آموزش ساخت سایت رایگان با گوگل (google site)

شما می توانید یک Google سایت را برای استفاده شخصی یا تجاری به سادگی با رفتن به وب سایت Google Sites ایجاد کنید. هنگامی که Google سایت خود را ایجاد می کنید، الگوهایی به شما ارائه می شود که به شما کمک می کند تا سایت خود را زنده کنید، حتی اگر فاقد مهارت های ساخت وب باشید. قبل از اینکه سایت Google را منتشر کنید، از شما خواسته می شود که URL آن را انتخاب کنید، یا نشانی اینترنتی را وارد کنید که از قبل مالک آن هستید.

اگر کسب‌وکاری را اداره می‌کنید و می‌خواهید کار خود را تبلیغ کنید، به یک نمونه کار حرفه‌ای نیاز دارید که مردم بتوانند از آن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما استفاده کنند، یا به سادگی می‌خواهید افکار خود را به اشتراک بگذارید، ممکن است به فکر ساختن وب‌سایت خود باشید. ده ها شرکت وجود دارند که می توانند به شما در ساخت و انتشار یک وب سایت کمک کنند. اما Google Sites این فرآیند را ساده و رایگان انجام میدهد.

ایجاد  گوگل سایت به دانش فنی زیادی نیاز ندارد. Google قالب‌های متنوعی را متناسب با هر صنعت و ترجیحی ارائه می‌کند که همه آن‌ها قابل تنظیم هستند، بنابراین می‌توانید محتوای خود را هر طور که می‌خواهید ارائه دهید. این روند بسیار سریع است، شما می توانید یک سایت را در عرض چند دقیقه راه اندازی کنید. در اینجا نحوه شروع به کار آمده است. ساخت گوگل سایت رایگان این امکان را به شما داده است که بتوانید به راحتی در منزل بدون پرداخت هزینه ساخت سایت در گوگل سایت خود را داشته باشید.

آموزش ساخت سایت با گوشی

شاید در ذهن خود به این فکر کنید که ساخت سایت با گوشی امکان پذیر نیست. در جواب به فکر شما میتوان گفت امروزه با پیشرفت در دنیای وب این عملیات انجام شدنی است و شما در ادامه به آموزش ساخت سایت رایگان حتی با گوشی موبایل بپردازید.

ساخت سایت در گوگل با گوشی

مطالب مرتبط: بهترین نرم افزار طراحی سایت بدون کد نویسی 2023

چگونه یک سایت گوگل برای خود بسازیم

  1. پس از ورود به حساب Google خود، به صفحه اصلی Google Sites بروید.
  2. در زیر عنوان “Start a new site”، الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. با کلیک بر روی “Template Gallery” گزینه های شما گسترش می یابد تا همه الگوهایی را که Google Sites در دسترس دارد به شما نشان دهد.سایت رایگان
  3. در گوشه سمت چپ بالای صفحه، نام سایت خود را وارد کنید.
  4. با استفاده از جعبه ابزار ارائه شده، محتوا را به سایت خود اضافه کنید. این محتوا می تواند شامل متن، عکس و سایر رسانه ها باشد. این موارد را با کلیک کردن روی ناحیه مربوطه در الگوی خود و دنبال کردن دستورالعمل‌های روی صفحه اضافه کنید.اگر اینگونه می توانید  و باعث سردرگمی شما میشود ، می‌توانید با کلیک کردن روی سه نقطه افقی در گوشه سمت راست بالای صفحه، یک مسیر گام به گام پیدا کنید.ساخت رایگان سایت
  5. وقتی همه محتوای مرتبط را به سایت خود اضافه کردید، روی “Publish” در بالا سمت راست کلیک کنید.
  6. در کادر آبی که ظاهر می شود، URL مورد نظر خود را انتخاب کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که به‌طور پیش‌فرض، هر URL سایت‌های Google با «https://sites.google.com/view» شروع می‌شود. به عبارت دیگر، اگر URL مورد نظر شما “businessinsider” باشد، URL شما این خواهد بود:

https://sites.google.com/view/businessinsider

اگر قبلاً یک URL سفارشی دارید، آن را در قسمت “Custom URL” قرار دهید. همچنین می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی مجاز به دیدن سایت شما هستند و اینکه آیا سایت شما در جستجوهای Google ظاهر می شود یا نمیشود.

سایت رایگان با گوگل

7. پس از اتمام، دوباره روی “Publish” کلیک کنید تا سایت خود را به صورت زنده تنظیم کنید و آن را برای دیگران قابل مشاهده کنید.

با انجام این عملیات ها شما میتوانید یک گوگل سایت رایگان داشته باشید که در آن اطلاعاتی از خود قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *