نکات طراحی بنر برای دریافت کلیک بیشتر

اگر به دنبال این هستید که ترافیک آنلاین خود را به کمک تبلیغات بنری افزایش دهید، ایجاد و طراحی بنرهای تبلیغاتی وب سایت ها، می تواند گزینه خوبی برای شما باشد، چرا که مردم می توانند با کلیک بر روی آنها، منجر به افزایش ترافیک وب سایت شما شوند. بنرهای تبلیغاتی یکی از پرطرفدارترین نوع تبلیغات می باشند که می توانند در ذهن مخاطبان ماندگار شوند. با توجه به اینکه در دنیای دیجیتال مارکتینگ روزانه شاهد روش های جدیدی هستیم که منجر به دریافت نتیجه های خوب می شود، تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری، یکی از روش های پرکاربرد در دنیای دیجیتال مارکتینگ است که با توجه به هزینه مقرون به صرفه، طرفداران زیادی دارد. در این مقاله می خواهیم به بررسی 15 نکته طراحی بنر تبلیغاتی برای دریافت کلیک بیشتر بپردازیم.

طراحی بنر چیست؟

طراحی بنر وب یکی از پرکاربردترین اشکال بازاریابی است که در دنیای آنلاین امروزی مورد استفاده قرار می گیرد و در اندازه و اشکال های مختلف وجود دارد. تبلیغات بنری تصاویر تعبیه شده در صفحات وب هستند که یک محصول یا برند را به نمایش گذاشته و به وب سایت تبلیغ کننده پیوند دارند. شرکت های مختلف از تبلیغات بنری در اشکال متفاوت استفاده می کنند، زیرا رسانه ای مقرون به صرفه، قابل اندازه گیری و موثر برای افزایش آگاهی از برند می باشد.

چگونه تبلیغات بنری عالی طراحی کنیم؟

اینکه چگونه می توانید تبلیغات بنری وب را طراحی و ایجاد کنید، یکی از دغدغه های بسیاری از کسب و کارها است، اما در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

استفاده از اندازه های استاندارد بنرها

بر اساس گزارش Google Adsense، بهترین و موثرترین اندازه بنرهای استاندارد عبارتند از:

  • 90 * 728 پیکسل – تابلوی امتیازات
  • 300 * 600 پیکسل – نیم صفحه
  • 250 * 300 – مستطیل متوسط
  • 336 * 280 – مستطیل بزرگ

سایز استاندارد طراحی بنر تبلیغاتی

انتخاب مکانی درست برای قرار دادن تبلیغات

برای قرار دادن تبلیغات بنری خود در وب سایت مقصد، بهتر است حواستان به انتخاب مکانی درست برای قرار دادن تبلیغات بنری باشد. بهترین مکان برای قرار دادن تبلیغات بنری، بالای صفحه و جایی نزدیک به محتوای اصلی صفحه سایت مورد نظر می باشد.

رعایت سلسله مراتب در طراحی بنر تبلیغاتی

طراحی بنر تبلیغاتی بر تعادل تبلیغ متکی است، بنابراین بهتر است این سلسله مراتب را در طراحی بنر رعایت کنید. تبلیغات بنری موثر برای افزایش آگاهی از برند و هدایت ترافیک به وب سایت شما طراحی شده اند؛ به همین دلیل آنها سه جزء اساسی دارند:

لوگوی سازمان شما

برای ایجاد آگاهی از برند، باید لوگوی شما در بنر تبلیغاتی گنجانده شود. هنگام طراحی بنر تبلیغاتی، باید حواستان باشد نحوه قرار گرفتن لوگوی شما می تواند در طراحی بنر تبلیغاتی موثر باشد؛ به همین دلیل باید در طراحی بنر آن را به صورت برجسته تر طراحی کنید، البته نه آنقدر برجسته که ارزش سایر اجزای داخل بنر کاسته شود.

ارزش پیشنهادی

ارزش پیشنهادی محصولات یا خدماتی است که شرکت شما ارائه می دهد و با مطرح کردن پیشنهادات و شرایط استثنائی، سعی در جلب توجه مخاطبان می نماید. ذکر مواردی مانند کیفیت بالا، تخفیف 50 درصدی، در نظر گرفتن زمانی محدود برای استفاده از خدمات و سایر روش ها، می تواند در جذب مخاطبان برای استفاده از خدمات یا محصولات شما موثر باشند. ارزش پیشنهادی که در طراحی بنر تبلیغاتی در نظر می گیرید باید فضای بیشتری را به خود اختصاص دهد، زیرا اولین چیزی است که مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

طراحی بنر چیست

فراخوان اقدام یا همان Call To Action

CTA دکمه یا متنی است که کاربران را به کلیک کردن دعوت می کند. استفاده از عباراتی مانند «بیشتر بیاموزید»، «شروع کنید»، «اکنون تماشا کنید» و …، نمونه های خوبی از فراخوان عمل می باشند که این بخش باید باید به صورت واضح در طراحی بنر وجود داشته باشد.

رعایت سادگی در طراحی بنر تبلیغاتی

محتوا و تصاویر را ساده نگه دارید. بینندگان احتمالا فقط برای یک ثانیه به تبلیغات بنری شما نگاه خواهند کرد، پس رعایت سادگی در طراحی بنر تبلیغاتی، می تواند به جذب بیشتر مخاطبان کمک کند.

استفاده از دکمه ها به طور مناسب

با توجه به نوع بنری که در حال طراحی آن می باشید، بهتر است به صورت بهینه از دکمه ها استفاده کنید، چرا که این کار موجب افزایش نرخ کلیک یا همان CTR شما خواهد شد. اگر می خواهید از آنها استفاده کنید، بهتر است این دکمه ها را در سمت راست، و قسمت پایینی بنر تبلیغاتی با رنگی متضاد قرار دهید. نکته دیگری که در طراحی دکمه های بنرهای تبلیغاتی باید مورد توجه قرار گیرد، این است که همیشه آنها را در سراسر مجموعه خود ثابت نگه دارید.

یک قاب کاملا مشخص داشته باشد

چشم افراد به طور طبیعی به سوژه ای در داخل کادر کشیده می شود. تبلیغات بنری موثر دارای یک قاب کاملا مشخص هستند که تا لبه های قاب مورد نظر بنر شما گسترش یافته است. برای مثال، اگر بنری که قصد طراحی آن را دارید سفید است، بهتر است یک حاشیه 1 پیکسلی در اطراف تبلیغ قرار دهید.

نکات طراحی بنر

خوانا بودن متن تبلیغ

در طراحی بنر تبلیغاتی، تیتر و بدنه بنر را در اندازه های مختلف تایپ کنید و سعی کنید تمامی نسخه ها در چهار خط یا کمتر باشد. استفاده از فونت های خط شکسته، فونت های بسیار نازک یا نوشتن تمام کلمه های انگلیسی با حروف بزرگ از جمله کارهایی است که نباید در طراحی بنر تبلیغاتی انجام گیرد مگر اینکه این درخواست ها توسط کارفرما به شما ذکر شده باشد.

استفاده از انیمیشن

بنرهای متحرک وب سایت ها، معمولا عملکرد بهتری از تبلیغات بنری دارند و می توانند در طراحی بنر وب سایت ها بسیار موثر باشند، اما باید مطمئن شوید که آنها مخاطبان شما را از پیام تبلیغاتی مد نظرتان منحرف نمی کنند. سعی کنید از انیمیشن های ساده ای استفاده کنید که بیشتر 15 ثانیه طول نخواهند کشید و مطمئن شوید که بیشتر از 3 بار تکرار نخواهند شد؛ همچنین در نظر داشته باشید که آخرین فریم انیمیشن خود را با یک فراخوان عمل واضح (CTA) ایجاد خواهید کرد.

سازگار بودن طراحی بنر با سایت مقصد

اگر طراحی بنر تبلیغاتی شما به صورت بصری با سایت هایی که قرار است در آن نمایش داده شوند سازگار باشد، می تواند منجر به جلب اعتماد بیشتر مخاطبان شود؛ با این حال، بهتر است آنها را بیش از حد با سایت مقصد مخلوط نکنید، چرا که بنرهای تبلیغاتی باید همیشه قابل مشاهده و برجسته باشند.

لینک به صفحه فرود

بنرهای تبلیغاتی که برای شرکت ها طراحی می شوند، باید به یک صفحه فرود که شامل پیشنهادات شما می باشد لینک داده شوند؛ به همین دلیل باید به این نکته توجه داشته باشید که تبلیغ بنری برند شما با صفحه فرود مطابقت داشته باشد تا باعث سردرگمی مخاطبان بالقوه نشود.

اهمیت طراحی بنر تبلیغاتی

ایجاد حس فوریت در مخاطبان

طبق بررسی های انجام شده، کاربران به پیام هایی که در آنها احساس نیاز یا حس فوریت ایجاد کند، به خوبی واکنش نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از رنگ های متضاد یا استفاده از متن های ویژه، حس فوریت را در مخاطبانتان به وجود آورید.

استفاده موثر از تصاویر

از جمله نکات طراحی بنر برای دریافت کلیک بیشتر، استفاده از گرافیک ها و عکس های مرتبطی است که باعث تقویت پیام شما می شوند و مستقیما با محصول یا خدمات شما مرتبط می باشند. برای قرار دادن عکس ها در بنرها، بهتر است تصاویر اصلی یا گرافیکی را انتخاب کنید که توسط طراحان ایجاد شده است. به این نکته توجه داشته باشید که همیشه لازم نیست از تصاویر در تبلیغات بنری خود استفاده کنید و استفاده از فونت ها و تایپوگرافی های جذاب، می تواند به همان اندازه موثر باشد.

استفاده از رنگ های مناسب

رنگ ها اولین اِلمانی هستند که کاربر در تبلیغات بنری شما متوجه آن خواهد شد و هر رنگی که در طراحی بنر استفاده می کنید، تداعی گر مفهوم و احساسی متفاوت است؛ به همین دلیل مهم است که از چه رنگ هایی برای طراحی بنر تبلیغاتی خود استفاده می کنید. رنگ ها ذهنی هستند و در فرهنگ های مختلف تداعی های متفاوتی دارند. هنگام انتخاب رنگ، حتما مخاطبان هدف خود را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه فهرستی از رنگ ها و احساساتی که در مخاطبان به وجود خواهد آمد، آورده شده است.

قرمز: اشتیاق، خشم، هیجان و عشق. قرمز رنگی است که بهتر است با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. مهارت این رنگ برای جلب توجه مخاطبان، آن را به یک ابزاری گرانبها برای طراحان تبدیل کرده است، اما استفاده بیش از حد آن آرامش را مهار می کند. اگر در طراحی بنر خود به دنبال ظاهری کلاسیک یا جدی هستید، بهتر است از رنگ قرمز استفاده نکنید.

نارنجی: استفاده از رنگ نارنجی انتخاب خوبی برای اضافه کردن هیجانِ بدون شدت به طراحی شما می باشد. نارنجی رنگی بسیار عالی برای استفاده در دکمه ها می باشد و حس بازیگوشی و احساسات نیروبخش را در مخاطبین به وجود خواهد آورد.

زرد: رنگ زرد اغلب با ایجاد شادی همراه است، اما می تواند مرکز اضطراب مغز را فعال کند. استفاده از سایه های روشن تر زرد می تواند احساس شادی بیشتری را در مخاطبان به وجود آورد و در مقابل، سایه های تیره تر مانند طلایی، وزن بیشتری را به طراحی شما می افزایند و حس باستانی را القا می کنند. رنگ زرد چشم نواز است و انرژی مقرون به صرفه ای را به مخاطبان منتقل خواهد کرد.

سبز: رنگ سبز عمدتاً نمایانگر محیط و فضای باز است و به همین دلیل از آن برای نشان دادن طبیعت و کیفیت ارگانیک محصولات استفاده می کنند. این رنگ می تواند انتخاب مناسبی برای CTA باشد، چرا که برجسته تر است اما به نسبت رنگ های گرم، ملایم تر است. رنگ سبز نشان دهنده سلامتی، طراوت، ثروت، رشد و شروع های جدید است.

نمونه طراحی بنر تبلیغاتی

آبی: امنیت، وضوح، آرامش، طراوت، سردی، دعوت کننده از جمله ویژگی های رنگ آبی است. این رنگ از محبوبیت بالایی برخوردار است، به طوری که در بسیاری از وب سایت ها از این رنگ استفاده شده است چرا که می تواند در ایجاد حس اعتماد در مخاطبان موثر باشد.
آبی روشن که یادآور رنگ آب و آسمان برای مخاطبان است، می تواند حس آزادی و طراوت را در مخاطبان به وجود آورد و اگر به اندازه کافی روشن باشد، می تواند انرژی بخش باشد و در عین حال می تواند آرامش و قابل اعتماد بودن را حفظ کند. در مقابل رنگ آبی تیره معمولا انتخابی عالی برای افزایش اطمینان می باشد و به همین دلیل در بسیاری از سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بنفش: تجمل، سلطنت، خرد، خلاقیت از جمله ویژگی های رنگ بنفش می باشد که می تواند حس آرامش را در مخاطبان به وجود آورد. بنفش که مدت ها با سلطنت همراه است، فضایی از تجمل و حتی انحطاط را در مخاطبان به وجود خواهد آورد. استفاده از رنگ بنفش راهی سریع برای ایجاد حس ظرافت یا جذابیت بالا است.

صورتی: عشق، جوانی و کودکی، شیرینی، زنانگی. با توجه به اینکه عموم مردم رنگ صورتی را زنانه تفسیر می کنند، از این رنگ بیشتر برای هدف قرار دادن کاربران خانم استفاده می شود. به این نکته توجه کنید که بهتر است در خصوص رابطه رنگ صورتی و زنانگی، بیش از حد زیاده روی نکنید چرا که این مسئله کلیشه ای است که در بین عموم مردم جا افتاده است.

قهوه ای: طبیعت، چوب، جدیت، صلابت و فروتنی. قهوه ای باعث متعادل تر شدن رنگ های دیگر می شود و برای رنگ ها و بافت های پس زمینه ای مناسب است. در حالی که این رنگ برای طراحی سایت نمی تواند رنگ مناسبی باشد، در شرایطی می تواند موثر عمل کند؛ برای مثال، استفاده از رنگ قهوه ای برای بافت های چوبی.

مشکی: انحصار، رمز و راز، مدرنیته، قدرت، تجمل و رسمی بودن. این رنگ که به طور معمول برای متون استفاده می شود، در بسیاری از سایت ها نیز استفاده شده است و مانند رنگ بنفش پیچیدگی، ظرافت و رمز و راز را می افزاید.

سفید: پاکی، سادگی، صداقت، بی گناهی، مدرنیته. رنگ سفید باعث احساسات جوانی می شود و می توانید از این رنگ در کنار رنگ های متفاوت استفاده کنید. این رنگ می تواند عناصر رنگ های متحرک را بیرون بکشد که این امر باعث جلب توجه کاربران خواهد شد.

خاکستری: این رنگ به عنوان واسطه بین سیاه و سفید است که بی طرفی یا فقدان هر حس را تراوش می کند اما اگر به کمک یک متخصص از این رنگ استفاده کنید، می تواند به یک ابزار قدرتمند تبدیل شود. اگر از این رنگ به صورت غالب استفاده شود، می تواند حس ناخوشایندی را در کاربران ایجاد کند.

کم بودن حجم فایل تبلیغاتی

وقتی کاربران از سایتی بازدید می کنند، معمولا سرعت پیمایش آنها زیاد است؛ بنابراین اگر حجم فایل سنگین باشد سرعت بارگذاری آن افزایش خواهد یافت و همین امر موجب عدم دیده شدن بنر تبلیغاتی شما می شود. حجم فایل بنر های تبلیغاتی بهتر است کمتر از 150 کیلوبایت باشد.

استفاده از فرمت مناسب برای فایل

فایل های GIF، PNG، JPG یا HTML5 فرمت هایی هستند که قابل تحویل می باشند که برای داشتن سه فرمت ابتدایی، طراحان از Adobe Illustrator یا Photoshop استفاده کرده و برای فایل های HTML5، معمولا Google Web Designer یا Adobe Animated مورد استفاده قرار می گیرند.

جمع بندی

تکنیک هایی که در این مقاله برای طراحی بنر به آنها اشاره کردیم، تنها برخی از نکات طراحی بنر برای دریافت کلیک بیشتر می باشند و بهتر است برای ایجاد تبلیغات عالی با کارایی بالا، زمان بیشتر را صرف کنید. اگر برای طراحی بنر توانایی کافی را ندارید، بهتر است از متخصصان این امر کمک بگیرید. دیجیتال مارکتینگ سرو، با بیش از چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت، مدیریت اینستاگرام، تولید محتوا و طراحی بنر و لوگو، آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *