چگونه سئو کنیم؟

یکی از سوالاتی که افرادی مبتدی از ما پرسیده اند در مورد سئو سایت است.

  • چگونه سئو کنیم؟
  • چطور سئو کنیم؟
  • چطور سایت را سئو کنیم؟

این موارد سوالات رایجی هستند که معمولا افراد قبل از شروع سئو کردن میپرسند. اما واقعا چگونه سئو سایت را انجام دهید و در کوتاه ترین زمان به رتبه های مناسب برسیم. واقعیت این است که سئو یک فرایند بسیار پیچیده می باشد که پروسه های مختلفی را در خود جای داده است. حتی ممکن است یک کارشناس سئو نیز به صورت کامل نتواند فعالیت های سئو یک سایت را انجام دهد و نیاز به کمک یک تیم داشته باشد.

البته روش های مبتدی نیز برای سئو کردن وجود دارد که در اینجا قرار است این موارد را مورد بررسی قرار دهیم. در نظر داشته باشید که روش های ذکر شده با اینکه مبتدی به شمار می رود، اما در صورت درست انجام دادن، به راحتی می توانند شما را به صفحه اول گوگل و دیگر موتور های جستجو بیاورند. اما در صورتی که نیاز داشتید به رتبه های اول بیاید چطور؟

در این صورت می توانید از خدمات سئو در کرج که توسط مجموعه سئو ارائه شده است، استفاده کنید.

پنج تکنیک برای سئو کردن سایت

این پیشنهادات را دنبال کنید تا بهینه سازی موتور جستجو (SEO) سایت خود را بهبود ببخشید و ببینید که وب سایت شما در رتبه های بالای نتایج موتورهای جستجو قرار می گیرد.

نحوه سئو کردن

تولید محتوای با کیفیت انجام دهید

محتوای معتبر و باکیفیت، محرک اول برای رتبه بندی موتورهای جستجو است و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد. این امر به ویژه در هنگام انجام بازاریابی با سئو صادق است. محتوای با کیفیتی که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد می شود، ترافیک سایت را افزایش می دهد، که اعتبار و ارتباط سایت شما را بهبود می بخشد. مهارت های وبلاگ نویسی خود را به خوبی تنظیم کنید و خود را به عنوان یک مرجع در موضوعی که در مورد آن می نویسید معرفی کنید. در اصل تولید محتوا یکی از ساده ترین روش ها برای سئو کردن سایت است.

البته باید در نظر داشته باشید که صرفا تولید محتوای روزنامه وار برای سئو سایت شما مفید نیست و باید محتوای تولید شده با استاندارد های سئو سازگاری داشته باشد. در مقاله آموزش سئو محتوای متنی به صورت کامل در مورد بهینه سازی محتوای سایت اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار داده ایم.

کلمه کلیدی محتوا

یک عبارت کلیدی خاص را برای هر صفحه محتوایی معتبر در وب سایت خود شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می‌تواند آن صفحه خاص را با عبارات جستجویی مانند:

چگونه سئو سایت را انجام دهیم

  • چگونه سئو کنیم؟
  • نحوه سئو کردن سایت
  • چطور سایت را سئو کنیم؟
  • چگونه سئو سایت را انجام دهیم؟

این کلمات، کلماتی هستند که با جستجوی آنها می توانید مقاله مورد نظر را یافت کنید.

کلمات کلیدی LSI را در نظر بگیرید

دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو برای عبارات کلیدی چندگانه برای یک صفحه وب بسیار دشوار است. مگر اینکه این عبارات بسیار مشابه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای «شغل مهندسی زیست پزشکی» و هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» در موتور های جستجو رتبه بگیرید. رتبه بندی برای “امور دانشجویی” و “ریاست دانشجویان” یا “تبعیض جنسیتی” و “رویه های گزارش خشونت” با یک صفحه بعید است. چون کلمات مورد نظر تفاوت های زیادی با هم دارند.

چطور سایت را سئو کنیم

اگر می خواهید در وب سایت خود برای عبارات چند کلمه کلیدی رتبه دریافت کنید، باید برای هر عبارت کلیدی مورد نظر خود یک صفحه جداگانه ایجاد کنید. که محتوای مورد نظرتان در آن قرار داشته باشد.

قرار دادن کلمات کلیدی

هنگامی که عبارت کلیدی شما برای یک صفحه مشخص انتخاب شد، به این سؤالات توجه کنید:

  • آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلید واژه در آدرس URL صفحه استفاده کنم؟
  • آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنم؟
  • آیا می توانم بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه را در عنوان صفحه و عنوان فرعی استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سوالات میتواند رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. هر چند باید این کار را طبیعی و به شکلی کاربر پسند انجام دهید. به عنوان مثال، شما نمی خواهید کلمه “مهندسی” سه بار یا بیشتر در URL نشان داده شود یا عبارت نورهای شمالی در عنوان صفحه و همچنین هر عنوان تکرار شود. خوانایی و قابلیت استفاده همچنان بر بهینه سازی موتورهای جستجو برتری دارد.

نحوه سئو کردن محتوا

فراتر از URL صفحه، عنوان و هدر ها، محتوا بیشترین تاثیر را در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد. عبارت کلیدواژه خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید، یک یا دو بار در پاراگراف های آغازین و پایانی، و دو تا چهار بار دیگر در طول محتوای باقی مانده، تکرار را انجام دهید. لینک سازی استراتژیک به منابع مرتبط و اطلاعات اضافی هم در وب سایت سازمان شما و هم حتی به وب سایت های دیگر مفید.

چطور سئو کنیم

فراموش نکنید که برای برجسته کردن عبارات کلیدی، از تگ های برجسته، مورب، عنوان (به ویژه H1) و سایر تگ های تاکیدی استفاده کنید. اما در این کار زیاده روی نکنید. شما همچنان می خواهید که زبان و سبک نوشتاری محتوا به طور طبیعی خوانده شود. هرگز نوشتن خوب را فدای سئو نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته می شود نه برای موتور جستجو.

محتوای خود را به طور منظم به روز کنید

احتمالاً متوجه شده اید که ما نسبت به محتوا احساس بسیار قوی داریم. موتورهای جستجو نیز این کار را انجام می دهند. محتوایی که به طور مرتب به روز می شود به عنوان یکی از بهترین شاخص های مرتبط بودن سایت در نظر گرفته می شود، بنابراین بهتر است که آن را آپدیت نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه زمان بندی مشخص (مثلاً ماهی یک بار) بررسی کنید و در صورت نیاز به روز رسانی کنید.

وبلاگ نویسی

نوشتن محتوای اضافی، غنی از عبارات کلیدی، در وبلاگ خبری دپارتمان شما همچنین می تواند باعث بهبود سئو سایت شما شود. پست‌های وبلاگ حتی می‌توانند به‌روزرسانی‌های کوتاه‌ تری در مورد موضوعات خاصی باشند که شما هدف آن هستید. هنگامی که به خواننده کمک می کند تصویر بهتر یا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه دهد، صفحات وب CMS مرتبط و پست های وبلاگ خود را به هم متصل کنید. با این کار می توانید لینک سازی داخلی برای وب سایت خود انجام دهید.

استفاده از متا دیتا (Metadata)

هنگام طراحی وب سایت خود، هر صفحه حاوی یک فاصله بین تگ هایبرای درج متادیتا یا اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه شما است. اگر یک سایت CMS دارید که در اصل توسط تیم متخصص طراحی شده است، این داده ها از قبل برای شما جمع آوری شده اند. با این حال، بررسی و به روز رسانی متادیتا برای شما مهم می باشد، زیرا سایت شما در طول زمان تغییر می کند.

استفاده از تگ عنوان (متا تایتل)

ابرداده عنوان مسئول عناوین صفحه نمایش داده شده در بالای پنجره مرورگر و به عنوان عنوان در نتایج موتورهای جستجو است. این مهم ترین متادیتا در صفحه شما است.

برای کسانی که دارای وب سایت CMS هستند، تیم توسعه یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان متا برای هر صفحه وب بر اساس عنوان صفحه شما ایجاد کرده است. این امر بر اهمیت استفاده از عناوین صفحه‌های ساخته شده و غنی از عبارات کلیدی می‌افزاید.

توضیحات متا (متا دیسکریپشن)

متا توضیحات، توضیحات متنی است که مرورگر ممکن است در بازگشت جستجوی صفحه شما استفاده کند. آن را به عنوان نمایشگر پنجره سایت خود در نظر بگیرید. توصیفی مختصر و جذاب از آنچه در داخل صفحه وجود دارد، با هدف تشویق افراد به ورود. یک متا دیسکریپشن خوب معمولاً شامل دو جمله کامل است. موتورهای جستجو ممکن است همیشه از توضیحات متا شما استفاده نکنند، اما مهم است که این گزینه را به آنها بدهید تا صفحه مورد نظر از سایت را سئو کنید.

لینک سازی خارجی انجام دهید

یک صفحه وب غنی از محتوا، معتبر، بی‌طرفانه و به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا در مورد آنچه که به آن علاقه دارند بیشتر بیاموزند، به احتمال زیاد لینک‌هایی را از وب‌سایت‌های دیگر جذب می‌کند که بهبود سئو را نیز به دنبال دارد. زمانی که سایت های دیگر به سایت شما لینک می دهند، اعتبار وب سایت شما افزایش پیدا می کند و این افزایش اعتبار باعث افزایش رتبه های سایت شما خواهد شد.

با افزودن لینک های مرتبط در متن، اعتبار خود را بهبود می بخشید. به جای داشتن پیوندهای “اینجا کلیک کنید”، سعی کنید نام مقصد را بنویسید. “اینجا را کلیک کنید” هیچ ارزش موتور جستجویی فراتر از URL پیوست شده ندارد، در حالی که “چگونه سئو کنیم؟” سرشار از کلمات کلیدی است و رتبه بندی موتور جستجوی شما و همچنین رتبه بندی صفحه ای را که به آن پیوند می دهید بهبود می بخشد. همیشه با پیوند دادن کلمات کلیدی از پیوندهای توصیفی استفاده کنید. این نه تنها باعث بهتر شدن سئو سایت می شود، بلکه به خوانندگان شما، از جمله کسانی که دارای معلولیت هستند یا کسانی که از صفحه خوان استفاده می کنند، ارزش می دهد.

از تگ های alt استفاده کنید

همیشه تصویر و رسانه ویدیویی خود را با استفاده از تگ های alt یا توضیحات متنی جایگزین توصیف کنید. آنها به موتورهای جستجو اجازه می دهند صفحه شما را پیدا کنند، که بسیار مهم است به خصوص برای کسانی که از مرورگرهای متنی یا صفحه خوان استفاده می کنند، این موضوع اهمیت خواهد داشت.

به صورت کلی برای سئو کردن سایت باید فعالیت های مختلفی را انجام دهید. اگر چگونه سئو سایت را انجام دهیم؟ سوال شما هم بوده، احتمالا مقدار زیادی از پاسخ خود را در اینجا دریافت کرده باشید، اما در صورتی که می خواهید به صورت عمیق تر به موضوع نگاه کنید، بهتر است تا هم کدام از عنوان های این مطلب را در گوگل جستجو کنید و درباره آنها بیشتر مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *