داده ها برای کسانی که متخصص سئو نیستند، طراحی شده است.

Surfer SEO

 • سطح: همه سطوح
 • قیمت: از 49 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: بهینه سازی محتوا با استفاده از هوش مصنوعی (AI)

Surfer SEO یک نرم‌افزار SEO متمرکز بر محتوا است که داده‌های جستجو را با هوش مصنوعی ترکیب می‌کند تا به شما در ساخت محتوایی که رتبه‌بندی می‌شود کمک کند. این ابزار شامل ویژگی هایی برای ایجاد خطوط کلی محتوا با هوش مصنوعی، انجام ممیزی سایت از محتوای شما و بهینه سازی محتوا در حین نوشتن است. به علاوه، افزونه Keyword Surfer Google Chrome به صورت رایگان در دسترس است. افزونه مرورگر روشی سبک برای مشاهده معیارهای سئو و پیشنهادات کلیدواژه در یک نگاه، بدون خروج از نتایج جستجوی گوگل، ارائه می دهد.

SE Ranking

 • سطح: همه سطوح
 • قیمت: از 49 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: سئو و پرداخت به ازای کلیک (PPC) در یک ابزار

se ronking

رتبه بندی SE یکی دیگر از ابزارهای همه کاره با ویژگی های قابل دسترسی برای ردیابی در زمان واقعی SEO و PPC (شامل معیارهایی مانند CPC)، تجزیه و تحلیل رقبا، و تحقیق در مورد کلمات کلیدی و عبارات جستجوی خاص است. این برنامه حتی یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی را ارائه می دهد، اگر شما نیز به دنبال یکی از آنها هستید. به علاوه، قیمت‌گذاری رتبه‌بندی SE حتی برای کسب‌وکارهای کوچک با کمبود نقدینگی قابل دسترسی است.

WooRank

 • سطح: متوسط تا پیشرفته
 • قیمت: از 79.99 دلار در ماه شروع می شود
 • بهترین برای: بهینه سازی چندین ویژگی دیجیتال

WooRank به بهینه سازی وب سایت از جمله SEO کمک می کند. ویژگی‌های بررسی وب‌سایت این برنامه باعث می‌شود تا ببینید که وب‌سایت شما چقدر بهینه است و فرصت‌هایی را برای بهبود رتبه‌بندی سایت و ترافیک ارگانیک شناسایی کنید. WooRank همچنین شامل ویژگی هایی برای تجزیه و تحلیل رقابتی، ردیاب رتبه و خزنده فنی SEO است.

Screaming Frog SEO Spider

 • سطح: پیشرفته
 • قیمت: نسخه رایگان محدود موجود است. نرم افزار پولی 209 دلار در سال است
 • بهترین برای: ممیزی فنی سئو

ابزار آنالیز سئو سایت

Screaming Frog’s SEO Spider یکی از محبوب ترین ابزارهای خزنده سئو است. این نرم افزار کل وب سایت شما را بررسی می کند و مسائلی را که می تواند به سئوی فنی سایت شما آسیب برساند، علامت گذاری می کند. این باعث می شود به سرعت به دنبال تغییر مسیرها، محتوای تکراری و لینک های شکسته بگردید. حتی می توانید برای بهینه سازی و به روز نگه داشتن سایت خود، بازرسی های منظم سئو را برنامه ریزی کنید.

SEOquake

 • سطح: متوسط
 • قیمت: رایگان
 • بهترین برای: جمع آوری سریع داده های SEO در مرورگر خود

SEOquake یک افزونه مرورگر سبک وزن است که تجزیه و تحلیل SEO را مستقیماً در نوار ابزار شما قرار می دهد. شما می توانید یک ممیزی SEO از هر سایتی (از جمله سایت خودتان) انجام دهید، تجزیه و تحلیل بک لینک را انجام دهید، و معیارهای سئو را در چندین دامنه مقایسه کنید. این ابزار بر روی داده های Semrush اجرا می شود و شامل برنامه های افزودنی برای گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و اج و همچنین برنامه هایی برای آیفون و آیپد است.

دیجیتال مارکتینگ سرو ارائه دهنده انوا خدمات سئو و طراحی سایت در کرج است برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت یا سئو سایت میتوانید با مشاورا ما تماس بگیرید.

نتیجه

قبل از انتخاب یک ابزار و غواصی در ابتدا، در مورد منابعی که می توانید برای تلاش های سئو خود متعهد کنید فکر کنید. این یک نوع بازاریابی نیست که آن را تنظیم کنید و فراموش کنید، زیرا چشم انداز جستجو همیشه تغییر می کند و Google همیشه هنگام تغییر الگوریتم به شما اطلاع نمی دهد. این بدان معناست که باید مرتباً بر رتبه‌بندی کلمات کلیدی خود نظارت داشته باشید و به روش‌های فعال برای تازه و بهینه نگه داشتن محتوای خود فکر کنید.

یک چیز دیگر که باید در نظر داشته باشید: محتوای با کیفیت مهم است، حتی اگر به طور مستقیم بر رتبه بندی جستجو تأثیر نداشته باشد. هر محتوایی که در جستجو رتبه‌بندی می‌شود به‌عنوان دریچه‌ای برای کسب‌وکار شما عمل می‌کند، بنابراین به جزئیات و تجربه کاربری که در اختیار آن بازدیدکنندگان قرار می‌دهید، از جمله عناصری مانند طراحی بصری توجه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *