ارتقا رتبه سایت

ارتقای رتبه سایت به دستان متخصص سئو انجام میشود. متخصص سئو با بهینه سازی موتور های جستو جو و دانستن اصول سئو باعث ارتقا رتبه سایت شما میشود که باعث بازدید بیشتر کاربران میشود. حال با خود میپرسیم که ارتقا رتبه سایت چه فوایدی دارد؟ در ادامه به تمامی موارد میپردازیم.

 • پیدا کردن اطلاعاتی که در وب سایت خود منتشر می کنید (محتوای وب)
 • وب سایت خود را در برابر وب سایت های مشابه رتبه بندی کنید.

موتورهای جستجو سعی می کنند مرتبط ترین محتوای وب را برای مطابقت با عبارت جستجوی کاربر پیدا کنند. شما می‌توانید با درک این که چگونه سایت خود را در رتبه‌بندی بهتر در برابر عبارات جستجو کمک کنید:

 • مشتریان محصولات و خدمات شما را جستجو می کنند
 • موتورهای جستجو تصمیم می گیرند که کدام محتوا مرتبط تر است.
 • انجام این مراحل می تواند به بهبود سئوی وب سایت شما کمک کند.

ترفند های ارتقا رتبه سایت

ترفند های ارتقا رتبه سایت بسیار زیاد است ولی در این مقاله ما به اساسی ترین و بهترین روش های ارتقای رتبه سایت میپردازیم.در ادامه مقاله با انواع این روش ها آشنا میشوید.

1. مشتریان آنلاین خود را درک کنید

مانند بازاریابی سنتی، بهبود سئوی وب سایت شما با درک نحوه رفتار مشتریان شروع می شود. برای مثال، در نظر بگیرید که چگونه ممکن است یک فرد شروع به جستجوی یک محصول یا خدمات کند.

 • آگاهی: مشتری از مشکلی که نیاز به رفع آن دارد آگاه است و شروع به جستجوی راه حل های بالقوه با استفاده از عبارات جستجوی گسترده می کند. به عنوان مثال، “شیر چکه”.
 • توجه: مشتری مشکل خود را درک می کند و اکنون به دنبال راه حل هایی است که به بهترین وجه نیازهای او را برآورده کند. آنها ممکن است شروع به استفاده از کلمات کلیدی جستجو کنند که شامل مکان، ویژگی محصول یا نوع محصول است. به عنوان مثال، “لوله کش در تاونزویل”.
 • خرید: مشتری آماده خرید است و به طور کلی می داند که از چه کسی خرید خواهد کرد. آنها اغلب مستقیماً ارائه دهنده خدمات را جستجو می کنند. به عنوان مثال، ‘ABCPlumbing’.

درک رفتار جستجوی مشتریانتان به شما کمک می کند تا ایده ای داشته باشید که کدام کلمات کلیدی را در محتوای وب خود هدف قرار دهید.

2. از کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید

سئو سایت

کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که مشتری هنگام جستجو از آنها استفاده می کند. به عنوان مثال، “گل آنلاین” و “از کجا گل آنلاین بخرم” هر دو به عنوان کلیدواژه در نظر گرفته می شوند.

تطبیق کلمات کلیدی مورد استفاده در وب سایت شما با کلماتی که مشتریان هنگام جستجوی شما به کار میبرند، بخش مهمی از سئو است. کلمات کلیدی یا عبارات محبوب را به وب سایت خود اضافه کنید. از این کلمات در عنوان صفحه، محتوای صفحه یا حتی به عنوان نام فایل های تصویری در صفحه خود استفاده کنید.

از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار، خدمات یا مکان شما استفاده کنید. می توانید از هر عبارتی که مشتری جستجو می کند به عنوان کلمه یا عبارت استفاده کنید.

نکته: مراقب باشید از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید. این می تواند تاثیر منفی بر تلاش های سئوی شما داشته باشد. مطمئن شوید که محتوای شما همچنان به طور طبیعی خوانده می شود.

3. محتوای صفحه خود را اغلب به روز کنید

به روز رسانی محتوای وب سایت خود به طور منظم موتورهای جستجو را تشویق می کند تا بیشتر از وب سایت شما بازدید کنند. هرچه بیشتر بازدید کنند، سریعتر می توانند محتوای جدید را در وب سایت شما کشف کنند. همچنین ممکن است برخی از مزایای رتبه بندی را مشاهده کنید.

نمونه هایی از تولید محتوا جدیدی که می توانید اضافه کنید عبارتند از:

 • اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات جدیدی که می فروشید.
 • داستان های موفقیت مشتری.
 • ویدیوها یا داستان هایی در مورد محصولات یا خدمات شما.
 • اخبار مربوط به کسب و کار، محصولات یا خدمات شما.

به روز رسانی محتوای وب سایت

همچنین مهم است که صفحات محتوای وب موجود خود را حداقل هر 6 ماه یکبار بررسی کنید و محتوایی را که دیگر مرتبط نیستند حذف کنید.

4. ارجاعات را از وب سایت های دیگر به دست آورید

هنگام رتبه‌بندی صفحات وب، موتورهای جستجو به وب‌سایت‌های دیگر نگاه می‌کنند که به صفحه شما و به طور کلی وب‌سایت شما پیوند داده شده یا به آن اشاره می‌کنند. برای موتورهای جستجو، ارجاع‌ها از وب‌سایت‌های خارجی رای اعتماد به صحت، مرتبط بودن و مفید بودن محتوای شماست.

با این حال، همه ارجاعات به طور مساوی وزن داده نمی شوند. ارجاع از وب سایت های بسیار معتبر وزن بیشتری نسبت به سایت های کمتر معتبر دارد. هر چه تعداد مراجعات شما از وب سایت های معتبر بیشتر باشد، وب سایت شما رتبه بهتری خواهد داشت.

5. از متا تگ ها در محتوای خود استفاده کنید

متا تگ ها قطعاتی از محتوای کدنویسی وب سایت شما هستند که در صفحه وب شما نمایش داده نمی شوند. این برچسب ها به موتورهای جستجو و مرورگرها اطلاعات بیشتری در مورد محتوای صفحه و محتوای شما می گویند. نمونه هایی از متا تگ ها عبارتند از:

 • توضیحات متا: شرحی از آنچه صفحه شما در مورد آن است
 • عنوان: عنوان صفحه شما که در برگه مرورگر نمایش داده می شود
 • متن جایگزین: در رسانه هایی مانند تصاویر به عنوان متن جایگزین رسانه برچسب گذاری شده است.

استفادهه از متا تگ

موتورهای جستجو گاهی اوقات از توضیحات متا شما در نتایج جستجویی که نمایش می دهند نیز استفاده می کنند و این باعث کمک به سئو سایت شما میشود.

6. در مورد آخرین تکنیک های سئو به روز باشید

موتورهای جستجو می توانند نحوه استفاده از محتوای وب (از جمله متا تگ ها) را برای رتبه بندی وب سایت ها و تولید نتایج جستجو تغییر دهند. برای حفظ رتبه سایت خود، مطمئن شوید که:

 • در مورد آنچه که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی صفحات وب به آن اهمیت می دهند، به روز باشید.
 • به دنبال کلمات کلیدی جدید مرتبط با محصولات و خدمات خود باشید.
 • در مورد رفتارها و فناوری های جستجوی جدید (مانند استفاده از جستجوی صوتی یا جستجوی تصویر) به روز باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *