بررسی بهترین ابزارهای مدیریت اینستاگرام

ابزارهای مدیریت اینستاگرام

یکی از نیازهای مهم برای ادمین های اینستاگرام، در اختیار داشتن ابزاری است که به مدیریت بهتر صفحات شبکه های اجتماعی کمک کند؛ در واقع ابزارهای مدیریت اینستاگرام به این جهت ایجاد شده اند که می توانند در اجرای استراتژی های شما کمک شایانی کنند. ابزارهای مدیریت اینستاگرام امروزه به یکی از نیازهای مدیران پیج برای بازاریابی محتوا و در نظر گرفتن استراتژی برای فعالیت خود تبدیل شده اند. با توجه به اینکه پتانسیل اینستاگرام برای برقراری ارتباط میان برندهای متفاوت و مخاطبان اختصاصی خود بیشتر شده است، به همین دلیل بعضی از شرکت ها برای مدیریت بهتر پیج های اینستاگرام، از ابزارهای خاصی استفاده می کنند تا شبکه های اجتماعی خود را بهتر مدیریت کنند. در ادامه با بهترین ابزارهای مدیریت پیج اینستاگرام آشنا خواهیم شد.

بهترین روش برای مدیریت پیج اینستاگرام

اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار به دنبال مدیریت پیج اینستاگرام خود هستید اما وقت کافی برای آن ندارید، بهتر است از ادمین های حرفه ای اینستاگرام کمک بگیرید یا به سراغ شرکت های دیجیتال مارکتینگ بروید و از خدمات آنها استفاده کنید؛ اهمیت مدیریت اصولی پیج های اینستاگرام از این جهت اهمیت دارد که بسیاری از برندها برای افزایش آگاهی مخاطبان، جذب و حفظ مخاطب و افزایش فروش و ترافیک به سایت، از شبکه های اجتماعی مختلفی مانند اینستاگرام استفاده می کنند. بهتر است با داشتن یک برنامه ریزی مشخص و از پیش تعیین شده، اینستاگرام خود را مدیریت کرده تا برند خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهید پس بهترین راه مراجعه کردن به شرکت های دیجیتال مارکتینگ برای دریافت خدمات مختلف آنها می باشد.

اگر به دنبال این هستید که با روش های بازاریابی در اینستاگرام، به جذب مخاطبان بیشتر در سایت خود کمک کنید، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله آموزش صفر تا صد بازاریابی در اینستاگرام می باشد.

معرفی ابزارهای مدیریت اینستاگرام

برای مدیریت پیج اینستاگرام ابزارهای متفاوتی وجود دارند که هر کدام از آنها خصوصیات و مزایا خاص خودشان را داشته و برای انجام کار به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه برخی از این ابزارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

Grum، یکی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام

ابزار Grum که برای مدیریت اینستا کاربرد دارد، مشابه ابزار Hootsuite می باشد که برای مدیریت شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر تمرکز این ابزار بر روی اینستاگرام است که اگر بیشتر فعالیت شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام باشد، این ابزار می تواند برای تولید محتوا مورد نظر شما مورد استفاده قرار گیرد. از جمله قابلیت های ابزار مدیریت شبکه Grum این است که بدون نیاز به تایید دوباره، در تاریخ از قبل تعیین شده در صفحه مورد نظر منتشر می کند؛ همچنین یکی دیگر از قابلیت های ابزار Grum این است که شما می توانید اولین کامنت پست را به خودتان اختصاصا دهید؛ برای مثال، به جای قرار دادن هشتگ ها در کپشن، با استفاده از این قابلیت Grum می توانید در کامنت اول که به خودتان اختصاص دارد اقدام به هشتگ گذاری نمایید.

ابزارهای اینستاگرام

ابزار مدیریت اینستاگرام Hashtracking

یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام، بررسی و آنالیز دقیق رفتار کاربران و اطلاعات صفحه خود می باشد؛ همچنین ابزار Hashtracking می تواند به شما در این زمینه کمک کند تا با بررسی و تحلیل عملکرد محتوای تولید شده، مسیر پیشرفت را برای شما هموار کرده و اطلاعات دقیقی را به شما ارائه دهد. Hashtracking یکی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام می باشد که از جمله قابلیت های جدید آن، اضافه شدن بخشی تحت عنوان Color Tracking می باشد که با استفاده از آن می توانید نتایج حاصل از تحلیل داده های هر پست اینستاگرامی را بر اساس ترکیب رنگی که دارد مورد بررسی قرار دهید.

ابزار مدیریت اینستاگرام

Boost ابزاری برای مدیریت اینستاگرام

امروزه اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی معروف برای تبلیغات و معرفی برند شما به مخاطبان هدف می باشد. یکی از معایبی اینستاگرام این است که شما نمی توانید آدرس سایت خود را در کپشن پست ها درج کنید تا مخاطبان با کلیک بر روی آن وارد سایت شما شوند و اینکار را تنها در بیو صفحه می توانید قرار دهید؛ یکی از قابلیت های ابزارهای مدیریت اینستاگرام Boost، این است که می توانید مشتریان خود را به سمت خرید محصول مورد نظر هدایت کنید و هنگامی که این ابزار را بر روی اکانت خود فعال می کنید، مخاطبان شما می توانند با کامنت گذاشتن یا ارسال یک هشتگ به خصوص که شما برای محصول خود معرفی کرده اید، مستقیما ا از شما خرید کنند.

Lightroom ابزاری برای مدیریت اینستاگرام

اگر تمایل دارید تا یک پیج حرفه ای در اینستاگرام داشته باشید و عکس های با کیفیت تولید کنید، ابزار Adobe Lightroom CC می تواند به شما در ویرایش عکس ها کمک کند. با استفاده از lightroom می توانید لوگو عکس ها را حذف کنید و تصاویر زمینه را با استایل برندتان هماهنگ کنید. لازم به ذکر است که طیف گسترده ای از ابزارها می توانند برای ویرایش کردن عکس های شما کمک کننده باشند که Lightroom یکی از آنهاست که از این برنامه می توانید در مک، ویندوز، اندروید و آی او اس استفاده کنید.

بهترین ابزارهای مدیریت پیج اینستاگرام

ابزار مدیریت اینستاگرام Snapseed

یکی از بهترین و محبوب ترین ابزارها برای مدیریت اینستاگرام، Snapseed می باشد که این برنامه توسط گوگل توسعه یافته و یک برنامه رایگان و حرفه ای برای ویرایش عکس ها می باشد که کاربردهای متفاوت و آسانی را به شما ارائه می دهد؛ همچنین این برنامه برای کاربرانی که قصد ویرایش عکس در موبایل را دارند، بسیار مناسب است. با استفاده از این برنامه قدر خواهید بود تا افکت های بی نظیری را روی عکس های خود اعمال کنید. هدف اصلی شرکت گوگل از ارائه این سرویس، هدف قرار دادن کاربران حرفه ای تر عکاسی می باشد و آن را به کسانی که دوست دارند بر روی عکس های خود تغییرات حرفه ای ایجاد کنند مناسب می باشد.

بهترین ابزار اینستاگرام

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی StoryArt

با توجه به اینکه اینستاگرام روزبه روز در حال گسترش می باشد و امکان تعامل بیشتر با کاربران با استفاده از انتشار پست و استوری در اینستاگرام فراهم است، استفاده از ابزارهای متنوع برای جذاب کردن هر چه بیشتر محتوای تولید شده در اینستاگرام، می تواند در جذب بیشتر کاربران موثر باشد. یکی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام، StoryArt می باشد و همانطور که از نامش پیداست، یک اپلیکیشن برای ویرایش کردن استوری های اینستاگرام می باشد. این ابزار با در اختیار گذاشتن امکانات و ابزارهای متنوع، این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا با دسترسی به آنها، در کمترین زمان ممکن اقدام به طراحی استوری های حرفه ای بپردازند. هنگامی که از ابزار StoryArt برای ویرایش عکس های خود استفاده می کنید، دیگر به سایر ابزارهای ویرایشی نیازی نخواهید داشت چرا که این ابزار انواع مختلفی از قابلیت ها را برای شما فراهم خواهد نمود.

بهترین ابزارهای مدیریت اینستاگرام

ابزار Instagram Insight برای مدیریت اینستاگرام

برای موفقیت در پیج های بیزینسی و جذب مخاطبان بیشتر، نیازمند مدیریت اصولی اینستاگرام هستید که برای اینکار باید رفتار کاربر و نیازهای او را شناسایی کنید. یکی از بخش های اینستاگرام که برای مدیریت شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد، بخش Insight اینستا می باشد. با وارد شدن به بخش Instagram Insight، می توانید رفتار کاربران خود را آنالیز کنید و از زمان حضور آنها مطلع شوید. این بخش از اینستاگرام که جزو یکی از ابزارهای کاربردی برای مدیریت پیج می باشد، اطلاعات لازم و ضروری را در اختیار شما قرار می دهد. نرخ مشارکت، میزان علاقه مندی کاربران، تعداد لایک های پست، مقدار اشتراک گذاری پست ها از جمله کاربردهای این ابزار می باشد.

ابزارهای مدیریت اینستاگرام 2022

Boomerang یکی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام

یکی از ابزارهایی که خود اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده است، boomerang می باشد که یکی از قابلیت های اینستاگرام می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید فیلم هایی با مدت زمان کم تولید کنید که بیشتر شبیه به عکس های متحرک می باشند. این قابلیت یکی از ابزارهایی است که می توانید برای مدیریت اینستاگرام مورد استفاده قرار دهید.

ابزارهای مدیریت پیج اینستاگرام

Instagram Business Blog، یکی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام

برای مدیریت پیج های اینستاگرامی، باید همواره بروز باشید تا از آپدیت های جدید اینستاگرام مطلع شوید. اینستاگرام یکی از برنامه هایی است که همواره آپدیت می شود به همین دلیل اطلاع از آخرین بروز رسانی های آن می تواند به شما کمک کند تا از قابلیت های جدید آن در جهت ارتقا پیج خود استفاده کنید. Instagram Business Blog یکی از بخش های اینستا می باشد که برای صاحبان کسب و کار این امکان را فراهم می کند تا با مطالعه مقالات این بخش، از آخرین تغییرات این شبکه اجتماعی با خبر شوند و در میدان رقابت با سایر رقبا پیشتاز باشند.

ابزار Canva برای مدیریت اینستاگرام

یکی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام Canva می باشد که شامل هزاران الگو و قالب برای ساخت استوری و پست های اینستاگرامی می باشد. اگر شما به عنوان ادمین یا صاحب یک پیج اینستاگرامی به دنبال یک برنامه برای ساخت تصاویر جذاب و اینفوگرافیک هستید، Canva می تواند بهترین گزینه باشد که متناسب با سلیقه و حوزه کاری خود می توانید از این قالب ها استفاده کنید.

ابزارهای کاربردی برای مدیریت پیج اینستاگرام

جمع بندی

در این مقاله با انواع ابزارها برای مدیریت اینستاگرام آشنا شدیم که شما می توانید متناسب با کسب و کارتان و برای بهبود عملکردتان در مقایسه با رقبا، از آنها استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای متنوعی که برای مدیریت اینستاگرام وجود دارد می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید؛ همچنین با استفاده از این ابزارها قادر خواهید بود که برای روز های آینده خود نیز برنامه ریزی داشته و بدون اینکه نیاز به حضور مداوم در این شبکه ها داشته باشید، می توانید با استفاده از این ابزارها، به راحتی پیج خود را مدیریت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *