انواع سئو

قبل از شروع بررسی انواع سئو، اجازه دهید ابتدا بفهمیم سئو چیست؟ سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است و فرآیند افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت شما، از طریق رتبه بندی بهتر در SERP های گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط یا عبارات جستجو در دامنه شما است. در این پست، 12 نوع مختلف سئو و نحوه برنامه ریزی استراتژی جستجوی ارگانیک شما برای رتبه بالاتر در نتایج جستجو را مورد بررسی قرار داده ایم.

قبل از شروع مبحث اصلی در نظر داشته باشید که سئو یک فرایند تخصصی می باشد که بخش های مختلفی را شامل می شود. در صورتی که نیاز به خدمات سئو در کرج دارید، می توانید همین حالا با ما در ارتباط باشید تا خدمات سئو در کرج مجموعه دریافت کنید.

در صورتی که هزینه های سئو برای شما بالا است و نیاز دارید خودتان بر روی کسب و کارتان فعالیت کنید، می توانید مقاله انواع سئو و دیگر مقاله های مرتبط به سئو را در وبلاگ سرو مطالعه کنید.

12 نوع سئو

انواع روش های بهینه سازی برای موتور های جستجوانواع سئو
تمام اقداماتی که برای بالا بردن رتبه صفحه وب خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) انجام می دهید، تحت سئوی On-Page قرار می گیرند.سئو خارجی (Off-Page SEO)
به هر کاری که در خارج از سایت خود انجام می دهید اشاره دارد تا عملکرد بهتری داشته باشید و در SERP های گوگل بالاتر باشید.سئو خارجی (Off-Page SEO)
تا حد زیادی برای کمک به ربات های گوگل است که با موفقیت تمام صفحات سایت شما را برای استفاده در آینده بخزند، ایندکس کنند.سئو تکنیکال (Technical SEO)
به تمام تکنیک های بهینه سازی که از دستورالعمل های موتور جستجوی گوگل پیروی می کنند اشاره دارد.سئو کلاه سفید (White Hat SEO)
دقیقاً برعکس سئو کلاه سفید است، زیرا هر حفره یا ضعفی را در الگوریتم جستجوی گوگل پیدا کرده و از آن بهره می‌برد تا در نتایج جستجو رتبه بهتری کسب کند.سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)
اغلب توسط آژانس های سئو به دلیل فشار برای مشاهده نتایج سریع از مشتری و قرار گرفتن بین سئو کلاه سفید و سیاه که معمولا به صورت عملی استفاده می شود.سئو کلاه خاکستری (Grey Hat SEO)
این کار به این منظور انجام می شود که رتبه بندی جستجوی رقبای شما آسیب ببیند تا خودتان بتوانید جای آنها را بگیرید یا از آن بهره مند شوید.سئو منفی (Negative SEO)

تمام اقداماتی که برای بالا بردن رتبه صفحه سایت خود در موتورهای جستجو انجام می دهید، زیر این چتر قرار می گیرند. سئوی داخلی شامل نوشتن محتوای با کیفیت بالا تنها با این هدف است که برای بازدیدکنندگان وب سایت شما مفید باشد، اضافه کردن متا تگ ها برای کمک به ربات های گوگل برای درک بهتر محتوای شما، استفاده از تگ های HTML برای برجسته کردن عنوان ها و سایر عناصر محتوا می باشد.لینک های شکسته یا محتوای/صفحه های تکراری، تمیز کردن ساختار URL و داشتن یک سیستم نام‌گذاری مرتب برای صفحات مختلف مشابه که در یک دسته قرار می‌گیرند، انتخاب تصاویری که خیلی بزرگ نیستند در حین نوشتن نام فایل‌های توصیفی و غیره تنها چند تکنیک دیگر سئوی درون صفحه هستند. اگر می‌خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، می‌توانید پست مفصل ما را در مورد آنچه SEO در صفحه است بخوانید.

  • سرعت سایت: سرعت بارگذاری وب سایت شما می تواند تفاوت زیادی در کاهش نرخ پرش یا بانس ریت ایجاد کند. این یک عامل بسیار مهم برای سئو داخلی است. استفاده از تکنیک‌های سئو داخلی مانند بهینه‌سازی کدهای HTML، اصلاح متا تگ‌ها، کاهش تغییر مسیر ها در صفحات و بهینه‌سازی اندازه رسانه در صفحات به طور قابل توجهی سرعت بارگذاری سایت شما را افزایش می‌دهد.
  • بهینه سازی تصویر: این تکنیک سئوی داخلی صفحه شامل دو عامل است. 1. فشرده سازی اندازه تصاویر و رسانه در وب سایت شما برای اطمینان از سرعت بارگذاری سریع و بهینه سازی آلت تصاویر برای دید بهتر خزنده های موتورهای جستجو. 2. استفاده از کلمات کلیدی مناسب در متن جایگزین برای تصاویر می تواند به طور قابل توجهی دید صفحه شما را برای موتورهای جستجو افزایش دهد و رتبه وب سایت شما را بهبود بخشد.

لینک سازی داخلی این فرآیند سئوی درون صفحه شامل غنی سازی صفحات وب شما با لینک های داخلی است. پیوندهای داخلی می توانند به خزنده های موتور جستجو کمک کنند تا معماری وب سایت شما را به طور یکپارچه کشف کنند، محتوای مرتبط و جدید را پیدا کنند و صفحات را بر اساس ارتباط آنها رتبه بندی کنند. علاوه بر این، لینک سازی داخلی فرآیند همچنین به کاربران کمک می کند تا به راحتی و بدون هیچ کلیک اضافی به محتوای مرتبط در وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

سئو خارجی (Off-Page SEO)

سئوی خارجی به هر کاری که در خارج از سایت خود انجام می دهید تا سایت افزایش رتبه داشته باشید. این فرایند شامل کار بر روی فاکتور های رتبه‌ بندی خارجی مانند ایجاد لینک از سایت‌های مورد اعتماد در همان دامنه شما، بازاریابی موفق رسانه‌های اجتماعی، داشتن نظرات مثبت مشتریان در انجمن‌های آنلاین مختلف و غیره است. در صورتی که از خدمات پشتیبانی سئو استفاده می کنید، فرایند سئو خارجی و دیگر فعالیت های سئو توسط تیم مجموعه سرو برای شما انجام می شود.سئو خارجی یکی دیگر از انواع روش های بهینه سازی سایت می باشد که بهینه سازی رتبه های شما را به دنبال خواهد داشت.

سئو خارجی

این فرایند می تواند شامل دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر در دامنه شما، تبلیغات رسانه های اجتماعی، بررسی ها و موارد دیگر باشد.مهمترین فعالیت در بهینه سازی سئو خارج از صفحه، لینک سازی و دریافت بک لینک است. لینک بیلدینگ فرآیندی است که شامل دریافت لینک برای وب سایت شما در سایر وب سایت های مرتبط است تا ارزش و اعتبار محتوای شما را به موتورهای جستجو نشان دهد.دریافت بک لینک برای وب سایت شما از وب سایت های معتبر در دامنه شما، یک شاخص عالی از ارزش کیفیت، اعتبار و ارتباط محتوای شما با الگوریتم های موتورهای جستجو است.

در حالی که ممکن است اندازه گیری تأثیر دقیق یک بک لینک دشوار باشد، دریافت آن از یک وب سایت معتبر می تواند به طور قابل توجهی رتبه و اعتبار دامنه شما را افزایش دهد.یکی دیگر از عوامل سئوی خارج از صفحه، شبکه های اجتماعی است. کانال های رسانه های اجتماعی می توانند به بهبود ترافیک شما کمک کنند. اگر در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، لینکدین، فیس‌بوک و غیره در مورد وب‌ سایت یا محتوای آن، گپ‌های زیادی وجود دارد، موتورهای جستجو پیدا کردن وب‌سایت شما را آسان‌تر می‌کنند.

داشتن محتوایی که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود یا مکالمه ایجاد می‌کند، می‌تواند ترافیک ارگانیک زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد که سئوی وب سایت شما را افزایش می‌دهد.

سئو تکنیکال (Technical SEO)

سئوی فنی تا حد زیادی برای کمک به ربات‌های گوگل برای خزیدن، تفسیر و ایندکس تمام صفحات سایت شما اهمیت دارد. ایجاد یک نقشه سایت XML، سازگار کردن سایت شما با موبایل، افزودن داده های ساختار یافته (اسکیما) برای کمک به خزنده های وب برای مرتب سازی و دسته بندی صفحات شما بر اساس نوع محتوایی که دارند، تنها برخی از تکنیک های مورد استفاده هستند.سئوی فنی نوعی از سئو است که شامل ممیزی در سایت و بهینه سازی عناصر فنی برای بهبود عملکرد وب سایت و SERP است.

سئو تکنیکال

سئوی فنی عمدتاً بر بهبود عملکرد و کارایی عملکرد وب سایت شما متمرکز است. به عنوان مثال، موتورهای جستجو مانند گوگل اغلب برای رتبه بندی وب سایت هایی که طراحی بسیار واکنش گرا و معماری استاندارد دارند، اولویت می دهند. داشتن سئو فنی ضعیف در وب سایت شما حتی می تواند منجر به جریمه شدن توسط موتورهای جستجو شود.عناصر زیادی در سئو تکنیکالی تاثیر گذار هستند. به عنوان مثال، استفاده از یک پروتکل امن HTTPS و ذخیره اطلاعات برای هر رسانه ای در سایت شما می تواند زمان بارگذاری صفحه را بهبود بخشد. سایر عناصر فنی سئو شامل آپلود نقشه های سایت، اصلاح کد HTML، متا تگ ها، متن های جایگزین و موارد دیگر است.

یکی دیگر از جنبه های مهم سئو فنی، بهینه سازی HTML هر صفحه است. فرایندی مانند نشانه گذاری اسکیما به الگوریتم های موتور جستجو می گوید که دقیقاً چه چیزی در صفحات وب شما وجود دارد. این به خزنده ها کمک می کند تا به راحتی هدف صفحه شما، محتویات آن و موارد دیگر را دریابند. به طور مشابه، استفاده از نوع مناسب ریدایرکت برای صفحه شما نیز می تواند سلامت آن را بهبود بخشد.

سئو کلاه سفید (White Hat SEO)

سئو کلاه سفید به تمام تکنیک های بهینه سازی اشاره دارد که از دستورالعمل های موتور جستجوی گوگل پیروی می کنند. اگرچه برای دیدن نتایج باید صبور بود، اما آنها پایدار هستند و حسن نیت واقعی را در اطراف برند شما ایجاد می کنند. علاوه بر این، در صورت تغییر الگوریتم جدید، هیچ خطری وجود ندارد که سایت شما مسدود شود یا در نتایج جستجو سقوط کند.

سئو کلاه سفید

در مجموع، سئو کلاه سفید در صورتی که آن را به درستی انجام دهید کم خطر است و نتیجه بسیار خوبی دارد. نمونه‌هایی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید شامل نوشتن محتوای مفید و مرتبط پس از انجام تحقیقات گسترده کلمات کلیدی، کسب لینک از سایت‌های معتبر بر اساس کیفیت محتوای درون صفحه شما و غیره است.

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

سئو کلاه سیاه دقیقاً برعکس سئو کلاه سفید است، در این روش هر گونه حفره امنیتی در الگوریتم های موتور جستجو پیدا شود، به نفع وب سایت از آن استفاده خواهد شد. به فهرست موتورهای جستجو از بایدها و نبایدها در جستجوگرها اتکا نکرده و از روش هایی مانند لینک سازی پولی، کیبورد استافینگ، نمایش محتوای مختلف به ربات ها / خزنده ها و کاربران واقعی (به نام cloaking) و غیره متوسل می شود.

سئو کلاه سیاه

ناگفته نماند که سئو کلاه سیاه می تواند سایت شما را در لیست سیاه قرار دهد یا رتبه آن را کاهش دهد، بنابراین بهتر است از آن اجتناب کنید. علاوه بر این، تکنیک های سئو کلاه سیاه پرخطر هستند و فقط نتایج کوتاه مدتی به شما می دهند.

سئو کلاه خاکستری (Grey Hat SEO)

تکنیک های سئو کلاه خاکستری اغلب توسط آژانس های سئو یا سئو کارها، به دلیل فشار برای دیدن نتایج سریع از سمت کارفرما و قرار گرفتن بین سئو کلاه سفید و سیاه از نظر رویکرد، استفاده می شود. اگرچه دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل به صراحت نمی‌گوید که چنین روش‌هایی ممنوع هستند، اما همچنان مورد انتقاد قرار می‌گیرند و می‌توانند به نتایج جستجوی نامطلوبی منجر شوند.

سئو کلاه خاکستری

نمونه هایی از این نوع سئو عبارتند از محتوای کلیکی که هیجان انگیز و در عین حال متوسط ​​است و برای کاربر ارزشی ندارد، تبادل لینک بیش از حد و مشکوک بین سایت ها، بررسی های پولی، و غیره در این دسته فعالیت ها قرار میگیرند.

سئو منفی یا نگاتیو سئو (Negative SEO)

در میان انواع seo منفورترین و غیراخلاقی ترین روش نگاتیو سئو است. سئو منفی با این هدف انجام می شود که رتبه های رقبای شما آسیب ببیند تا خود شما بتوانید جای آنها را بگیرید یا از از این موضوع نفعی ببرید. روش‌های سئو منفی شامل هک کردن سایت رقبا و ایجاد تعداد مشکوک لینک‌های با کیفیت پایین به آن می باشد، ارسال بازخورد یا نظرات منفی در مورد آنها در انجمن‌های مختلف آنلاین و غیره نیز جزو این دسته از فعالیت ها قرار میگیرد.

سئوی محلی (local seo)

یکی از انواع ضروری سئو برای مشاغل محلی است. هزاران کسب‌وکار از مشتریان می‌خواهند که از مکان‌های فیزیکی خود بازدید کنند، حتی اگر بسیاری از آنها کاملاً آنلاین کار می‌کنند. اگر مشتریان وارد درب خانه نشوند، هیچ درآمدی نخواهید داشت.

سئوی محلی

هرچه محتوا را بهتر به موتورهای جستجو ارائه دهید، احتمال بیشتری دارد که آن را به مشتریان بالقوه نشان دهند. گنجاندن یک منطقه یا شهر در محتوای خود، مانند عناوین صفحه، توضیحات، و کلمات کلیدی، و نشان دادن جوایز و نمادهای اعتماد برای بازدیدکنندگان، می‌تواند به شما کمک کند تا سرنخ‌های محلی را به طور موثرتری به مشتریان پرداخت‌کننده تبدیل کنید. علاوه بر این، اگر مشتریان شما تجربه مثبتی از برند شما داشته باشند، به احتمال زیاد آن را به دیگران توصیه می کنند.

سئوی موبایل (mobile seo)

فرآیند بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جستجو و همچنین اطمینان از قابل مشاهده بودن آن بر روی دستگاه‌های تلفن همراه مانند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها به سئوی موبایل یا موبایل فرندلی معروف است. یک تجربه منفی تلفن همراه با یک برند می تواند یک مشتری بالقوه را برای همیشه از بین ببرد. این نوع سئو ضروری است زیرا به شما امکان می دهد که در زمان و مکان مناسب به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید و بهترین تجربه ممکن را به آنها ارائه دهید. بهینه‌سازی موبایل به شما کمک می‌کند طراحی، ساختار، سرعت صفحه و سایر عوامل مهم سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان تلفن همراه در هیچ بخشی از سایت دچار مشکلی نمی شوند.

سئوی فروشگاه اینترنتی

فرآیند بهینه سازی فروشگاه های آنلاین کسب و کار، سئوی فروشگاه اینترنتی است. سئوی تجارت الکترونیک تمام جنبه های روند سئوی را در بر می گیرد و از انواع روش های بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد که اهمیت زیادی دارد . این یک تجارت واقعی است که شما را ملزم می کند پول در بیاورید و محصولات را بفروشید و در طول زمان آنها را گسترش دهید. هر روز میلیون ها پرسش توسط موتورهای جستجو پاسخ داده می شود که بسیاری از آنها به تجارت الکترونیک مربوط هستند. سئوی تجارت الکترونیک به شما در افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت شما کمک می کند.

سئوی بین المللی

بهینه سازی وب سایت شما برای هدایت ترافیک ارگانیک از چندین منطقه و زبان، هدف سئوی بین المللی است. شما باید به مخاطبان هدف خود اجازه دهید تا به ارز و زبان مورد نظر خود خرید کنند و باید آنها را در زمینه فرهنگی به درستی مورد بررسی قرار دهید تا سئوی بین المللی را به خوبی انجام دهید. اگر تاریخ‌ها و زمان‌ها را فهرست می‌کنید، مطمئن شوید که از قالب درست برای مکان آنها استفاده کرده اید.

سئوی بین المللی

در صورت داشتن هرگونه نگرانی با آنها به زبان مادری خود صحبت کنید. هدف سئوی بین المللی این است که به مخاطبان هدف شما تجربه مثبتی در وب سایت شما ارائه دهد.

سئوی محتوا

اگر به‌طور تصادفی محتوا تولید می‌کردید، به این امید که برخی از آنها ایندکس شوند، وقت آن است که به یک استراتژی سئو محتوای سازمان‌یافته‌تر متعهد شوید. سئوی محتوا زمانی بهترین کار را انجام می دهد که محتوا با کیفیت بالا و بهینه سازی شده باشد تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد. ترافیک موتورهای جستجو را جذب می کند و به طور موثر به اهداف دست می یابد. هدف کلی سئوی محتوا، ایجاد محتوای سئو فرندلی است که موتورهای جستجو آن را درک کنند و در عین حال نیت کاربر را برآورده کند و او را راضی نگه دارد. وقتی نوبت به سئوی محتوا می‌رسد، مهم است که به یاد داشته باشید که بهینه‌سازی محتوای موجود، استراتژی‌ای را ایجاد می‌کند که برای شما مناسب‌تر است.

سئوی یوتیوب

سئوی یوتیوب دقیقاً همان چیزی است که به در اسمش پیداست. یوتیوب یکی از پرکاربردترین موتورهای جستجو در جهان است. ترفند به دست آوردن بازدید در یوتیوب فراتر از ایجاد ویدیوهای خوب است. عناصر زیادی در انتشار محتوا در یوتیوب وجود دارد که به الگوریتم ها در مورد چیزهای مختلف سیگنال های مثبت یا منفی می دهد. سئوی یوتیوب شامل غنی‌سازی داده های ویدیو، بهینه‌سازی کانال‌های یوتیوب، توضیحات ویدیویی مناسب SEO، ایجاد تصاویر کوچک جذاب و غنی‌سازی آن‌ها با ابرداده و بسیاری موارد دیگر است.یکی از عناصر کلیدی دخیل در سئوی یوتیوب، داشتن عنوان و توضیحات مناسب سئو برای ویدیوها است.

توضیحات باید مکمل ویدیوی شما باشد و به الگوریتم‌ها درباره محتوا، ارتباط و هدف آن بگوید. داشتن توضیحات غنی از کلمه کلیدی طولانی تر، کار را در این زمینه انجام می دهد. علاوه بر این، افزودن متا تگ‌ها و هشتگ‌های مرتبط با ویدیو نیز به افزایش دید ویدیو به الگوریتم‌های موتور یوتیوب کمک می‌کند.

جمع بندی

در این مطلب انواع سئو سایت را مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات سئو دارید، می توانید با کارشناسان مجموعه سرو در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *