چگونه تولید محتوا کنیم؟

گوگل اولین جایی است که اکثر مردم برای پیدا کردن پاسخ سوالاتشان به آن مراجعه می کنند؛ به همین دلیل گوگل به تنهایی روزانه بیش از چهار میلیارد پرسش، جستجو می کند. وقتی سوالی را در گوگل جستجو می کنید، پیوندهایی که در نتایج جستجوی شما ظاهر می شوند، محتوا هستند، پس ما روزانه با محتوا سروکار داریم. محتوا بخش بزرگی از زندگی روزمره ما است که اجتناب از آن سخت است. تولید محتوا باعث آگاهی بخشی به مخاطبان شما خواهد شد و به سوالات آنها پاسخ می دهد؛ همچنین محتوا به شما کمک می کند تا مخاطبان بیشتری جذب کنید و آنها را برای استفاده از محصولات یا خدماتتان مشتاق کنید. با تولید محتوا با کیفیت می توانید مخاطبان جدیدی به سایت خود جذب کنید تا برای شما تولید درآمد کنند.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا فرایند تولید ایده های موضوعی است که برای خریدار شما جذاب است؛ همچنین محتوای نوشتاری یا بصری پیرامون ایده ها، به شما کمک می کند تا اطلاعات را به صورت وبلاگ ها، تولید محتوای ویدیویی، اینفوگرافیک و سایر قالب ها در اختیار مخاطبان قرار دهید.

چرا محتوا اهمیت دارد؟

تولید محتوا عمل بازاریابی درونگرا است؛ بدین معنی که وقتی محتوا تولید می کنید، اطلاعات رایگان و مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهید که از این راه می توانید مشتریان بالقوه را به سایت خود جذب کنید یا مشتریان فعلی را از طریق تعاملات با کیفیت، حفظ نمایید. یکی از دیگر از مزایا تولید محتوا، ایجاد ROI برای سازمان می باشد و شما می توانید با بازاریابی محتوایی، برای خودتان سرنخ پیدا کنید.

نمونه هایی از تولید محتوا

طبق تحقیقات انجام شده، 61 درصد از خریدهای آنلاین، نتیجه مستقیم مطالعه یک وبلاگ توسط مشتری می باشد. بنابراین محتوا برابر با رشد کسب و کار است و برای گرفتن نتیجه بهتر، پیشنهاد می شود قبل از تولید محتوا به تدوین استراتژی محتوا بپردازید.

نمونه های تولید محتوا

تولید محتوا انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به نیاز کسب و کارتان، از آنها استفاده نمایید. لازم به ذکر است که برخی از بیزینس ها برای افزایش جذابیت محتواها، ممکن است به چند نوع از تولید محتوا نیاز داشته باشند؛ برای مثال، شرکت های دیجیتال مارکتینگ، علاوه بر تولید محتوای متنی، به تولید محتوای تصویری، ویدیویی یا حتی پادکست ها نیاز خواهند داشت. در ادامه با مثاله هایی از تولید محتوا آشنا می شویم.

بلاگ ها

یکی از انواع تولید محتوا، پست های وبلاگ است که معمولا برای آموزش، سرگرمی یا الهام بخشیدن به مخاطبان مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی شخصی در گوگل درخواستی را جستجو می کند، معمولا نتایجی که ظاهر می شوند پست های وبلاگ است.

بیشتر بخوانید: اگر می خواهید به تولید محتوا متنی بپردازید، مقاله اصول تولید محتوای متنی را از دست ندهید.

پادکست ها

یکی از محبوب ترین انواع تولید محتوا، پادکست ها هستند که معمولا یک یا چند میزبان اختصاصی در باره موضوعات مختلف صحبت می کنند. از جمله دلایل محبوبیت پادکست ها به این خاطر است که مخاطبان می توانند در هر زمانی به آن گوش دهند و محدودیت مکانی یا زمانی ندارند.

ویدیوها

تولید محتوای ویدیویی که با گذشت زمان همچنان محبوبیت خاص خودش را دارد، یکی از انواع تولید محتوا می باشد. تولید ویدیوهای بلند یا کوتاه هر دو جایگاه خود را در استراتژی شما دارند، بنابراین آنچه که محتوای ویدیویی را جذاب می کند، ایده ای است که برای شروع تولید محتوا به آن نیاز دارید.

محتوای تصویری

در پست های وبلاگ خود ممکن است بخواهید تصاویر گرافیکی را پست کنید که این تصاویر می توانند در قالب های متفاوت در اختیار کاربران قرار گیرند. این نوع از تولید محتوا حداقل به یک طراح گرافیک یا یک ابزار گرافیک نیاز دارد تا به شما در انجام کارها کمک کند. تولید محتوای تصویری می تواند تاثیر بیشتری از سایر محتواها داشته باشد چرا که کاربران معمولا عکس یا ویدیوها را بهتر به خاطر می سپارند.

برنامه ریزی محتوا و استراتژی

شما نمی توانید ساخت یک خانه را بدون داشتن نقشه و ایجاد یک شرکت را بدون در نظر گرفتن اهداف آن شروع کنید. بنابراین تولید محتوا بدون برنامه ریزی هم نمی تواند وجود داشته باشد، در غیر اینصورت ممکن است از جاده اهداف شما منحرف شود. یک استراتژی محتوا شامل همه پارامترهایی می باشند که به موفقیت شما کمک می کند. انتخاب لحن مناسب، راه های تبلیغات محتوا و … همه در استراتژی محتوا وجود دارند. در این بخش گام به گام با نحوه ایجاد برنامه تولید محتوا آشنا می شویم.

تکنیک های تولید محتوا

اهداف محتوای خود را تعیین کنید

مانند یک کمپین بازاریابی، محتوای شما نیز باید بر روی اهداف بازاریابی شما متمرکز باشند. این اهداف با توجه به نوع فعالیت سازمان شما متفاوت اند، از جذب بازدیدکنندگان بیشتر به سایت شما تا ایجاد سرنخ های بیشتر، می تواند متغیر باشد. بعد از تعیین اهدافتان، هر قطعه از محتوایی که تولید می کنید باید با اهدافتان سازگار باشند تا شما را به نتیجه دلخواه نزدیک کند. در مجموع، بهتر است با اهداف خود شروع کنید، سپس به تولید محتوا بپردازید.

تدوین پرسونا مخاطب

ساختن یک استراتژی محتوا فراتر از در نظر گرفتن نوع محتوایی است که می خواهید ایجاد کنید. برای تدوین یک استراتژی محتوای اصولی، ابتدا باید بدانید برای چه کسانی محتوا تولید می کنید و چگونه می خواهید با آنها صحبت کنید. کلید ایجاد یک محتوای موفق این است که خواننده احساس کند مستقیما با آنها صحبت می کنید. تنها راه حل برای انجام این کار این است که مشکلات، ترس ها و چالش های مشتریان خود را بشناسید و بهترین راه حل ممکن را برای مشکلات آنها ارائه دهید.

در حالت کلی، شما می توانید به صورت مستقیم با یک شخص که از سایت شما بازدید می کند صحبت کنید، اما نمی توانید یک شخصیت خریدار ایجاد کنید. برای تدوین پرسونا مخاطب باید یک شخصیت نیمه تخیلی برای خودتان در نظر بگیرید که این شخصیت تخیلی به عنوان نماینده مخاطبان شما عمل می کند، یعنی افرادی که از محتواهای شما سود می برند و به احتمال زیاد مشتریان شما خواهند شد. ایجاد شخصیت خریدار، به مقداری تحقیق، حدس و گمان احتیاج دارد. اما در نهایت به یک تصویر واضح از شخصی که می خواهد با شما ارتباط برقرار کند احتیاج دارید.

اعتماد به سفر مشتری

هر کدام از مشتریان احتمالی شما مسیری را برای رسیدن به راه حل مد نظرشان دنبال می کنند که این مسیر شامل آگاهی، بررسی و تصمیم گیری است که هر یک از مشتریان بالقوه شما در بخش متفاوتی از این سفر هستند، بنابراین مهم است که از محتوای خود برای جذب آنها در هر مرحله استفاده کنید. با ایجاد محتوا برای هر مرحله از سفر خریدار، مطمئن خواهید شد که هیچ بازدید کننده ای دچار مشکل نخواهد شد و هر فردی که به سایت شما می آید احساس می کند اطلاعات مرتبط و مفیدی را دریافت کرده است. برای مثال، فردی ک در مرحله آگاهی قرار دارد، تنها به دنبال این است که یک چک لیست از وبلاگ شما داشته باشد، اما مخاطبی که در مرحله تصمیم گیری قرار دارد، می خواهد همه راه حل های ممکن را مورد بررسی قرار دهد، پس بهتر است همیشه مخاطبان را در جایی که هستند ملاقات کنید.

بیشتر بخوانید: نقشه محتوا چیست؟ چگونه نقشه محتوا در بازاریابی محتوایی تاثیر دارد؟

آنالیز و ممیزی محتوا

هر بخش از بازاریابی محتوا بهتر است مورد بررسی قرار گیرد و این شامل تمام محتواهایی است که در اختیار دارید. بنابراین اگر در گذشته بدون داشتن استراتژی محتوا، اقدام به تولید محتوا می کردید، می توانید با ایجاد یک برنامه ریزی جدید، محتوای قبلی را نیز بروز کنید. ممیزی محتوا ممکن است شامل بازنویسی محتوا باشد یا پر کردن شکاف هایی که در محتوای شما وجود دارد.

ترفندهای تولید محتوا

در ادامه با نحوه انجام ممیزی محتوای خود آشنا خواهید شد:

 • ابتدا همه مطالب خود را در یک صفحه گسترده جمع آوری کنید.
 • ستون هایی را برای کلمات کلیدی هدف، شخصیت، خریدار، مرحله سفر مشتریان و قالبی که برای تولید محتوا احتیاج دارید در نظر بگیرید.
 • ستون هایی را برای معیارهای کلیدی خود اضافه کنید مانند بازدید از صفحه، اشتراک گذاری، تعامل و …
 • در نهایت هر پستی که نیازمند بهینه سازی می باشند را بازنویسی کنید یا با پست های دیگر ادغام نمایید.

در حالی که ممیزی محتوا ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما ارزش افزایش ترافیک به وب سایتتان را خواهد داشت، به علاوه می توانید یک برنامه برای حرکت رو به جلو داشته باشید.

انتخاب فرمت مناسب

بعد از طراحی پرسونا مخاطب، باید محتوا را در قالبی بنویسید که به آسانی در اختیار مخاطبان شما قرار بگیرد و آنها به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. قالبی که برای تولید محتوا انتخاب می کنید ممکن است یک پست وبلاگ، ویدیو، تصویر یا کتاب های الکترونیکی باشد یا هر چیزی که ذهن خلاق شما می تواند آن را تصور کند. به این نکته توجه کنید که لازم نیست برای هر محتوایی که ایجاد می کنید یک قالب اختصاصی داشته باشید، بلکه تنهای مسئله ای که مهم است، تولید محتوا با یک آهنگ ثابت می باشد.

هنگام انتخاب قالب محتوا، می توانید از این سوالات به عنوان راهنما استفاده کنید:

 • محتوای مورد نظر برای چه مرحله ای از سفر خریدار است؟
 • مصرف این محتوا برای مخاطبان شما چقدر آسان است؟
 • پرسونا شما وقت خود را به صورت آنلاین در کجا می گذرانند؟
 • آیا محتوای مورد نظر می تواند در سطح رقابت با سایر رقبا قرار گیرد؟

انتخاب نویسندگان محتوا

در این مرحله که شما آماده شروع تولید محتوای می باشید، باید تیمی از تولید کنندگان محتوا بسازید. برای شروع، باید نوع محتوایی که می خواهید ایجاد کنید و همچنین افرادی که در تیم خود نیاز دارید را دسته بندی کنید. اینکه برای شروع تولید محتوا و تیم سازی به چه افرادی نیاز خواهید داشت را در یک لیست برای شما آورده ایم:

 • وبلاگ ها – نویسنده
 • پست های رسانه های اجتماعی – هماهنگ کننده شبکه های اجتماعی یا ادمین اینستاگرام
 • پادکست ها – گوینده
 • تصاویر، ویدیوها– گرافیست/ تدوین گر/فیلمبردار
 • وبینارها – متخصص برای جذب مخاطب

همانطور که مشاهده می کنید، انواع مختلفی از تولید کنندگان محتوا وجود دارند که باید آنها را استخدام کرده یا کارهای خود را برون سپاری کنید. در بسیاری از سازمان ها، یک نفر مسئول انجام بسیاری از این کارها را دارد که به آن استراتژیست بازاریابی محتوا می گویند. بهترین کار استخدام یک یا چند استراتژیست محتوا و افرادی است که به صورت دورکاری یا حضوری، اقدام به تولید محتوا می کنند.

تبلیغ محتوا

حال محتوای شما تولید شده، اما اگر کسی آن را نبیند چه فایده ای خواهد داشت؟ در دنیای دیجیتال، هر بار که یک پست یا وبلاگی را منتشر می کنید، باید برای جذب مخاطب و دیده شدن محتواها، اقداماتی انجام دهید تا محتواهای شما در دنیای دیجیتال دیده شوند؛ به همین دلیل ارتقا و تبلیغات محتوا به اندازه هر محتوایی که ایجاد می کنید برای استراتژی شما مهم می باشد. برای ارتقا و تبلیغ محتوا باید به پرسونا مخاطب توجه کنید. اینکه آنها بیشتر وقت خود را در کجا می گذرانند یا چه نوع محتواهایی را دوست خواهند داشت یا اینکه چه زمانی از روز بیشترین فعالیت را دارند در برنامه ریزی برای تبلیغ محتوای شما بسیار مهم است.

تولید محتوا موثر

روش های بازاریابی و تبلیغات محتوا

با توجه به رسانه ای که در آن فعالیت دارید، تبلیغاتی که برای محتوای خود انجام می دهید می تواند متغیر باشد؛ همچنین هر پلتفرم قوانین خاص خودش را دارد. در این بخش می خواهیم با انواع روش های تبلیغات یا همان بازاریابی محتوایی آشنا شویم و رسانه هایی را که برای اینکار مناسب هستند را معرفی کنیم.

سوشال مدیا

در حالی که رسانه های اجتماعی ابزاری برای ایجاد رابطه می باشند، اما می توان از آن برای تبلیغ محتوا نیز استفاده کرد. فیس بوک، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام همگی رسانه های عالی برای ایجاد و اشتراک گذاری محتوا می باشند. تنها نکته ای که باید رعایت کنید، این است که محتوا مورد نظرتان را به گونه ای تغییر دهید که متناسب با آن پلتفرم باشد.

دیجیتال مارکتینگ سرو، با ارائه خدمات در زمینه طراحی و سئو سایت، مدیریت اینستاگرام و تولید محتوا، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، کافی است با کارشناسان ما در تماس باشید.

ایمیل مارکتینگ

یکی از بهترین راه ها برای ارتباط با مخاطبان و تبلیغ محتوا، ایمیل مارکتینگ می باشد. دلیل آن این است که شما می توانید محتواهای مد نظرتان را برای مخاطبان هدف خود ارسال کنید و نرخ بازدید خود را بهبود بخشید. ارسال ایمیل چون به صورت مستقیم از شرکت شما برای مخاطبان ارسال می شود، در ایجاد علاقه مندی برای مطالعه مطلب، می تواند مفید باشد.

تغییر کاربری محتوا

تغییر کاربری محتوا یا همان Repurposing Content به معنی تولید محتوا در قالب های متفاوت است؛ بدین معنی که پست وبلاگی که در مورد آمار بازاریابی نوشته اید، می تواند در قالب یک اینفوگرافیک یا حتی ویدیو تولید شود.

فرایند تولید محتوا

بازاریابان محتوا برای تولید انواع محتوا، سیستم های خاصی را طراحی می کنند و با امتحان آنها می توانند نتیجه مورد نظر را دریافت کنند. مراحلی که برای تولید محتوا به آن نیاز خواهید داشت را دنبال کنید تا بتوانید یک محتوای با کیفیت تولید کنید. این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

تحقیقات سئو

تحقیقات سئو که با نام اصلی تحقیق کلمات کلیدی شناخته شده است، حجم جستجو یک عبارت کلیدی خاص را به شما نشان می دهد؛ همچین اینکه کلمه کلیدی مورد نظر برای ایجاد یک محتوا مناسب می باشد یا خیر، از جمله کارهایی است که در این مرحله انجام می گیرد. یک راه خوب برای تحقیق کلمات کلیدی این است که برخی از سوالاتی را که ممکن است مخاطبان شما داشته باشند را یادداشت کرده، سپس به بررسی کلمات کلیدی مورد نظر آن بپردازید تا ببینید افراد کافی در جستجوی آنها هستند یا خیر. یکی از کارهایی که باید در این مرحله انجام دهید این است که دشواری کلمات کلیدی و حجم جستجوی ماهانه آنها را مورد بررسی قرار داده، سپس اقدام به تولید محتوا کنید.
برای تحقیق کلمات کلیدی، چند راه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. این ابزارها عبارتند از:

 • ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Semrush یا MOz keyword Explorer
 • بخش جستجوهای مرتبط را در صفحات نتایج موتورهای جست و جو مورد بررسی قرار دهید.
 • کلمه کلیدی خود را در یک موتور جستجو تایپ کرده و پرس و جوهای تکمیل شده را به صورت خودکار یادداشت کنید.

ایده پردازی برای تولید محتوا

حال که تعیین کرده اید کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، وقت آن رسیده که ایده های محتوا را مورد بررسی قرار دهید. یک تکنیک عالی برای تولید محتوا، استفاده از مدل پیلار و کلاستر است؛ بدین صورت که یک محتوای جامع در نظر بگیرید و آن را به چندین زیر عنوان تقسیم کنید، سپس در خصوص شاخه های محتوا تولید شده اقدام به تولید محتوا کنید.

تولید محتوا

محتوایی که تولید می کنید ممکن است انواع مختلفی داشته باشد، با این حال چه در حال تولید پادکست هستید می خواهید یک وبلاگ را در سایت خود منتشر کنید، باید اقداماتی را انجام دهید تا به تولید محتوای با کیفیت کمک کند. از جمله کارهایی که برای تولید محتوا انجام دهید عبارتند از:

 • سعی کنید به یک ایده پایبند باشید و از محتوای خود برای تقویت آن استفاده کنید.
 • محتوایی منحصر به فرد ایجاد کنید. برای تاکید بر نکاتی که در متن شما وجود دارد، می توانید سبک منحصر به فرد خودتان را داشته باشید.
 • برای تولید محتوا بهتر است از یک لحن ثابت استفاده کنید. بکار بردن یک لحن می تواند باعث ماندگاری بهتر برند شما در ذهن مخاطبان شود.
 • مختصر و واضح بنویسید تا مخاطبان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. به کار بردن اصطلاحات سخت و پیچیده، تنها می تواند موجب خسته شدن کاربران شما شود.
 • در نوشتن تایتل ها و توضیحات متا، نهایت خلاقیت را به خرج دهید تا مخاطبان برای خواندن محتوای شما مشتاق شوند؛ همچنین نکات مهم محتوای خود را در عنوان ها قرار دهید تا مخاطبان بدانند که چرا باید آنها را بخوانند.

ویرایش محتوا

افراد مختلف از راه های متفاوتی برای ویرایش محتوا استفاده می کنند. برخی از آنها افرادی را تحت عنوان ویراستار محتوا دارند که اقدام به ویرایش محتواهای آنها کرده و برخی دیگر بعد از گذشت مدتی محتواهای خود را ویرایش می کنند. به هر حال، آنچه که اهمیت دارد، ویرایش محتوا و پر کردن شکاف های موجود در محتواهای تولید شده می باشد. برای ویرایش محتوا مواردی مانند طول جملات، واضح بودن جملات، فضاهای خالی که در بین متن وجود دارد، برخی از پارامترهایی است که هنگام ویرایش محتوا باید مورد توجه قرار گیرند. برای اینکار ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها کار ویرایش محتوای خود را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

آپلود کردن محتوا

حال که محتوای شما آماده است، باید آن را در جایی قرار دهید تا افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزار است که به شما امکان می دهد آن را در وب سایت خود نمایش دهید. مزیت استفاده از CMS ها این است که تمام محتوای شما را به هم متصل کرده و در یک مکان ذخیره می کنند و به تجزیه و تحلیل آن بپردازید.

انتشار محتوا

شاید این سوال برایتان پیش آید که چرا انتشار محتوا جزء یکی از فرایندهای تولید محتوا است، مگر تنها با یک کلیک کردن نمی توانیم محتوا را در اختیار کاربران قرار دهیم؟ برای پاسخ به این سوال باید دقت کنید که انتشار محتوا کار بسیار ساده ای است که تنها با یک کلیک کردن انجام خواهد شد، اما اینکه برای انتشار محتوای خود برنامه ریزی داشته باشید از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال، اگر شما بدون برنامه در روزهای مختلف هفته اقدام به تولید محتوا کنید، کاربران دچار سردرگمی خواهند شد، پس بهتر است در هفته روز مشخصی را برای تولید محتوا در نظر داشته باشید. یک CMS این امکان را به شما می دهد که برای انتشار پست های خود برنامه مشخصی داشته باشید.

ابزارهای تولید محتوا

در حالی که یک CMS به شما کمک می کند محتوای خود را مدیریت کنید، ابزارهای تولید محتوا در ایجاد یک محتوا برای شما مفید خواهند بود. این ابزارها به شما کمک می کنند تا بدون توجه به نوع محتوایی که می سازید، حرفه ای به نظر برسید.

Canva

ابزار تولید محتوا Canva به شما کمک می کند تا برای هر پلتفرمی طرح های زیبا ایجاد کنید. این نرم افزار دارای قالب های آماده است که می توانید آن ها را با رنگ ها، تصاویر، متن ها و .. را به صورت رایگان سفارشی سازی کنید.

ابزار تولید محتوا Vidyard

Vidyard یک پلتفرم میزبانی ویدیویی است که برای بازاریابان ساخته شده است. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا ویدیوی خود را با افزودن همپوشانی، متن یا دکمه های CTA بروزرسانی کنید تا برای کاربران جذاب باشد.

MakeMyPersona

ابزار MakeMyPersona یک ابزار بسیار خوب است که می تواند به شما در فرایند ایجاد شخصیت خریدار راهنمایی کند.

Anchor

یکی دیگر از ابزارهای تولید محتوا که برای ساخت پادکست مورد استفاده قرار می گیرد ابزار Anchor می باشد. به کمک این ابزار که به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت، می توانید قسمت های مختلف را ضبط و ذخیره کنید و به راحتی در هر پلتفرم آپلود نمایید.

ایجاد برنامه تولید محتوا

همانطور که گفتیم، محتوا در همه جا وجود دارد اما موفقیت آن به توانایی شما در تطبیق آن با رسانه های مختلف بستگی دارد. محتواهایی که در رسانه های اجتماعی منتشر می کنید، با محتوای وبلاگ ها متفاوت اند، بنابراین شما باید از نحوه انتشار محتواها آگاهی کامل داشته باشید شبکه های اجتماعی مختلفی برای تولید محتوا وجود دارند که تولید محتوا در هر کدام از آنها قوانین برخی از آنها عبارتند از:

 • اینستاگرام
 • فیس بوک
 • یوتیوب
 • تیک تاک
 • توییتر

آنالیز محتوا

آخرین و مهمترین مرحله در تولید محتوا، تجزیه و تحلیل محتوا است، مسلما بدون داده، متوجه نخواهید شد که چگونه محتوای خود را بهینه کنید. در اینجا چند ایده برای آنالیز محتوا وجود دارد که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 • بازدید صفحات: تعداد کاربرانی که از محتوای شما بازدید می کنند، یکی از معیارهای سنجش محتوا است. تعداد بازدید ها به شما نشان خواهند داد که محتوای تولید شده شما تا چه اندازه برای مخاطبان شما ارزشمند بوده است.
 • ترافیک ارگانیک: میزان ترافیکی که از موتورهای جستجو به سایت شما جذب خواهند شد، یکی دیگر از معیارهایی است که به رتبه بندی سایت شما کمک خواهد کرد. ایجاد این ترافیک می تواند با کمترین هزینه و تنها با تولید محتوا ارگانیک انجام شود.
 • نرخ پرش: اگر کاربران بعد از بازدید از صفحه شما بلافاصله آن را ترک کنند، نرخ پرش شما افزایش خواهد یافت که این امر موجب کاهش رتبه سایت شما خواهد شد. نرخ پرش یکی از معیارهایی است که در آنالیز محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • نرخ تبدیل: CTA یا نرخ تبدیل، از جمله معیارهایی است که برای آنالیز محتوا باید مورد بررسی قرار گیرد. نرخ تبدیل به شما بیان می کند که چه تعداد از بازدید کنندگان شما به کمک محتوا از خدمات شما استفاده کرده اند و به مشتریان شما تبدیل شده اند.
 • نرخ تعامل: تعداد افرادی که از روش های مختلف مانند لایک، اشتراک گذاری یا روش های دیگر با محتوای شما ارتباط خواهند داشت.
 • Time On page: مدت زمانی که کاربران در صفحه شما حضور دارند، Time on page نام دارد. در آنالیز محتوا، مهم است که کاربران برای چه مدتی در پیج شما حضور دارند.

جمع بندی

تولید محتوا یک فرایند تکراری است که بازدهی فوق العاده ای برای مخاطبان شما خواهد داشت. با تولید محتوا با کیفیت، مخاطبان شما را به عنوان متخصص خواهند شناخت و با اشتراک گذاری محتواها، به افزایش بازدید وب سایت شما کمک خواهند کرد. اگر زمان کافی برای تولید محتوا را ندارید، می توانید آن را به متخصصان این امر واگذار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *