برند سازی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از جذاب ترین پلتفرم های اجتماعی برای برند سازی می باشد. اگر به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، فعالیت های مختلفی برای برند سازی نیاز دارید که یکی از مهمترین و پربازده ترین آنها نیز، برند سازی در اینستاگرام می باشد. بسیاری از کسب و کارها به سادگی توانسته اند درآمد خود را از طریق اینستاگرام چندین برابر کنند و این موضوع برای هر کسب و کاری خوشایند است.

اما چگونه در اینستاگرام برند سازی کنیم؟ این سوالی است که برای بسیاری از صاحبان کسب و کار به وجود می آید. این محتوا بر اساس تجربیات یک ادمین حرفه ای اینستاگرام تدوین شده است که برند سازی را برای پیج های مختلف انجام داده.

اهدافتان برای برند سازی در اینستاگرام را مشخص کنید

قبل از اینکه اولین پست خود را در اینستاگرام منتشر کنید، ابتدا هدفتان از ساخت برند در اینستاگرام را مشخص کنید:

روش های برند سازی در اینستا

 •  اهداف شما چه هستند؟
 • قصد دارید با استفاده از اینستاگرام چه کاری انجام دهید؟

اهداف برند در اینستاگرام

 • گسترش آگاهی از برند
 • تلاش برای رشد جامعه کاربران
 • افزایش تعداد مشتریان جدید
 • برنامه ریزی برای ارتباط با مشتری فعلی
 • افزایش ترافیک وبلاگ
 • برنامه ریزی برای افزایش تاثیر رسانه های اجتماعی
 • بهبود KPI های فعلی

بسیاری از کسب و کارها برند سازی در اینستاگرام را با هدف آگاهی از برند، محصول و خدمات انجام می دهند. اگر شما یک محصول یا خدمات خاص را ارائه می کنید، باید به دنبال مشتریانی باشید که به این محصول نیاز دارند.

مطالعه کنید: استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

موضوع تمرکز برند سازی را پیدا کنید

هنگامی که اهداف خود را تعیین کردید، زمان آن رسیده تا موضوع اصلی فعالیت ها را به دست آورید. اشتباهی که در بسیاری از کسب و کارها به چشم میخورد این است که هیچ موضوعی را دنبال نمی کنند.  تنها کاری که این کسب و کارهای برای برند سازی اینستاگرام انجام می دهند، قرار دادن پست های معمولی است.

آموزش برند سازی در اینستاگرام

برای داشتن یک برند سازی موفق، باید بتوانید مشتریان خود را به خوبی شناسایی کنید. برای تولید محتوا نیز، باید محتوایی را در نظر بگیرید که با شخصیت کاربران شما سازگاری داشته باشد. همچنین یک تم مناسب برای پیج اینستاگرامی خود طراحی کنید که با سبک شما سازگاری داشته باشد.

استایل پیج اینستاگرام برند

احتمالا به این سوال فکر کردید که استایل برند چیست؟ الگوی استایل برند، دقیقا امضای برند شما در اینستاگرام است. این سبکی است که می توانید در سراسر پیج اینستاگرام خود دنبال کنید. برخی از ادمین های اینستاگرام فقط سبک سفید را به عنوان استایل در نظر میگیرند، اما برخی دیگر، استایل تیره تری را دنبال می کنند. در برخی از پیج ها نیز می توانید 2 پست و یک نقل قول را مشاهده کنید که سبک جالبی می باشد. این روش باعث می شود تا پست های شما برجسته تر به نظر برسند.

برای اینکه یک الگوی مناسب برای پیج اینستاگرام خود پیدا کنید، بهتر است تا پیج برند های معتبر را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید ایده های جدیدی تولید و یا از ایده های دیگران برای برند سازی در اینستاگرام الگو برداری کنید.

برند سازی با تولید محتوای مفید

همانطور که ارسال منظم پست در هر وب سایتی ضروری است، ارسال عنوان پست ها در اینستاگرام نیز به همین شکل می باشد. اگر میخواهید یک برند متمایز در اینستاگرام داشته باشید، بهتر است تا بر اساس یک برنامه زمان بندی شده، محتوای خود را منتشر کنید.

تکنیک های برند سازی در اینستاگرام

برنامه ریزی برای تولید محتوا

شما باید از قبل برنامه ریزی کنید که چه زمانی باید پست ها یا استوری ها را ساخته و انتشار دهید. بهتر است تا محتوای 2 هفته را جلوتر از زمان در نظر گرفته شده بسازید تا همیشه یک آرشیو پست یا استوری در دسترس شما باشد. اگر کسب و کار بزرگی دارید، بهتر است تا استخدام ادمین اینستاگرام را در اولویت های کار خود قرار دهید و یا مدیریت پیج اینستاگرام را به یکی مجموعه واگذار کنید.

ساخت برند در اینستاگرام با فعالیت

برای برند سازی اینستاگرام خود، باید فعالیت مداوم داشته باشید. جهت انجام این کار می توانید فعالیت های زیر را انجام دهید:

 • دنبال کردن دیگران
 • نظر دادن در مورد پروفایل دیگران
 • لایک کردن محتوای دیگران

این موارد ممکن است ابتدایی به نظر برسد، اما واقعا کار می کند.

برند سازی در اینستاگرام

نکته مخفی

یکی از ترفند هایی که می توانید استفاده کنید، این است که دو تا سه عکس از یک نفر رو لایک کنید و سپس بر روی سومین تصویر کامنت بزارید. این یک راه موثر برای برجسته شدن و مجاب کردن دیگران برای دنبال شدنتان می کند.

استفاده از هشتگ برای برند سازی Instagram

برای رسیدن به حداکثر تاثیر، می توانید از هشتگ ها استفاده کنید. توصیه می کنیم تا در صورت امکان از حداکثر تعداد هشتگ (30) استفاده کنید. اگر نمیدانید، باید بگوییم که شما می توانید به صورت مخفیانه 60 هشتگ را در اینستاگرام قرار دهید. در صورتی که نمیدانید از چه هشتگ هایی استفاده کنید، بهترین ترفند این است که بررسی کنید رقبا و اینفلوئنسر های موفق در حوزه کاری شما از چه هشتگ هایی استفاده می کنند.

ساخت هشتگ برند در اینستاگرام

هشتگ برند در اینستاگرام چیست؟ این دقیقا هشتگ شماست.

ایجاد یک هشتگ با نام تجاری یک راه عالی برای ایجاد تعامل فوری است. هشتگ برند زمانی است که افراد از برند شما استفاده می کنند تا شانسی برای برجسته شدن برند به وجود بیاید. کاربران عاشق تگ کردن صفحات و استفاده از هشتگ ها هستند، این کار راه مناسبی برای قرار گرفتن در معرض دید و جذب فالور جدید می باشد.

با سایر حساب ها شریک شوید

یکی از بهترین روش ها برای برند سازی در اینستاگرام، شریک شدن با حساب هایی است که کاربران نزدیک به کاربران مورد نیاز شما را دارند. شما باید این پیج ها را پیدا کنید و محتوایی را تولید سپس در کپشن از خودتان نام ببرید. البته در نظر داشته باشید که پست طرف مقابل نیز به همین شکل در پیج شما قرار میگیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *