قابلیت Collab در اینستاگرام

احتمالا در بعضی از پیج های اینستاگرام دیده باشید که برخی از پست ها نام 2 نفر در کنار آنها قرار گرفته اند. یا اینکه دو نفر یک پست را در اینستاگرام منتشر کرده اند. با استفاده از ویژگی Collab در اینستاگرام که به تازگی به این اپلیکیشن اضافه شده، می توان در اینستاگرام پست های مشترک را ایجاد و منتشر کرد. قابلیت Collab اینستاگرام در جدیدترین آپدیت آن منتشر شده است و در صورتی که میخواهید به آن دسترسی داشته باشید باید نرم افزار خود را به روز رسانی کنید.

ویژگی جدید «Collab» اینستاگرام چیست؟

Vishal Shah معاون محصول اینستاگرام به تازگی این ویژگی را معرفی کرد. واژه Collab مخفف collaboration است. او گفته که همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات، بخش بزرگی از فعالیت بسیاری از کاربران است. برای آزمایش این فرایند نیز بر روی قابلیت Collab کار شده است که افراد می توانند با استفاده از آن در Feed Posts و Reels مشارکت داشته باشند.

ویژگی Collab

آیا ویژگی Collab لایک و کامنت های دو حساب را ترکیب می کند؟

در نظر داشته باشید که با استفاده از این قابلیت یک پست در دو حساب اینستاگرام ظاهر می شود. اما سوالی که اینجا به وجود می آید این است که تکلیف لایک ها و کامنت ها به چه شکل است ؟

در این نوع از پست، هم لایک ها و هم کامنت های هر دو اکانت را در خود جای میدهد، بنابراین می تواند لایک و کامنت بیشتری نسبت به پست های تک نفره داشته باشد.

قرار دادن پست مشترک اینستاگرام با Collab

این ویژگی در حال حاضر در بریتانیا و هند در حال آزمایش است و ممکن است همه افراد در بریتانیا و هند آن را نداشته باشند. گاهی اوقات اینستاگرام قابلیت های جدید را تنها برای برخی از اکانت ها فعال می کند و گاهی برای تمامی افراد یک کشور این کار را انجام میدهد. البته برای قابلیت Collab اینستاگرام هیچ اطلاعات بیشتری در مورد نحوه انتشار در دسترس نیست.

 

اگر در یکی از کشور های هند و بریتانیا هستید و قابلیت Collab در اینستاگرام شما فعال نشده است، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد نرم افزار App Store / Google Play شوید
 • Instagram را جستجو کنید
 • در صورت وجود کلید دکمه به روز رسانی، بر روی آن کلیک کنید

بعد از به روز رسانی، بررسی کنید که آیا قابلیت Collab به اینستاگرام شما اضافه شده یا خیر.

در صورتی که بعد از به روز رسانی نرم افزار هنوز به قابلیت جدید اینستاگرام دسترسی ندارید، باید منتظر باشید که این قابلیت برای افراد بیشتری ارائه شود.

ویژگی جدید کولب اینستاگرام

تفاوت Collab با منشن کردن چیست؟

با منشن کردن، کاربران باید بر روی عکس ضربه بزنند تا افرادی که منشن شده اند را مشاهده کنند و فالوور های افرادی که منشن کرده اید، احتمالا هیچ گاه پست شما را نخواهند دید، مگر اینکه فرد منشن شده پست مورد نظر را در استوری به اشتراک بگذارد. با اینکه همان کاربرد را دارد اما با قابلیت Collab متفاوت است.

با این حال در قابلیت کولب Collab نام کاربری حساب ها در بالا یا در کنار عنوان به نمایش در می آید (حتی در اکانت فرد دیگر). این قابلیت پتانسیل افزایش دنبال کننده را برای شما به دنبال دارد زیرا کاربران فرد دیگر به صورت مستقیم آی دی شما را مشاهده خواهند کرد.

آیا باید از ویژگی “Collab” استفاده کنید؟

اگر میخواهید یک پست مشترک را در دو حساب اینستاگرام منتشر کنید، بهترین راه استفاده از قابلیت Collab در اینستاگرام می باشد. در صورتی که مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ادمین حرفه ای سپرده باشید برای اهداف زیر از این قابلیت استفاده خواهد شد:

 • همکاری با برند های تاثیر گذار
 • برای ارسال پست شما در پیج های معتبر
 • همکاری بین اینفلوئنسر ها برای رشد بیشتر دنبال کنندگان
 • به اشتراک گذاری تصاویر از دوستان و خانواده در اینستاگرام

آیا Collab در Reels اینستاگرام کار می کند؟

بله، شما می توانید از قابلیت Collab در اینستاگرام برای Reels هم استفاده کنید. زمانی که با یک برند یا یک اینستاگرامر دیگر همکاری دارید، می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

چگونه یک پست را در دو اکانت اینستاگرام قرار دهید؟

در صورتی که می خواهید یک پست را در دو اکانت اینستاگرام قرار دهید باید از قابلیت Collab کولب اینستاگرام استفاده کنید. البته این ویژگی با نام “Invite Collaborator” در نرم افزار وجود دارد و نحوه انجام آن به صورت زیر است:

 • یک پست در اینستاگرام آپلود کنید
 • گزینه “tag people” را انتخاب کنید
 • “Invite Collaborator”
 • نام کاربری شخص / برند دیگر را تایپ کنید
 • پست
 • این پست در شبکه بندی پروفایل شما ظاهر می شود
 • همچنین فردی که آن با آن پست مشترک گذاشته اید، اعلانی را دریافت خواهد کرد و در صورت پذیرش این اعلان، پست مورد نظر در اکانت شخص قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *