تولید محتوای صوتی یا پادکست

محتوای صوتی تاثیر بسزایی در جذب مخاطب نسبت به محتوای متنی دارد. معمولا مخاطبان گوش دادن را بیشتر ترجیح می دهند تا خواندن، که این خود یک گزینه مثبت برای تولید محتوای صوتی است و می تواند تاثیر بالایی در کسب و کار و تعامل شما با کاربر داشته باشد.

تولید محتوای صوتی

تولید محتوای صوتی یا پادکست

محتوای صوتی تاثیر بسزایی در جذب مخاطب نسبت به محتوای متنی دارد. معمولا مخاطبان گوش دادن را بیشتر ترجیح می دهند تا خواندن، که این خود یک گزینه مثبت برای تولید محتوای صوتی است و می تواند تاثیر بالایی در کسب و کار و تعامل شما با کاربر داشته باشد. گروه دیجیتال مارکتینگ سرو برای تولید این نوع از محتوا استودیوهای متناسب و بستر مورد نیاز این کار را فراهم کرده است و می تواند در این راه به مشتریان عزیز خدمات رسانی کند.

تولید محتوای صوتی

علت استفاده از تولید محتوای صوتی

صدا یکی از ماندگارترین نوع محتوا به شمار می رود و دلیل آن نیز به یاد ماندن راحت تر آن است. همین عامل کافیست تا اکثر مخاطبان، محتوای صوتی را انتخاب کنند. محتوای صوتی باعث افزایش تعامل با مشتریان نیز می شود و می توان در محیط های مختلف از این نوع محتوا بهره برد.
در سال های گذشته افزایش مشغله انسان ها باعث شده است که به مرور از مطالعه متن فاصله بگیرند، اما با استفاده از راه های جایگزین می توانید جایگاه کسب و کار خود را در زندگی مخاطبان حفظ کنید! بدین صورت که میتوانید مطالب مد نظر خود را در قالب یک فایل صوتی، مانند نریشن یا یک فایل موشن گرافیک کوتاه در اختیار دیگران قرار دهید.
تولید محتوای صوتی معمولا با استقبال خوبی از سوی کاربران همراه است به عنوان مثال، مخاطبان شما در حین رانندگی هم می توانند مطالب را گوش دهند و همچنان جزء دسته طرفداران شما باقی بمانند.
صدا رابطه‌ای دوستانه تر با کاربر برقرار می کند و از این رو می تواند مخاطب بیشتری را به سمت برند شما بکشاند و باعث افزایش ترافیک شما نیز می شود و به صورت غیر مستقیم می توان گفت بر روی سئو نیز تاثیر مثبت دارد.

صدا گذاری و تولید پادکست

انواع محتوای صوتی

پادکست

پادکست یکی از رسانه های معتبر در دنیا به شمار می رود. اگر پادکست را به زبان ساده تعریف کنیم میتوانیم بگوییم که پادکست شامل تمامی محتواهای صوتی می شود که به نحوی ویرایش شده و کنار هم قرار گرفته اند. با کمی جزئیات بیشتر می توان گفت مجموعه ای از کلمات گفتاری قسمت های صوتی است که همگی بر روی یک موضوع خاص متمرکز شده اند.
سالهاست که از پادکست به عنوان یک کانال محتوای اصلی استفاده می شود و کماکان در حال رشد است. محتوای صوتی را اغلب با نام پادکست میشناسند ولی در واقع پادکست جزئی از محتوای صوتی است.
تبلیغات در پادکست یکی از جدیدترین شیوه های بازاریابی است که باید به آن بهای زیادی بدهید.
طبق تحقیق در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰ میلیون نفر بیشتر به پادکست گوش میدهند،به همین دلیل بسیار مهم است که پادکست را یکی از ستون های تبلیغاتی کسب و کار خود پی ریزی کنید واز آن بهره ببرید.
همانطور که اشاره کردیم پادکست ها جذابیت و مزایای زیادی دارند و صرفا برای سرگرمی نیستند،به همین دلیل کسب و کارها نیز به خوبی میتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و از مزایای زیر بهره ببرند.

صداگذاری و گویندگی نریشن

معنای لقوی نریشن گویندگی می باشد. روایت قصه و تبدیل کردن متن به کلامی موثر نیز از دیگر تعریف نریشن هستند، هدف از تولید نریشن این است که بتوان اطلاعات مفید و کاربردی در زمان کوتاهی به مخاطب ارائه شود، این روش می تواند به راحتی با ساعت ها مطالعه رقابت داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه نریشن به صورت قصه وار است می تواند کاربر را به راحتی به خود جذب می کند.
بهترین راه حل و جایگزین مناسب برای فایل های متنی،این است که آن ها را در قالب یک صوت استفاده کنید. این نوع تولید محتوا در دنیای امروز خیلی طرفدار پیدا کرده است چون با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ماشین ها، به مرور ترافیک به وجود آمد و به ناچار زمان زیادی را در ترافیک سپری میکنیم. فایل های صوتی میتوانند جایگزینی خوبی در مواقعی که دسترسی به کتاب نداریم باشد.

خدمات تولید محتوای صوتی سرو

اگر تجربه ای در این زمینه ندارید، سریع به سراغ تولید نریشن نروید وگرنه بر روی مخاطبان تاثیر معکوس و منفی میگذارد، بهتر است این کار را به متخصصان این رشته بسپارید تا نتایج قابل توجهی بدست آورید.

گروه دیجیتال مارکتینگ سرو (sarvagency) با داشتن متخصصان با تجربه در تولید پادکست و نریشن های با کیفیت که با استفاده از موزیک مناسب ارتباطی ماندگار با مخاطب برقرار میکنند، شما را در راه رسیدن به هدف و پیشرفت کسب و کارتان یاری میکند.

فهرست