نریشن و گویندگی

نریشن (به انگلیسی: Narration) به معنای گویندگی و داستان سرایی است. در واقع به مهارتی که گوینده در انتقال متون مختلف به کلامی تاثیرگذار دارد، نریشن، میگویند اما گویندگی هنر تبدیل کردن متن‌های مختلف به صدا می باشد به گونه‌ای که روی مخاطب بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد و بتواند مضمون متن مورد نظر را به صورت مختصر، مفید و رسا به مخاطب منتقل کند. به طور کلی خدمات نریشن و گویندگی، شباهت زیادی به هم دارند.

سفارش-نریشن

نریشن چیست؟

نریشن به معنای گویندگی و داستان سرایی است. در واقع به مهارتی که گوینده در انتقال متون مختلف به کلامی تاثیرگذار دارد، نریشن میگویند. در سینما، نریشن توضیحات اضافی از سوی یک فرد است، که از شخصیت‌های اصلی فیلم نیست. در مستندها و فیلم‌های آموزشی، صدایی است که روی فیلم آن را می شنویم و اطلاعات کامل‌تری درباره تصویری که میبینیم در اختیارمان می گذارد.

 نریشن در فیلم‌های داستانی، معمولا صدای یکی از شخصیت‌ها می باشد که هدف آن، در اختیار گذاشتن اطلاعات بیشتر از سایر کاراکترها و داستان فیلم است. نریشن با روایت یک قصه و توضیحات کلامی، باعث جذب ناخودآگاه مخاطب می‌شود. ساخت نریشن در تولید محتوای چندرسانه‌ای، جزء بهترین و موثرترین انواع محتواهای صوتی است که هیچ کسب و کاری نباید از قدرت آن غافل شود.

گوینده یا نریتور کیست؟

نریتور (به انگلیسی: Narrator) یا گوینده، به فردی گفته می‌شود که از صدا و لحن بسیار خوبی برخوردار است، و یک متن یا نوشته را به گونه‌ای روایت میکند که بر مخاطب تاثیر لازم را بگذارد. به عبارت دیگر، این مهارت و توانایی گویندگی نریتور است که به محتواهای صوتی و تصویری اعتبار می بخشد. تمامی گوینده‌ها آموزش‌های لازم را می بینند و با تمرین و کسب مهارت های لازم، در پروژه‌های‌ مختلف مثل پادکست صوتی، راوی قصه، کتاب صوتی، دوبله، ترجمه، موشن گرافیک و حتی مجری‌گری شروع به کار کرده، و از صدای آنها برای جلب نظر مخاطب استفاده می شود. سفارش آنلاین نریشن یا گویندگی در مجموعه سرو انجام می گیرد. همچنین برای مشاهده گویندگان ما و نمونه های گویندگی نریشن حرفه ای می توانید به آخر همین صفحه مراجعه کنید.

وظیفه گوینده چیست ؟

به هنر تبدیل کردن متن‌های مختلف به صدا، به گونه‌ای که روی مخاطب بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد و بتواند مضمون متن مورد نظر را به صورت مختصر، مفید و رسا به مخاطب منتقل کند، گویندگی یا نریشن ( narration ) گفته می‌شود. یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از افراد سفارش گویندگی را به جای محتوای متنی انتخاب می کنند، این است که بر خلاف محتوای متنی، یک گوینده نریشن حرفه‌ای میتواند حجم زیادی از مطالب را در کمترین زمان به کاربر منتقل کند بدون آنکه در کاربر احساس خستگی و کلافگی ایجاد شود.

سفارش ساخت گویندگی به همراه بهترین تعرفه گویندگی در مجموعه سرو. تعرفه نریشن در دیجیتال مارکتینگ سرو بسیار مناسب در نظر گرفته شده است تا تمامی کسب و کارها (حتی کسب و کارهای نوپا) بتوانند از خدمات ساخت گویندگی و صداگذاری ما استفاده کنند. 

سفارش-نریشن-و-گویندگی

سفارش ساخت و تولید نریشن

بطور کلی، ساخت نریشن شامل چندین مرحله می باشد، که علاوه بر نریتور، افراد دیگری نیز در آن نقش مهمی دارند. این مراحل به شرح زیر می باشد:

ساخت و تولید نریشن

برای سفارش گویندگی و نریشن، کافیست تا یکی از گویندگان مجموعه را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید و سپس با پشتیبانان ما در تماس باشید تا خدمات مورد نظرتان را در کوتاهترین زمان دریافت کنید. گفتنی است فعالیت های ساخت گویندگی و نریشن حرفه ای در این مجموعه با تعرفه رسمی انجام می گیرد.

کاربرد ضبط نریشن و گویندگی

کاربرد نریشن

در برخی زمینه‌ها مانند برنامه‌های رادیویی یا صداگذاری بر روی فیلم و انیمیشن‌ها، نریشن همواره از مهم ترین مولفه‌ها به حساب می‌آید. اما در برخی موارد، به تازگی گویندگی مورد توجه قرار گرفته است؛ به عنوان مثال با افزایش مشغله و کمبود وقت، افراد نمی‌توانند زمان زیادی را برای خواندن کتاب‌ها صرف کنند. بنابراین ترجیح می‌دهند به نسخه صوتی آن هنگام انجام دادن کارهای دیگری گوش فرا دهند. به همین دلیل است که کتاب‌های صوتی محبوبیت بسیاری در بین مردم پیدا کرده اند.

کاربرد گویندگی

یکی از بهترین راه‌های تولید محتوا، این است که محتوای شما به شکل صوت منتشر شود. اگر مایل به تولید چنین محتوایی هستید؛ مناسب ترین نسخه برای شما ساخت نریشن است. امروزه مشغله‌های زیاد و کمبود وقت، باعث شده که مردم از مطالعه‌ی کتاب و متون مختلف فاصله بگیرند. بنابراین بسیاری از افراد گوش دادن به فایل‌های صوتی، هنگام انجام دادن کارهای دیگر را ترجیح میدهند. شما میتوانید با انتخاب گوینده نریشن خود به پیشرفت  کسب و کار خود کمک کنید.

گویندگی و صداگذاری

کاربرد اول

پادکست

برای منتشر کردن سلسله فایل‌های صوتی در سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی، به گوینده پادکست نیاز دارید تا کار نریشن را انجام دهد.

کاربرد اول

کاربرد دوم

برندسازی

برای ماندگاری بیشتر نام تجاری خود، می‌توانید از گویندگان حرفه‌ای با صدای جذاب استفاده کنید تا کار نریشن را برای شما انجام دهند.

کاربرد دوم

کاربرد سوم

کتاب های صوتی

از کاربردهای نریشن، کتاب‌های صوتی می باشد. با افزایش گرایش مردم به فضای دیجیتال، مخاطبان کتاب‌های صوتی روزانه افزایش می‌یابد.

کاربرد سوم

کاربرد چهارم

دوبله و صداگذاری

نریشن که به معنی متن خوانی  و گویندگی است، از مهمترین پارامترهای صداگذاری روی فیلم و انیمیشن یا برنامه‌های رادیویی می باشند.

کاربرد چهارم

این نوع از به اشتراک گذاری مطالب با استقبال خوبی مواجه می‌شود؛ به عنوان مثال، مخاطبان شما در حین رانندگی هم می‌توانند مطالب را گوش دهند و همچنان جزء طرفداران شما باقی بمانند. اما راز ماندگاری این است که کلام و متن خود را به گونه‌ای کاملا حرفه‌ای و هنرمندانه بیان کنید تا مخاطبان جذب شما شوند.

سفارش گویندگی - سفارش نریشن

استفاده از نریشن در ساخت فیلم‌ و تیزرهای تبلیغاتی بسیار اهمیت دارد. در نریشن، کار گوینده نریشن باید آنقدر با کیفیت باشد تا با صدای جذاب و متن شفاف، در ذهن مخاطب ماندگار شود. رعایت این موارد توجه مخاطبان را جلب کرده و موجب جذب مشتریان بیشتر میشود. این یعنی دستیابی به هدف نهایی بازاریابی به روشی ساده‌تر و مؤثرتر!

یکی از مسائلی که امروزه توسط گویندگان مطرح می باشد، نحوه محاسبه هزینه تولید گویندگی است. برخی از نریتورها، مبنای محاسبه قیمت خود را بر اساس طول متن و برخی دیگر بر اساس مدت زمان قرار میدهند. اگر نحوه محاسبه هزینه تولید نریشن، بر اساس زمان باشد، ممکن است با سریع تر یا کند شدن ریتم گوینده، مدت زمان خوانش متن کاهش یا افزایش یابد؛ به همین خاطر، معمولا برآورد تعرفه ساخت نریشن، بر اساس یک صفحه A4 در Microsoft Word، با فونت B nazanin و سایز 16 می باشد.

از آنجا که تولید نریشن، کاری حرفه‌ای و نیازمند تجهیزات است، بنابراین هزینه سفارش ساخت نریشن، با توجه به نوع پروژه، میتواند متغیر باشد. نکته‌ی حائز اهمیت این است که کیفیت نریشن به خوبی حفظ شود و با استفاده از موزیک‌های مناسب، ارتباطی ماندگار با مخاطب برقرار کند.

ساخت-نریشن-و-گویندگی

سفارش نریشن و گویندگی

گویندگی یا نریشن “narration” در واقع تبدیل متون مختلف به کلامی شیوا و تاثیرگذار است. در بسیاری از موارد، مخاطب ما علاقه‌ای به خواندن متون از خود نشان نمیدهد و این امر ممکن است باعث شود بسیاری از مطالب مهم، از نظرشان پنهان بماند. نریشن، گویندگی و صداگذاری، باعث جذب ناخودآگاه مخاطب میشود و بازاریابی شنیداری، جز بهترین و موثرترین انواع بازاریابی محسوب میشود. آژانس دیجیتال مارکتینگ سرو، با بهره گیری از بهترین گویندگان وصداپیشگان کشور، با مناسب‌ترین قیمت و با کیفیتی عالی، تصاویر و ویدئوهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، صداگذاری کرده و کلیه خدمات ساخت نریشن را با عالی ترین کیفیت، به شما تحویل خواهد داد.

تعرفه نریشن

تعرفه نریشن و یا تعرفه گویندگی با توجه به مدت زمان و مقدار متن مورد نظر محاسبه می شود. برای مثال ممکن است قیمت نریشن برای متن 1 دقیقه ای توسط یک گوینده 200 هزار تومان باشد در حالی که اگر همین متن 10 دقیقه شود، هر دقیقه 150 هزار تومان محاسبه گردد. به همین دلیل در صورتی که قصد سفارش نریشن یا سفارش گوینده نریشن را دارید بهتر است به صفحه گوینده مورد نظر مراجعه کرده و هزینه هر دقیقه را مشاهده کنید.همچنین باید در نظر داشته باشید که هزینه گویندگی و نریشن برای نریتون های مختلف، متفاوت می باشد و همه از قیمت یکسانی برخوردار نیستند. این موضوع بیشتر به کیفیت گویندگی و تجربه گوینده بازمیگردد با کیفیت صدای گوینده ها ارتباطی ندارد. شما می توانید نمونه کارهای نریشن و گویندگی افراد مختلف را در پروفایل شخصی آنها مشاهده کنید و خدمات مورد نظر خود را از گوینده مناسب با سلیقه خودتان دریافت کنید.

گویندگان ضبط نریشن مجموعه سرو

گوینده شماره 234

گوینده شماره 234

گوینده شماره 237

گوینده شماره 237

گوینده شماره 242

گوینده شماره 248

گوینده شماره 248

گوینده شماره 252

گوینده شماره 252

گوینده شماره 257

گوینده شماره 262

گوینده شماره 262

گوینده شماره 267

گوینده شماره 267

گوینده شماره 275

گوینده شماره 275

گوینده شماره 282

گوینده شماره 282

گوینده شماره 323

گوینده شماره 323

گوینده شماره 331

گوینده شماره 331

گوینده شماره 337

گوینده شماره 337

گوینده شماره 342

گوینده شماره 342

گوینده شماره 353

گوینده شماره 357

گوینده شماره 357

گوینده شماره 363

گوینده شماره 363